Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3341 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

sylva8672
10.03.2019 4 z 5

I toto pokračování ne velice bavilo!! Jen bych už chtěla rovnou další díl, abych věděla,jak to s Ilane dopadne. Nemám ráda, když kniha zkonci a nechá mě napnutou, co bude dál :-)

Dimas
09.03.2019 4 z 5

Faja už mě tak nevtáhl do děje jako Naslouchač, ale s největší pravděpodobností si pokračování přečtu.

NymphMaeve
08.03.2019 5 z 5

Dokonalé, opět. Druhý díl Naslouchače je stejně úžasný jako první. Emoce se střídaly, byla jsem z toho unesená a poprvé praktikovala "denní příděly" stran, aby mi kniha vydržela déle. Nechce se mi Ilanin svět opouštět a nevím jak vydržím, než vyjde další díl. Miluju svět, co autorka stvořila a nemyslím si, že by to v brzké době někdo překonal. Způsob, jakým totiž pracuje s textem a češtinou je božský, emocionální a dokonalý. Spojuje se tu smutek, štěstí, dojetí, bolest i nesouhlas. Tolik rozdílných emocí v jedné knize jsem asi ještě nezažila, a takhle nádherně popsaných už vůbec ne. Jsem prostě zamilovaná.

Kate72
08.03.2019 5 z 5

Jo,jo dvojka taky super. Krásné poutavé vyprávění, nádherná Čeština, hra se slovy. Všechno mělo hlavu a patu. Prostě nádhera a hlavně bude mi chybět Ilan. Takže netrpělivě vyhlížím třetí díl.

myskakarel
04.03.2019 5 z 5

No stejně jako prvnímu dílu, zde nejde nic vytknout. Děj poutavý a nedá se od něj odtrhnout. No už aby byla další kniha :)

SugarDolly
04.03.2019 2 z 5

Přečteno na doporučení. Znovu jsem se utvrdila, že tento žánr není pro mě. Nic proti této knize jako takové, napsaná je asi v rámci pravidel fantasy dobře, ale mně to pro prostě nic neříká ...

EF1
03.03.2019 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla na jeden zátah, nemohla jsem se absolutně odtrhnout. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Nikola131
02.03.2019 5 z 5

Dnes jsem dočetla druhý díl a už se nemůžu dočkat na další. :)

Musím říct, že současných českých autorů čtu poskrovnu a tahle výjimečně upoutala mou pozornost. A ještě že se tak stalo. Takhle vtažena do děje jsem už dlouho nebyla. Ať už se jedná o samotný děj, postavy, vykreslení světa a styl psaní, vše mi sedlo jako ulité.

Jsem zvědavá, kolik bude série obsahovat knih. Bude zajímavé sledovat, jak se to vyvrbí s kapitánem a v jakého člověka Ilan dospěje.

krausmary
01.03.2019 5 z 5

Páni, tohle byla jízda. První díl mě vážně dostal, ale ten druhý? Nemohla jsem se odtrhnout. První část knihy byla taková klidnější. Objevování a vysvětlování nových věcí z nížin mi vůbec nevadilo, naopak, ráda jsem se dozvěděla o tomto světe víc. Postupně jsem s Ilan objevovala nová tajemství, jak ze světa pětadvacítky, tak ze světa sklenařů a pomaloučku, hodně pomaloučku to do sebe začalo zapadat. Ale ani po půlce knihy jsem netušila o co vlastně jde a to mě drželo pořád ve střehu, musela jsem to zjistit. A pak to začalo být tajemnější a děsivější až mi občas naskakovala husí kůže, ale ke konci se to začalo vybarvovat. Už jsem tušila co se stane, ale potom mě autorka na konci opět překvapila a dokázala ve mě vyvolat jenom další zvědavost...

Terry11
26.02.2019 4 z 5

Tak já nevím. Rozhodně zajímavý a originalni námět. Také pěkná stylistika, sympatické postavy. Kapitán mě moc zajímá, je tajemný, doufám, že se i nadále bude příběh okolo něj točit. Ale. Je zde spousta informací, ktere mi přijdou zbytečně, zvláště tedy ty technického rázu. Ubírají na ději, ten je upozaděn. Jako kdyby si jej autorka šetřila na další díly. Uvidíme.

Marktis
25.02.2019 5 z 5

Naslouchače a Faju jsem ani neměl v plánu číst. Ale přítelkyně tyhle knížky donesla z knihovny s tím že mají super hodnocení a že je musím přečíst do měsíce a potom si můžu dočíst stávající knihu...( čtu velmi pomalu a opravdu jen to co mě baví,tento žánr mě opravdu nezajímá..l ) tak jsem s nulovým očekáváním otevřel první knihu (Naslouchače) ...no a za cca 8 dní jsem dočetl druhý díl (Faju) a teď... ???? prostě nemám co číst !!! NIC JINÉHO MĚ NEBAVÍ !!! Takže autorce MÓÓC děkuji ???? nezabírá ani má klasika jako je Jo Nesbø ! Netuším co do vydání třetího dílu budu číst ????

yuria7037
25.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha, těším se na další díl (potají doufám že díly)! Nevíte, kdy má vyjít?

LilianaFalcon
20.02.2019 5 z 5

Neuvěřitelně poutavé vyprávění. Četla jsem hned po dočtení prvního dílu a jsem za to ráda, kdybych si dala pauzu, tak se budu ve všem asi hůř orientovat.
Přiznám se, že jsem se od knížky nemohla vůbec odtrhnout, a kdybych neměla hromadu povinností, tak čtu nepřetržitě. Už aby tu byl 3. díl.

Beily
20.02.2019 4 z 5

Opravdu hrozně nerada píšu jakoukoliv negativní recenzi k této sérii, protože jsem si ji naprosto zamilovala a paní Stehlíkové hrozně fandím a obdivuji ji za její práci. Kniha byla sama o sobě super, ale oproti Naslouchači mi přišla slabší. V prvním díle jsem všechny informace úplně hltala a odhalování tajemství bylo napínavé. V tomto díle mi ale přišlo, že se děj čím dál více namotával a já byla čím dál víc zmatená a nedostávala ty odpovědi, které jsem chtěla. Je mi jasné, že v dalším díle se hodně otázek vyřeší, ale já zkrátka nejsem s dosavadní situací úplně spokojená a hodně věcí mi v závěru nedávalo smysl. Celkově pro mě bylo v první polovině těžší se začíst, na druhou stranu od posledních 200 stran se nedalo odtrhnout. Nejvíce mě bavila určitě část budování vztahu Ilan s kapitánem a pětadvacítkou, všechny postavy jsou skvělé a to jen málokdy se stává, že mě opravdu žádná postava nějakých způsobem v knize neštve :D Celkově knihu můžu rozhodně doporučit, ubírám jednu hvězdičku pouze kvůli porovnání s Naslouchačem.

Teriiii
14.02.2019 5 z 5

Opět stejně úžasný příběh jako v prvním díle. Přečteno za dva dny po dlouhém čekání, až na mě přijde řada v knihovně. To čekání se ale vyplatilo. Byla to prostě jízda!
Střídala jsem tedy stavy, kdy jsem určitou postavu měla fakt ráda a pak ji nesnášela a naopak, ale jsem spokojená. Ilan je úžasná. Ještě dítě, ale přesto v sobě má něco, co mě nutí jí fandit.
A co dodat? Hůř druhý díl zakončený být nemohl. :D Modlím se za brzké vydání třetího dílu. :)

novecento
12.02.2019 5 z 5

Naslouchač a Faja. I náročný čtenář nezaváhá, bude překvapen a spokojen. Petra Stehlíková je takový Ilan české současné literatury. Věřím, že třetí díl leží někde hotový před odesláním v šuplíku, nebo čeká na vhodný termín vydání. Pozorný čtenář vycítí na poslední stránce FAJI, že příběh bude dotažen do (věřím) zajímavého konce. Kniha má mnoho přesahů mezi skutečností a fikcí. Autorka zajímavě vložila dějiště příběhu do dodnes nevyjasněného a tajemného osudu Djatlovovy výpravy do Uralského pohoří (Duvalské pohoří) a snaze zdolat Cholat Sjachl-Horu mrtvých v roce 1959 www.idnes.cz/xman/styl/djatlovova-vyprava.A130425_172724_xman-styl_fro. Podmínky ve kterých žili i dnes žijí dělníci v diamantových dolech v zimbabwském Marange, jsou podobné popisovanému ,, sklenářskému,, ghettu na periférii města Amarie. Možná, že Petra Stehlíková ve své knižní vizi roku 2347 není zas tak daleko od pravdy...Knihy na sebe navazují a měly by se číst ihned za sebou. Doporučuji.

Gooverka
11.02.2019 5 z 5

U druhého dílu Naslouchače dávám o jednu hvězdu víc, protože se mu vážně nedalo nic vytknout. Už od začátku příběh letěl kupředu, to jsem však ještě nevěděla, že od poloviny bude tempo přímo zběsilé. Za den jsem měla knihu skoro přečtenou, protože se prostě nejde odtrhnout. I když příběh pojednává o sotva čtrnáctileté holce, dokážete se do ní vcítit a držíte pěsti při všech těch dobrodružstvích. Co se české autorce absolutně nedá vytknout je originalita vykresleného světa, který se čím dál víc prolíná s naší součastností. Zároveň ve vás dokáže vyvolat strašně moc pocitů, od strachu, před velké nadšení až ke smutku. Strašně moc se těším na pokračování.

JarmilaNovotna
10.02.2019 5 z 5

Co dodat: skvělé!

Klepsi
09.02.2019 5 z 5

Trochu jsem se bála, že druhý díl nebude tak super, jako první... Pravda, první mě zaujal a bavil víc, ale v druhé knize měla autorka pořád co ukazovat a čím překvapovat čtenáře. Čtivé, chytlavé, sednete k tomu a nemůžete se odtrhnout, protože se celou dobu něco děje. A ten konec? Pfuuu, jsem hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat! :)

Vendulis
08.02.2019 5 z 5

Jako vazne? Dejte mi dalsi dil a hned!