Naše příjmení

Naše příjmení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28337/nase-prijmeni.png 4 24 8

Slovník, který přístupnou formou poskytuje základní poučení o původu příjmení u nás.

Amneris
07.12.2019 5 z 5

Rozhodně skvělá pomůcka pro badatele a genealogy, kteří chtějí znát vývoj příjmení jejich předků.

PavlínaAlžběta
26.01.2018 5 z 5

Knihu jsem si zakoupila před mnoha lety a mám i jiné vydání ovšem obsah knihy je neměnný a to díky svému koníčku Občanské genealogii, jelikož bádání po různých předcích s různými příjmeními dokáže mnohdy překvapit. Obrovský nespočet českých příjmení a hlavně vysvětlení jak každé příjmení vzniklo, k čemu se vztahuje, co vlastně znamená. Tato malá publikace je zajímavostí nejen pro ty, kteří se zajímají o historii, ale pro každého, kdo chce dozvědět něco zajímavého nejen o svém příjmení.

kap66
11.01.2018 5 z 5

Dobrava Moldanová využila práci svého otce (Josef Beneš - O českých příjmeních) a seřadila příjmení slovníkově. Tím se dobře vyhledávají - a informace jsou dostupné i laikům, které zajímají pouze vybraná příjmení. Obě knihy se výborně doplňují. Pro antroponomastiku jsou přínosná obě díla.

kasparos
24.02.2017 3 z 5

No nevím, mám pocit, že vznik některých příjmení spíchla horkou jehlou.

tenax
25.08.2014 5 z 5

Docela zábavné čtení pro zvědavé a zvídavé. Přesto jde o seriózní lingvistickou knihu, obsahující nepředstavitelné množství práce.

Marčullkas
25.02.2014 4 z 5

kdo by nechtěl vědět odkud pochází naše příjimení? V každém z nás je ta zvědavost, kterou p.Moldanová velice pěkně zpracovala.

_sjuu_
28.05.2013 5 z 5

dost oblíbená, každý nový v mém životě je v knize vyhledán :D

Claricia
08.01.2013 4 z 5

Moc pěkná publikace, vycházející z dříve vydaných knih (např. Naše příjmení od Ant. Kotíka). Líbí se mi, že na rozdíl od Kotíka je u každého zahrnutého příjmení rovnou vysvětleno, z čeho nejspíše vzniklo (byť způsobů vzniku některých příjmení je rozhodně více, než paní Moldanová uvádí), člověk to nemusí v publikaci složitě dohledávat.