Rudý kapitán

Rudý kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249028/bmid_rudy-kapitan-N5F-249028.png 4 752 192

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd - začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však probíhá k nelibosti všech - vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem i přesto pokračují v pátrání...... celý text

Detektivky, krimi , Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Červený kapitán , 2007

MUDr.Scorpion
09.06.2022 5 z 5

Pro me jedna z nejlepsich knih od DD.

papeha
04.05.2022 5 z 5

Napínavý příběh a v podobě audioknihy s hlasem Martina Stránského velmi příjemná záležitost.

Dandy1
20.04.2022 2 z 5

Toto nedávám. Až budu mít chuť na záhady, poklady a spiknutí, sáhnu po Brownovi. Já chtěla po Dánovi to co vždycky. Vraždu, cestu k pachatelovi a srandičky z kanclu.

Milonak
09.03.2022 4 z 5

Moje třetí kniha od Dána a konečně to za něco stálo. Nápad s mrtvým s hřebíkem v hlavě a jeho minulostí, díky jejíž odhalování se Krauz postupně dostává až do hodně vysokých míst nejen politiky. Popis předrevoluční doby a "mafie", která zde fungovala, navozuje společně s nalezenými indiciemi tak trošku tajemnou atmosféru. Kniha má náboj a spád, v podstatě ani chvíli mě nenudila. Jednu hvězdu strhávám za až přehnané vtipkování a vzájemné "kanadské žertíky" mezi vyšetřovateli - což mně vadilo už v předchozích knihách. Taky mně ne úplně sedla závěrečná část knihy, která začíná zavánět mystikou a spojitost s Templáři a gestapem je už dost na hraně, ačkoliv vzhledem k dalším okolnostem souvisejícími s případem je v podstatě na místě. V součtu hodně dobrý počin.

Sany33
28.02.2022

Dán sa konečne púšťa aj do najväčšej svetovej mafie a síce Cirkvi. Všetko má taký pekný nádych tajomna. Mŕtvola s klincom v hlave, tajný spis ŠTB, pomaly sa uťahujúce nitky okolo najväčších cirkevných hodnostárov. Väčšinu ľudí odradila linka okolo templárskeho pokladu ale mne sa to naopak veľmi páčilo. Kniha sa tak stala akýmsi slovenským Davinčiho kódom. Vedľajšia linka s vešticou na hlavnej stanici bola originálna a mám pocit že sa s ňou ešte v nijakej knihe stretneme.
Obľúbená postava: José
90%

tittanie
20.02.2022

Kdysi jsem viděla film. Vůbec si ho nepamatuji. Kniha se jako vždy četla skvěle. Ale nějak mi přišlo, že je to úplně jiný Dán než předtím, jako kdyby se autor inspiroval u Dana Browna. Tenhle díl mi přišel takový neuvěřitelný, ale na druhou stranu i uvěřitelný.
Každopádně se těším na další díl.

Faila
15.02.2022 4 z 5

Před tím, než jsem se pustila do Červeného kapitána, jsem se schválně mrkla, kolik „dánovek“ už jsem přečetla - a je to o něco více než polovina jeho dosavadní tvorby. Více než 10 knih. A tak jsem přemítala, jestli mě tenhle autor dokáže ještě překvapit. A dokáže, samozřejmě.
Nečtu/neposlouchám jeho knihy chronologicky, ale líbí se mi, že už ve svých prvotinách měl dokonalý styl, který postupně jen mírně zlepšoval - protože víc ani nebylo potřeba. Jeho knihy mají vždy víceméně stejný náboj a atmosféru. Na oddělení vražd se vždycky vracím jako domů a při zmínce známých jmen se usmívám a tak trochu jihnu.
Náměty, se kterými přichází, čerpá nejspíš hodně ze své praxe, i tak je na nich nejvíc udivující to, jak je dokáže zpracovat. O policistech ani kriminalistech nemám nízké mínění, ale rozhodně bych neřekla, že se mezi nimi najde takový mistr slova.
Po všech svých zkušenostech s knihami Dominika Dána si troufám říct, že mě žádná z těch ještě nepřečtených nezklame. A díky Červenému kapitánovi tuším, jak zajímavé náměty a příběhy v nich na mě čekají.

SilvieSisinka
14.01.2022 4 z 5

Napínavé,musím kouknout i na film.

ErikaKej
01.01.2022 5 z 5

Mne sa to páčilo.Áno bolo to trošku štýl Dan Brown a z Krauza sa stal superhrdina ale bavilo ma to. Knihu som si vypočula v podaní pána Vajdu ktoré bolo fantastické. Za mňa super kniha, ine ako ostatné Dánové príbehy.ale nenudila som sa ani minutu.

ber-tram
10.12.2021 5 z 5

Dán je Slovák, a já ho v mém čtenářském rytmu majetnicky počešťuju. Až tak bych si přál mít jej v naší obci spisovatelské, namísto haldy tuzemských pisálků.
On umí - zabavit, znepokojit, přimrazit. To co líčí, se reálně mohlo dít, spíše opravdu dělo. Otřesné, těžko zapomenutelné. 25/21

m_martina
24.11.2021 5 z 5

Tuto knihu svého nejoblíbenějšího spisovatele musím zase ohodnotit plným počtem. Přečetla jsem ji jedním dechem a moc se mi líbila.

akdar72
12.11.2021 5 z 5

Překvapil mě posun zpět na počátek Richardovi kariéry. Nicméně opět lepší a lepší. Historická nitka byla přidanou hodnotou.

cucik14
10.11.2021 4 z 5

Toto byla druhá kniha od Dominika Dána, kterou jsem přečetla a nějak mu stále nemůžu přijít na chuť. Začátek byl skvělý, ale následující popisy historických událostí / praktik StB by dle mě zvládl smrsknout na polovinu. Nehledě na to, že Richard mi připadal jak akční superhrdina :/ Časem mu asi dám ještě šanci, ale zatím mě teda nedokázal přesvědčit, proč bych si měla přečíst celou sérii...

Petronela16
29.10.2021 3 z 5

Červený kapitán je predposledná kniha,resp. audiokniha, ktorú som úspešne zdolala v podaní J.Vajdu.Veeeelmi dlho som váhala, či sa na to dám, hlavne kvôli tomu Vajdovi, ale musím s úctou skonštatovať, že sa toho zhostil bravúrne.Je vidieť a cítiť, že je to herec *každým coulem*, pretože tak ako on vedel nahovoriť rôzne postavy, to by vedel málokto.Tlieskam mu.Nesklamal ma.DD má ale trochu sklamal, keďze tentokrát to bolo mierne 'politicke' a tie historické sekvencie má už mierne povedané nudili.Zaver uletený prislo mi to ako z Chucka Norrisa.Vypočula som úspešne až do konca, Jozef mi k tomu dopomohol.(Tak idem počúvať ďalej, už mám len Celu č.17.)

Michalka24
22.10.2021 5 z 5

Uzasna kniha, nielen co sa tyka pribehu, ale aj jeho podania vo forme audioknihy, ktoru narozpraval Jozef Vajda. Naozaj skvely zazitok z pocuvania.

SadUnicorn
22.10.2021 5 z 5

Tahle kniha se dost odlišuje od ostatních v sérii, protože se odlišuje i vyšetřovaný zločin. Teoreticky by mělo mít vyšetřování hladký průběh, protože se jedná o zločin minulého režimu a tedy by bývalí členové StB už neměli mít žádnou moc. Praxe je bohužel jiná a jejich prsty jsou stále dlouhé a rozlezlé ve všech sférách policie.
V této knize nechybí napětí, vyšetřování, chytré dialogy a na konci si přijdou na své i milovníci akce. Konec je dost hořký a u mě se satisfakce nekonala.
Nevím, zda se i tento případ zakládá na pravdě, ale pokud ano, je to další v řadě důkazů o tom, jak zvrácený minulý režim byl a že ne všichni, kteří měli být potrestáni, skutečně potrestáni byli. Dost mi to připomnělo případ Přemysla Coufala, který je v knize i jednou zmíněn.
Každopádně kniha ve mě vyvolala směsici pocitů, ale převládal hnus a bezmoc nad nespravedlností.
Za mě 4,5*. Polovinu strhávám za ten pro mě zbytečně akční konec.

kolacky
21.09.2021 4 z 5

Tak tohle byla síla. I v minulosti, i teraz. Jak hnusní umějí být lidi kvůli penězům a moci... Obdivuju nášho chalana Riša, že se nebojí, pere se napříč padouchy a nevzdává to, záda chráněná skvělými parťáky.

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Bohužel nemohu sdílet všeobecné nadšení, které zde panuje. Styl Dominika Dána mi příliš nesedí. Musím připustit, že autor zná dokonale prostředí tuzemského zločinu, ale to je tak vše. U jeho knih mi chybí trochu více literárního umu.

m.valova
15.09.2021 5 z 5

Bohužel jsem nesehnala v knihovně díly od prvního a čtu jak se mi podaří nějaký sehnat.Rudý Kapitán poodkrývá zvěrstva dob minulých táhnoucích po celé roky a déle a mám zároveň pocit,že v určitých oblastech jsme se vlastně nikam neposunuli dodnes.Detektiv Krauz a jeho mládí mě zatím baví...

Tirisa
02.09.2021 3 z 5

Pro mě první kniha od autora a určitě ne poslední...obzvlášť když tu čtu, že je to jedna z těch slabších. Příběh se mi líbil, párkrát jsem se i zasmála u různých replik...co mi ale požitek ze čtení kazilo a neustále mě vytrhovalo ze začtení byly neustálé tři tečky v přímých větách a nedokončené věty. Chápu, že takto hovory často probíhají, ale mě to při čtení prostě rušilo.