Žiješ jenom dvakrát

Žiješ jenom dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386315/bmid_zijes-jenom-dvakrat-twd-386315.jpg 5 407 91

Matematický génius profesor Puskailer se po dlouhých letech věznění konečně dočkal spravedlnosti a byl propuštěn na svobodu. Nikdo mu nevěřil, že není vrah, a popravdě řečeno, ani on sám na tom občas netrval. Měl štěstí, detektivové z oddělení vražd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uvěřili a celý případ vyřešili. Psal se rok 1999. Vlastně teprve začínal a osud tomu chtěl, že po tvrdé dřině nečekal detektivy zasloužený odpočinek, ale už v den, kdy profesora propustili z vězení, začal nový případ a nový příběh, který se nečekanou brutalitou a nechutností vryl do paměti každému policajtovi, který byl nablízku. Celé to začalo, když se bachařům z věznice, kde si Puskailer odpykával svůj trest, ztratila kolegyně…... celý text

Aligator805
Aligator805
10.02.2024 5 z 5

Tato série je naprosto skvělá. Začínám mít závislost na DD.

hana1039
hana1039
06.02.2024 5 z 5

Audiokniha:
Úplně souhlasím se čtenářkou,,rapeh,,, některé dánovky jsou slabší některé až moc emotivní, prostě jako u ostatních knížek...tady největší emoce byly u nemocné maminky detektiva Kuky...ale závislost na DD stále existuje , ať už jsou za tři hvězdičky nebo za plný počet :-))

Rapeh
Rapeh
04.10.2023 5 z 5

Jak dokola hodnotit knihy Dominika Dána pokud nechci vypravovat děj ? Asi jednoduše pokud sáhnete po kterékoliv knize tak nesáhnete vedle. Samozřejmě i u tohoto autora jsou silnější a slabší děje. Prostě již si vydobyl místo mezi velmi oblíbenými mými autory.

faba
faba
01.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Audiokniha. Čte Marián Geišberg.
Commedia dell'arte. Asi nějak tak. Asi nejslabší kniha od DD.
Inspektor Clouseau by to řešil asi stejně blbě jako Kraus. Vůbec mi ho nebylo líto, když vykopali psa. A jak zajistil podezřelého, že mu lehce utekl, sranda. Opravdu detektiv No.1.
A ani konec to nezachránil. Už se mi to zdá trochu překombinované, tak že si dám hodně dlouho pauzu od kanceláře 141.
Ano je to čtivé, neuvěřitelné, emotivní, humorné (to už moc není) a navíc, pokračování Cela číslo 17 se nekonalo.
Jediné co snese hodnocení je čtený přednes.

Dandy1
Dandy1
08.07.2023 5 z 5

Knihy Dominika Dána jsou sázkou na jistotu. Dlouhé tak akorát, napětí je kompenzováno humorem, nikdy nenudí. Začínám být na nich závislá. U této knihy smekám za popis péče o nemocnou matku. Bylo to hodně emotivní, pravdivé a lidské.

mataj
mataj
17.12.2022 5 z 5

Únos mladé dívky, zmizení manželky jednoho bývalého policisty a záhada dvou stejných sanitek. To jsou hlavní směry ve vyšetřování v tomto díle vynikající série Dominika Dána. A jako pokaždé, byla jsem velmi spokojená.

hanap
hanap
20.10.2022 4 z 5

Napínavý a uvěřitelný Dominik Dán. Stále si udržuje vysokou kvalitu textu, Jsem zvědavá, kdy si Richard Kraus a jeho kolegové propijou játra.

Klára90
Klára90
24.08.2022 4 z 5

Opět napínavé a děsivé, člověka až mrazí, když si u čtení uvědomí, že tyto případy se reálně dějí. V částech týkajících se Kukyho jsem kolikrát musela zatlačit až slzu, bylo to velmi smutné, bohužel ze života

Gibis
Gibis
31.07.2022 5 z 5

Na Dánovkách se pomalu stávám závislá, obzvlášť když jsou naprosto dokonale namluvené Mariánom Gaišbergom, pak je poslech skvělým zážitkem. Opět drsný případ, skvělý humor mezi kolegy mordparty a v neposlední řadě srdcervoucí příběh Kukyho. Je to tak lidsky a ze života napsané, že autorovi zkrátka věříte každé slovo.

MatoPalkes
MatoPalkes
28.07.2022 5 z 5

Až na rybičky nesmierne pútavé čítanie. A žiaľ v určitých pasážach veľmi smutné.

m_martina
m_martina
17.06.2022 5 z 5

Další výborná kniha od mého oblíbeného pana spisovatele. Nemám co vytknout.

tittanie
tittanie
26.04.2022

Poslední čtyři díly mě velice překvapily. Moc se mi líbily a pořád jsem chtěla číst dál a dál. Jsem nadšená. Líbilo se mi, jak autor plynule pokračoval v ději z předchozího dílu.
Jdu se hned pustit do čtení dalšího dílu.

SadUnicorn
SadUnicorn
21.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Tahle kniha podle mě patří k těm povedenějším dánovkám. Děj velmi dobře ubíhá, opět sledujeme několik dějových linek, které se nakonec spojí do logického celku přesně tak, jak to mám u této série ráda. Konci nechybí akce ani napětí. Dalším plusem je průnik do osobního života i jiného detektiva než Richarda. Velice reálný a uvěřitelný popis těžké životní situace jako je nemoc a umírání rodiče mě vzal za srdce. Bohužel se opět nekoná happyend a trest pro padouchy a u tohoto dílu mě to vážně naštvalo, protože každý člověk, který má žaludek na páchání takového zla, by měl hořet v pekle.
4* v kontextu série, protože existují i lepší knihy v sérii, 5* pokud bych měla knihu brát jako samostatnou detektivku.

ErikaKej
ErikaKej
03.01.2022 5 z 5

Super,fakt super. Tá téma je naozaj ako zo zlého sna a len dúfam,že autor nebral z vlastných skúseností. Dej je prepracovaný, napínavý, za mňa plny počet bodov. Páčila sa mi aj pasáž o akvaristike aj dejová línia o zlom policajtovi. Smutná časť o Kukyho matke bola zo života. A odporúčam si ho vypočuť v audiopodobe v slovenčine. Bude sa vám to určite páčiť!

slaska77
slaska77
12.12.2021 4 z 5

Upřímně jsem čekala trochu víc. Nebo možná míň zbytečných pasáží o akvaristice, míň hluchých míst, míň totálně absurdních pomst od padouchů. A bohužel český překlad je totální propadák. Chápu, že přímá řeč se píše hovorovou češtinou, ale proč pražštinou, proč každé "jí" nebo "ní" je dlouhé a každé "myslím" s krátkým "i", proč tak moc překlepů? Za češtinu bych dala 3 hvězdy, ale za to autor nemůže a snad si příště vybere někoho profesionálnějšího, prosím. Nebo to dám opět v originále-) takže za 4 s odřenýma ušima.

alnahu
alnahu
19.11.2021 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po jiném žánru,po knihách ze života jsem si vybrala dobře a Dominik Dán opět nezklamal.Zamotaný příběh, který nás přenese do roku 1999.Opět se v něm setkáme se známou partou z oddělení vražd, vedenou Richardem Krauzem. Zamotaný příběh, který se pomaloučku rozmotává.Tentokrá se pátrá po zmizelé manželce jejich neoblíbeného kolegy,také proč jezdí po městě dvě identické sanitky.Opět čtivá a napínavá kniha,která stojí za přečtení.

smardice
smardice
31.10.2021 5 z 5

Opět velice čtivé, místy opravdu drsné a smutné, hlavně kolem Kukyho. A další nepotrestané svinstvo.

kolacky
kolacky
04.10.2021 4 z 5

Taky jsem na motiv přišla dřív než páni detektívi... a byl to motiv pěkně hnusný.
Kuky, Kuky... taky jsme si tím prošli, bohužel...

klokan.1905
klokan.1905
21.09.2021 5 z 5

Žiješ jenom dvakrát...
Chcete-li číst chronologicky, tak momentálně je toto dvacátý díl, jinak jej napsal DD jako třináctý... Fakt nechápu, jak to ten chlap dokáže - takhle skákat mezi roky...
Tohle pokračování se odehrává v roce 1999 a navazuje chronologicky na mnou přečtený díl předchozí, tedy Cela číslo 17...
Něco málo k tomuto pokračování... Policisté z oddělení vražd budou pátrat po Anně Vratkové, která pracuje u vězeňské služby... Zmizela zcela beze stopy, její zmizení oznámil její kolega ze zaměstnání Vlasta Velický... Manželem Anny Vratkové je bývalý policista Ivan Vratko, který policisty z oddělení vražd zná...
Jak vše dopadne a jakým směrem se rozeběhne vyšetřování? To vše a řadu dalších věcí se dozvíte, když se začtete do tohoto pokračování této úžasné série...
Opět zajímavé čtení, které mohu ostatním jen a jen doporučit...

janina66
janina66
06.09.2021 4 z 5

Tentokrát dost drsné. Zejména část s Kukyho mámou. Opět skvělý humor mezi kolegy z oddělení vražd. Nyní si od dánovek na chvilku odpočinu. Ale jsem moc zvědavá, co vyplyne, z odebrání krve mámy Kukyho.

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Žiješ jenom dvakrát je v