Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417047/bmid_naseptavac-WDV-417047.jpg 4 274 87

Nový začátek, nový dům, nové město. Tom doufá, že si ve Featherbanku se synem Jakem vybuduje po smrti své ženy nový život. Jenže město má temnou minulost. Před dvaceti lety tu sériový vrah unesl a zavraždil pět malých chlapců. Než byl Frank Carter odsouzen, přezdívalo se mu Našeptávač, protože v noci lákal své oběti tím, že šeptal pod jejich okny. Ačkoli si stále odpykává trest, ve městě opět zmizí malý chlapec. Jake se začne chovat podivně. A slyší šepot pod oknem…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Motto

The Whisper Man , 2019

ArwenAragorn
20.08.2020 4 z 5

"Šeptalo to."
"Cože?"
"Šeptalo to."
Jeho hlas zněl tak vzdáleně, že jsem dospěl k názoru, že asi mluví ze spaní.
"Šeptalo to za mým oknem".

Tak se vám musím přiznat, že jsem byla u Našeptávače lehce neklidná, když jsem ho četla v noci u otevřeného okna a pod ním se ozval nepatrný šustot. To je záležitost nevídaná, už dlouho se mi nic podobného nestalo, naposledy u hororů Kinga a to už je taky dost let.
Napínavá, občas i děsivá kniha a duchařina k tomu. Začátek se mi líbil moc, konec už mi připadal malinko slabší. A trochu mi vadily neustálé vzpomínky na Tomovu zemřelou manželku, i když tady i ona hrála dost důležitou roli. Jen nevím, jestli jsem četla špatně, nebo nebylo vysvětleno, co se jí vlastně stalo.
Knížku k přečtení doporučím.

Bee240
06.08.2020 5 z 5

Neotvírej okno, nebo ho uslyšíš...
Našeptávač je kniha, která se celou dobu nese v mrazivém duchu. Příběh mě chytil a vtáhl od první kapitoly. Zároveň mě při čtení mrazilo v zádech a po večerech jsem naslouchala do tmy zda neuslyším šepot...až tak mě kniha dostala.
Příběh je skvěle napsaný a vypracovaný do posledního slova.
Líbí se mi že hlavní dějová linka není z pohledu vyšetřovatelů, ale hlavními postavami jsou Tom Kennedy a jeho syn Jake, kteří se po smrti milované ženy a matky odstěhují do domu který je znám jako Dům hrůzy. Příběh této na první pohled nesourodé dvojice mě zaujal a chytl u srdce. Velmi se mi líbil Tom jak se pral s pozicí ovdovělého otce se synem ke kterému teprve hledá tu správnou cestu.
Nesmím zapomenout na detektivy kteří pátrají po zmizelém chlapci a jejichž životy se propletou s osudy Toma a Jakea. V první řadě zmíním Petea Willise - jeho postava nebo spíše jeho minulost mě velmi zajímala a vrtalo mi hlavou proč si sebou nosí tolik démonů. Rozuzlení jeho života mě překvapil a velmi jsem si ho oblíbila.
Jeho nová kolegyně ke které byl přidělen kvůli svým zkušenostem s Našeptávačem inspektorka Amanda Becková je jeho pravý opak a i ona si vydobila své místo.
Abych to uzavřela Našeptáváč je špičkový thriller, který rozhodně stojí za přečtení a kdo váha a má ji doma běžte do toho..tato kniha Vás dostane.

Kopec91
04.08.2020 5 z 5

Našeptávače jsem hltala v každé volné chvíli.

Je to detektivka, jejíž podstatnou součástí je náhled do vztahu otce a syna. Docela jsem se po přečtení několika recenzí bála, že to nebude kniha pro mě - ale opak byl pravdou.

Jake mě docela děsil, jeho imaginární přátelé, jeho uzavřenost. Občas jsem si představila, co bych asi dělala na Tomově místě. V příběhu pro mě nastalo jedno velké překvapení a pak už jsem knihu nedokázala odložit. Závěrečné rozuzlení bylo rychlé, ale proč kolem něj vymýšlet omáčku - mě to takhle naprosto stačilo.

Dějově moc povedené. Můj tip kdo je našeptávačem byl troufám si říct docela blízko. :)
Kniha se čte sama, má spád a za mě rozhodně stojí za přečtení.

P.S.: Bylo děsivé, když jsem si někdy kolem 11 večer přečetla poslední větu na straně 76.. a vypadl proud :-D

Alena772
26.07.2020 5 z 5

Super kniha velice zajímavá a dobře napsaná.

Daduška
09.07.2020 4 z 5

Knihu jsem jenom zhltla, trochu detektivka, trochu horor, trochu vztahový román. Pro mě přesně taková věc, jakou si představuji na dovolenou.

Dáduše
07.07.2020 4 z 5

Nakonec se mi kniha líbila hodně, ale pokud čekáte děs a hrůzu ve stylu Kinga, tak to nebude kniha pro Vás. Možná více pro milovníky detektivek, než pro ty, kteří milují napětí.

Iveta248
24.06.2020 4 z 5

Napínavý príbeh v krátkych kapitolách sa Vám dostane pod kožu. V pozadí príbehu je pekne vykreslený vzťah otca a syna, ktorí si k sebe hľadajú cestu.

yetti09
02.06.2020 4 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná. Mám ráda krátké kapitoly, což tady bylo. Jen bych neřekla, že to bylo temné a napínavé. Autor píše velmi čtivým stylem bez zbytečné omáčky. Ale... Kniha se jmenuje Našeptávač, problém je v tom, že našeptávači tam nebyl dán moc prostor. Celý děj se motal jen kolem Toma, jeho syna a vzpomínkám na jeho ženu. Myslím si, že kdyby autor dal více prostoru našeptávači, bylo by to lepší. Konec knihy byl takový rychlý, spíše uspěchaný. Rozhodně to mohlo být víc napínavé - minimálně ta finální zápletka.

JessieEx
31.05.2020 5 z 5

Uf...
Tohle byl fakt temný, děsivý a hlavně velmi silný příběh. Příběh o otcovství - o vztazích otců a synů.
V první řadě jde samozřejmě hlavně o detektivku, která řeší případ uneseného chlapce. Únos, který nebezpečně připomíná případy vražd malých chlapců před dvaceti lety.
Pro mě je tady ale rozhodně tím nejsilnějším příběh Toma a jeho syna Jakea. Otec a syn, kteří si k sobě hledají cestu. Tom je krásným příkladem milujícího otce, který je však ve své roli nejistý, zvlášť když se Jake chová podivně. Jejich vztah je složitý ale láskyplný a Tom se snaží za každou cenu Jakea ochránit.
Díky tomu, že je příběh vyprávěn s důrazem na psychologii a vnitřní pocity jednotlivých postav, je mnohem silnější a taky napínavější. Střídají se zde pohledy různých postav. Vkrádá se sem i mysteriózno, kdy čtenář netuší, jestli se jedná jen o výplody bujné dětské fantazie, nebo má co dočinění s nadpřirozenem. Chválím taky výborné zvraty a postupné odtajňovaní.
I když jsem se místy fakt bála, nemohla jsem se odtrhnout. Nechápu, že jsem ji tak dlouho odkládala!
Doporučuji (ale nečíst v noci) :)

Janík511
24.05.2020 4 z 5

Zajímavý námět, ale na plný počet to není. Závěr knihy byl předvídatelný a žádný haló efekt ve mě nezanechal. Měla jsem trochu větší očekávání. Obálka mě ihned zaujala, ale samotný děj už bohužel ne. Každopádně se četla dobře, oceňuji krátké kapitoly.

Marosusu
13.04.2020 5 z 5

Konečne som sa k nej dostala keďže na mňa čakala od vianoc ..len tak som ju zlizla cez sviatky ...super znova niečo nové jemne ducharske ...pre mňa top ;-)

bookcase
03.04.2020 5 z 5

Může být něco dojemné a děsivé zároveň? Může. Našeptávač. Perfektní!

pastelka53
27.03.2020 5 z 5

Hustá a děsivá atmosféra, která vám v noci nedá spát.
Napínavý příběh, plný strachu a obklopující temnoty.

Pavel_luke55
06.03.2020 4 z 5

Originální, zajímavá, stojí za přečtení. Četla se svižně a neměla žádná hluchá místa nebo zbytečné popisy. Za mě velmi solidní čtení.

Avila
03.03.2020 2 z 5

Nějak se nemohu zbavit dojmu že autor prostě začal psát knihu s tím že jí nějak vymyslí během psaní....
Rodinné drama které se prolíná celým příběhem, kdy Tom neustále v myšlenkách řeší vztah se svým synem a podceňuje své schopnosti....
Dále se v myšlenkách vrací ke své ženě Rebece. Jejíž jméno je neustále zmiňované na každé druhé stránce s myšlenkami Toma cca 4x -8x Po pár kapitolách mi to přišlo únavné a ke konci už mě to štvalo...
Detektivní zápletka nebyla úplně špatná ale v podstatě neskutečně průhledná a už před polovinou knihy jsem věděla jak to asi bude. Žádné waw se nekonalo.

jindriskasut
19.02.2020 5 z 5

Knížka předčila moje očekávání. Napětí a strach od začátku až do konce.

NoraHudecová
11.02.2020 3 z 5

"Ak necháš dvere napoly otvorené, čoskoro začuješ niečo šeptom ševelené.
Ak sa hráš sám vonku, nepôjdeš hneď do svojho domku.
Ak zabudneš okno zatvoriť, začuješ ho za sklom šramotiť.
Ak si smutný, skľúčený a sám, príde si po teba Šepkár k vám."
Po smrti manželky sa Tom so svojím synom Jakom presťahujú do nového domu. Bohužiaľ to vyzerá tak, že Jakeov imaginárny priateľ sa na Tomove sklamanie, presťahoval s nimi.
V dedinke Featherbank došlo k únosu malého chlapca a nestalo sa to po prvýkrát. Pred dvadsiatimi rokmi Šepkár, ako ho nazvali média, uniesol päť chlapcov, z toho štyroch našli neskôr mŕtvych a ich vrah doteraz sedí vo väzení. Piaty chlapec sa nikdy nenašiel. Ako spolu všetky udalosti súvisia a naozaj má Jake imaginárneho priateľa, alebo mu niekto našepkáva?
Trochu predvídateľný psychologický thriller so štipkou klišé, ale s výbornou tiesnivou atmosférou. Niektoré pasáže naozaj spôsobujú zimomriavky, škoda že ich nie je viac. Pozitívne hodnotím vykreslenie vzťahu medzi otcom a synom v rôznych podobách.

Polinka92
09.02.2020 4 z 5

Napínavý příběh, který vtáhne do děje. Je až znepokojivé, jak při čtení běhá mráz po zádech.

intelektuálka
11.01.2020 4 z 5

Tohle byl vstup na tenký led - neplánovaný - ale ... malá postavička Jakea mne přilákala ...

Touha po novém začátku, tajuplný dům a dětská fantazie... opravdu je slyšet ten šepot ?

A paralela vztahu otec - syn - v několika podobách ...

Zavírej dveře - nebo tě čeká našeptavač ...

Zajímavě napsané - jen téma dítěte v konfrontaci se zlem je smutné a působivé ...

Basta1912
05.01.2020 4 z 5

Překvapilo. Lehoučce hororové, ale ne natolik, aby to zaskočilo pravidelného diváka hororových filmů x) Pěkná zápletka, zajimavy konec, celkem odpovídající tloušťka knihy. Některé pasáže bych zkrátila, ale jinak prima thriller s lehce děsivými momenty.

thrillery sérioví vrazi psychologické thrillery otcové a synové

Alex North
anglická