Žiješ iba dvakrát

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Matematický génius profesor Puskailer sa po dlhých rokoch väznenia konečne dočkal spravodlivosti a bol prepustený na slobodu. Nikto mu neveril, že nie je vrah, a, pravdu povediac, ani on sám na tom občas netrval. Mal šťastie, detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uverili a celý prípad vyriešili. Písal sa rok 1999. Vlastne sa iba začínal, a osud tak chcel, že po tvrdej drine detektívov nečakal zaslúžený odpočinok, ale už v deň prepustenia profesora z väznice začal sa nový prípad a nový príbeh, ktorý sa neočakávanou brutalitou a nechutnosťou vryl do pamäti každému policajtovi, čo bol nablízku. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice, kde si Puskailer odpykával svoj trest, stratila kolegyňa......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72156/zijes-iba-dvakrat-2B5-72156.jpg 4.5199
Série:

Naše Mesto (13.)

Žánr:
Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Žiješ iba dvakrát

Přidat komentář
mi-380
30. dubna

Navazujeme na Celu číslo 17 a zdá se, že vraždári konečně nemají do čeho píchnout. Ale to se opravdu jen zdá. Autor pomalu rozjíždí nové případy současně na čtyřech frontách, které se jako pramínky jedovatých potůčků slévají do mohutné špinavé řeky. Častým tématem Dánových případů je násilí na ženách, i zde si ho užijeme v obzvlášť odporné podobě, i když hlavní problém je jinde. A tak další vážné tóny postupně přehlušují ten jako vždy drsný policejní humor.
Také tento díl jsem si užil s vydatnou pomocí Mariána Geišberga.
90% (zatím 195 hodnotících s průměrem 90%).
P.S. Kniha napsaná jako třináctá v roce 2011, chronologicky se řadí na osmnácté místo z dosavadních dvaceti sedmi.

Kortez
29. dubna

Pan Geišberg právě dočetl další z knih o oddělení vražd v Našem Městě. Tenhle příběh byl drsný nejen témou nucené prostituce, nelegálního kšeftování s lidskými orgány, ale především koncem životní pouti Kukiho mámy. Tady se něco zamotalo a pak to mělo ještě následky v jiném příběhu...nechci prozrazovat. I taková blbůstka na dánovkách mě bere, že se někdy jen tak z ničeho nic nenápadně propojí zdánlivě k sobě nepatřící události.

tygřík2
14. dubna

Tentokrát jsem tušila, kam to vede, hnedle, jak se začalo mluvit o sanitce. Je pravda, že bez slovenštiny a hlasu a přednesu pana M.G. by to tentokrát bylo asi o hvězdu méně, ale i tak opět výtečná detektivka.

Chesterton
13. dubna

Kriminální román ano. Břitké dialogy i humor také, ale kvalitní detektivka se z mého pohledu opět nekonala. Celkově mi to příliš nedrželo pohromadě. Naturalistické detaily terminálního stadia, euthanasie, praktiky bulváru, vše poslepované obchodem s bílým masem, kvanta vaty a až neskutečně průhledný a nudný závěr?? Snad jen "Vratkova humoreska" chvíli doopravdy udržela zájem a napětí, které vždy bývalo u Dána prioritou. I originalita se pomalu ztrácí v mlhách. Bohužel opravdu zklamání a ztráta času.

weberda
29. března

Mě to prostě vždycky baví. Obdivuji Dánovu originalitu a smysl pro napětí. Dokáže vystupňovat zápletku a vzápětí hup dolu a překvapení.

tonysojka
22. března

Téměř dokonalý kriminální román,vyprávějící o počátcích obchodu s tzv.bílým masem na Slovensku.Břitké dialogy,patologický humor,vliv informátorů,štěstí a náhody na vyšetřování -vše pečlivě nadávkováno.Dějová linka věnována umírání Kukyho maminky vede k zamyšlení a otázkám o životě a smrti.Pro mne jeho nejlepší věc po Mouše a Mucholapce.

brabofka
21. března

Klasická "Dánovka". Krauz, Chosé, Burger a další jsou zpět. Opět skvělá oddechovka, která nepostrádá nejen napětí ale i běžné starosti a strasti, které mohou potkat každého z nás. Skvělé téma, které je odhaleno víceméně až skoro v závěru knihy. Nicméně to vůbec nevadí, naopak.

niknikita
27. ledna

Po čtyřech kapitolách odkládám a klidně mne kamenujte.
Nevadí mi chlapácký slovník, ale tentokrát by to byla ztráta času, a to jsem se těšila na solidní detektivku z domácího prostředí...


Autor a jeho další knihy

Dominik Dán

Dominik Dán
slovenská, 1955

všechny knihy autora

Kniha Žiješ iba dvakrát je:

v Právě čtených1x
v Přečtených289x
v Čtenářské výzvě28x
v Doporučených9x
v Knihotéce106x
v Chystám se číst28x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x