Naše město pod tíhou času

Dovedete si představit, co se dělo na území vašeho města či vesnice od pravěku po dnešek? Že ne? Tato knížka vás prostřednictvím podrobných obrázků a příčných řezů seznámí s tím, jak se vyvíjely rané osady až do podoby dnešních moderních metropolí. Prohlédnete si, jak nové budovy vyrůstaly na základech starých, kdysi vznešených staveb, které "odnesl a zavál" nejen čas, a dozvíte se, proč jiné stavby přežily celá staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106808/big_nase-mesto-pod-tihou-casu-rzs-106808.jpg 4.46
Pro děti a mládež, Encyklopedie

Vydáno: , Svojtka & Co

City across time

Kniha Naše město pod tíhou času

nnell
22.11.2016

Naprosto nesouhlasím s pohledem zuzi1162. Zásadní přínos knihy není v textu, ale v zobrazení vzniku historického nadloží a jeho postupného vývoje od pravěku do dneška (a možnné budoucnosti). Z tohoto pohledu kniha srozumitelně a jasně vysvětluje vývoj stratigrafie (archeologických vrstev a jejich vztahů) a jejich možné interpretace. Rozhodně nejde o nic, co by se běžně učilo v dějepise a byla o tom obecná povědomost.

zuzi1162
14.04.2015

Nooo, ilustrace hezké. Informace odhaduju tak pro 8-12 let, takže jako doplněk k dějepisu dobré. Pro tenhle věk asi adekvátní. Ale jinak jsem nějak měla pocit, že je toho nějak málo. Nic nového, než se dozvíte v dějěpisu ve škole, tam bohužel není.