Žiješ iba dvakrát

Matematický génius profesor Puskailer sa po dlhých rokoch väznenia konečne dočkal spravodlivosti a bol prepustený na slobodu. Nikto mu neveril, že nie je vrah, a, pravdu povediac, ani on sám na tom občas netrval. Mal šťastie, detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uverili a celý prípad vyriešili. Písal sa rok 1999. Vlastne sa iba začínal, a osud tak chcel, že po tvrdej drine detektívov nečakal zaslúžený odpočinok, ale už v deň prepustenia profesora z väznice začal sa nový prípad a nový príbeh, ktorý sa neočakávanou brutalitou a nechutnosťou vryl do pamäti každému policajtovi, čo bol nablízku. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice, kde si Puskailer odpykával svoj trest, stratila kolegyňa......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72156/zijes-iba-dvakrat-2B5-72156.jpg 4.5199

Naše Mesto (13.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Žiješ iba dvakrát

mi-380

Navazujeme na Celu číslo 17 a zdá se, že vraždári konečně nemají do čeho píchnout. Ale to se opravdu jen zdá. Autor pomalu rozjíždí nové případy současně na čtyřech frontách, které se jako pramínky jedovatých potůčků slévají do mohutné špinavé řeky. Častým tématem Dánových případů je násilí na ženách, i zde si ho užijeme v obzvlášť odporné podobě, i když hlavní problém je jinde. A tak další vážné tóny postupně přehlušují ten jako vždy drsný policejní humor.
Také tento díl jsem si užil s vydatnou pomocí Mariána Geišberga.
90% (zatím 195 hodnotících s průměrem 90%).
P.S. Kniha napsaná jako třináctá v roce 2011, chronologicky se řadí na osmnácté místo z dosavadních dvaceti sedmi.

Kortez

Pan Geišberg právě dočetl další z knih o oddělení vražd v Našem Městě. Tenhle příběh byl drsný nejen témou nucené prostituce, nelegálního kšeftování s lidskými orgány, ale především koncem životní pouti Kukiho mámy. Tady se něco zamotalo a pak to mělo ještě následky v jiném příběhu...nechci prozrazovat. I taková blbůstka na dánovkách mě bere, že se někdy jen tak z ničeho nic nenápadně propojí zdánlivě k sobě nepatřící události.

tygřík2

Tentokrát jsem tušila, kam to vede, hnedle, jak se začalo mluvit o sanitce. Je pravda, že bez slovenštiny a hlasu a přednesu pana M.G. by to tentokrát bylo asi o hvězdu méně, ale i tak opět výtečná detektivka.

Chesterton

Kriminální román ano. Břitké dialogy i humor také, ale kvalitní detektivka se z mého pohledu opět nekonala. Celkově mi to příliš nedrželo pohromadě. Naturalistické detaily terminálního stadia, euthanasie, praktiky bulváru, vše poslepované obchodem s bílým masem, kvanta vaty a až neskutečně průhledný a nudný závěr?? Snad jen "Vratkova humoreska" chvíli doopravdy udržela zájem a napětí, které vždy bývalo u Dána prioritou. I originalita se pomalu ztrácí v mlhách. Bohužel opravdu zklamání a ztráta času.

weberda

Mě to prostě vždycky baví. Obdivuji Dánovu originalitu a smysl pro napětí. Dokáže vystupňovat zápletku a vzápětí hup dolu a překvapení.

tonysojka

Téměř dokonalý kriminální román,vyprávějící o počátcích obchodu s tzv.bílým masem na Slovensku.Břitké dialogy,patologický humor,vliv informátorů,štěstí a náhody na vyšetřování -vše pečlivě nadávkováno.Dějová linka věnována umírání Kukyho maminky vede k zamyšlení a otázkám o životě a smrti.Pro mne jeho nejlepší věc po Mouše a Mucholapce.

brabofka

Klasická "Dánovka". Krauz, Chosé, Burger a další jsou zpět. Opět skvělá oddechovka, která nepostrádá nejen napětí ale i běžné starosti a strasti, které mohou potkat každého z nás. Skvělé téma, které je odhaleno víceméně až skoro v závěru knihy. Nicméně to vůbec nevadí, naopak.

niknikita

Po čtyřech kapitolách odkládám a klidně mne kamenujte.
Nevadí mi chlapácký slovník, ale tentokrát by to byla ztráta času, a to jsem se těšila na solidní detektivku z domácího prostředí...

Dominik Dán

Dominik Dán