Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417047/bmid_naseptavac-WDV-417047.jpg 4 274 87

Nový začátek, nový dům, nové město. Tom doufá, že si ve Featherbanku se synem Jakem vybuduje po smrti své ženy nový život. Jenže město má temnou minulost. Před dvaceti lety tu sériový vrah unesl a zavraždil pět malých chlapců. Než byl Frank Carter odsouzen, přezdívalo se mu Našeptávač, protože v noci lákal své oběti tím, že šeptal pod jejich okny. Ačkoli si stále odpykává trest, ve městě opět zmizí malý chlapec. Jake se začne chovat podivně. A slyší šepot pod oknem…... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Whisper Man , 2019

INCOGNITOREADER
11.02.2021 4 z 5

Knihu jsem dostal jako dárek. A jsem moc rád. Čte se úplně sama. Stránky letí jedna za druhou k cíli. Jedná se o mysteriózní thriller kde máme tajemného Našeptávače, který láká své oběti - malé chlapce z domu tím, že jim zpočátku šeptá a tím s nimi naváže kontakt. A na druhé straně je tu Tom a jeho syn Jake, který vidí zvláštní věci. Nebo nevidí? Při čtení jsem se chvílemi opravdu bál a běhal mi mráz po zádech.

renefer
31.01.2021 5 z 5

Napínavé, strašidelné. Jen ten konec byl takový zrychlený. Že by někdo dokázal vypátrat únosce během jednoho dne, když policie si nevěděla rady tak dlouho?

nela3812
31.12.2020 5 z 5

Tak od této knížky jsem dostala přesně to co jsem očekávala. Napětí od začátku do konce. Nebo možné se odtrhnout.

V noci jsem se chvílemi bála chodit kolem oken a dveří. Děj byl skvěle promyšlený a chvílemi z něj opravdu mrazilo. Mohu všem jen doporučit.

Knižní střípky
21.12.2020 5 z 5

No tak to byla jízda! Nešlo přestat číst. Toto byl opravdu skvělý psychothriller, přesně dle mých představ, šmrncnutý duchařinou, temný, děsivý, prostě pecka!!!!

Tom se se svým synem Jakem stěhují do nového domu v jiném městě. Po smrti Tomovy ženy a maminky Jakea chtějí začít znovu. Jake je smrtí matky silně traumatizován a chová se velice zvláštně, což se po přestěhování do nového domu ještě stupňuje.
Před 20 lety bylo v městě zavražděno pět malých chlapců, pachateli se říkalo Našeptávač, protože své oběti lákal ven šepotem pod okny. Vrah byl dopaden a odpykává si trest ve vězení, a i přesto ve městě zmizí další chlapec. A Jake slyší šepot pod okny...

Knihu jsem četla včera večer a přiznám se, že jsem měla velice nepříjemné pocity a po dočtení ve dvě ráno, když jsem šla konečně spát, se mi o ní zdálo, což již samo o sobě napovídá, že je to opravdu skvělý kousek, který vřele doporučuji všem fanouškům tohoto žánru.

EvaSupovic
09.12.2020 5 z 5

Bože, jako matka dvou malých dětí jsem chvílemi měla až až teda. Bylo to velmi poutavé a velmi napínavé.

anája
06.12.2020 5 z 5

Povedený thriller. Četla jsem až do půlnoci. Nešlo přestat číst. Skládačka do sebe skvělé zapadla Doporucuji

kofola33
24.11.2020 5 z 5

Tak za me se tohle hodne povedlo! Knizka obsahuje presne koktejl vseho, co me bavi cist. Napeti a tajemno, az jsem se chvilemi bala cist dal; vztah otce a syna byl krasne rozebran, jak k sobe nachazeji cestu po smrti milovane zeny a maminky; osamely policista hledajici pravdu nejen o seriovem vrahovi....vse se to krasne skloubilo dohromady a je z toho paradni thriller. Urcite plny pocet!

klarinka9974
06.11.2020 5 z 5

Dlouho jsem se přemlouvala, zda si tuto knihu přečíst. Tak nějak jsem opustila od thrillerů, ale i přes ty všechny pozitivní komentáře jsem tomu dala šanci. A rozhodně nelituji. Můžu říct, že to bylo dost povedený. Místy hodně zajímavé, napínavé ale až děsivé. Skvěle se kniha čte a samotný děj, jako by se vám promítal v hlavě. Rozhodně vás kniha nenechá v klidu a po určitých kapitolách vám poleze mráz po zádech. Tak jak to má být u skvělých thrillerů. Mohu jen doporučit, kniha je sice velmi nereálná ale přesto vaše představivost bude pracovat na plné obrátky. Určitě si nenechám ujít i další knihy autora.

Hella
01.11.2020 4 z 5

Povedený příběh s lehounce realitu přesahujícím dosahem, což ale vůbec nevadilo. A opravdu jsem až do konce netušila pachatele.

aja3077
24.10.2020 3 z 5

Pokud jde o samotný příběh, udělila bych knize slabé tři hvězdy, protože pro někoho, kdo má rád detektivky a horory, je děj snadno předvídatelný. V podstatě po prvních několika stránkách jsem znala totožnost hlavního záporáka a celou knihu se modlila, abych se pletla. Byla to taková laciná zápletka. Ovšem vedlejší dějové linky byly opravdu zajímavé a mnohdy nečekané. Text rychle plyne a dobře se čte. Jen pasáže z pohledu detektiva jsem většinou přeskakovala, protože byly vesměs zbytečně o ničem. Na bestseller to asi určitě nemá, ale na takové to počtení z nudy to stačí. Tři hvězdy nakonec dávám i proto, že děj měl hlavu a patu a žádné nelogické zvraty se nekonaly.

MarianP
20.10.2020 4 z 5

Šepkár nie je klasickou detektívkou ale skôr mysterióznym príbehom, ktorý má v sebe prvky krimi, detektívky a rodinnej drámy. Mňa kniha nezaujala tak, ako väčšinu, no páčil sa mi taký jednoduchý štýl písania. Atmosféra bola fajn, ale celkovo dej pomerne nudný bez nejakej poriadnej akcie, čakal som viac mystery a strašidelných častí, ale celkový dojem je fajn.

kristie
08.10.2020 5 z 5

Uf. Tak tohle byla naprostá bomba. Divím se, že tahle kniha není víc známá... Všude samá Shari Lapena, C.J. Tudor apod. (no hate). A přitom se nám v tomhle díle skrývá něco naprosto skvělého. Někde jsem tu četla narážku na Kinga a musím souhlasit, určitě se to s Kingem srovnávat nedá, ale ten příběh, ty mysteriózní prvky, úplně na mě dýchla atmosféra, která na mě doteď dýchala jen z Kingových knih. Co víc napsat a nic neprozradit. Snad jen, že včera po dočtení jsem musela probudit muže, aby šel se mnou vyvenčit psy, protože sama bych z baráku rozhodně nevylezla a taky jsem na noc pozavírala všechny okna...

Colletka
05.10.2020 5 z 5

Pecka! Napínavé od začátku do konce. Po dlouhé době kvalitní thriller.

alena1228
29.09.2020 5 z 5

Naprosto dokonalý...tato kniha je za mě TOP z thrillerů,které jsem za poslední dobu četla.Sice jsem pachatele odhalila zhruba v polovině,tak to výslednému efektu vůbec nebránilo.Tak wauu...doporučuji.

Heli20
13.09.2020 5 z 5

Tak to se opravdu povedlo. Pěkně do detailů propracovaný příběh, žádná nuda, četlo se jedním dechem.

85098211
10.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, která se čte jedním dechem od první do poslední stránky. Nechybí zde napětí, určitá porce tajemna a samozřejmě také hezky popsaný vztah Toma a jeho syna. Skutečností zůstává, že zemřelá manželka je opravdu poměrně často zmiňována, ale to prostě k celé zápletce neodmyslitelně patří - jak čtenář v průběhu vyprávění zjistí. Navíc později dojde k nečekanému odhalení, které s ní velice úzce souvisí. Proto by to bez vzpomínek na ni ani nešlo. Mně osobně se moc líbilo rozplétání celého případu, až k samotnému odhalení pachatele. Tom i Jake byli sympatičtí, celá kniha zajímavá a také závěr se mi líbil. Hodnotím tedy plným počtem a doufám, že se třeba zase někdy s autorem potkám ;-).

gilt
09.09.2020 5 z 5

Mazec!!! Fakt úžasně napínavé, skvěle napsané! Doporučuji

Ajinka79
28.08.2020 5 z 5

Zpočátku mě to vrátilo do dob, kdy jsem hltala Kinga. Není to King a rozhodně není dobré to s ním srovnávat. Bavilo mě to moc!

Danago
21.08.2020 5 z 5

Hodně dobrý thriller. Originální pojetí a propojení postav a zločinů. Příběh jsem četla jsem jedním až zatajeným dechem. Knížka je bez hluchých míst. Jsou tu překvapivé zvraty . Děj je velice logický, vše má smysl. Přiznám se , že jsem se taky chvílemi bála a šel mi mráz po zádech.
Já rozhodně doporučuji.

LeSk
20.08.2020 5 z 5

Zhltnuto jedním dechem, wauuuu ... Perfektní děj, který měl hlavu a patu, místy jsem se i bála. Opravdu velmi povedená kniha se skvělým zakončením, DOPORUČUJI.

thrillery sérioví vrazi psychologické thrillery otcové a synové

Alex North
anglická