Nevíš dne, nevíš hodiny

Nevíš dne, nevíš hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434955/bmid_nevis-dne-nevis-hodiny-DXU-434955.jpeg 4 445 110

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia. Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život.... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Nevieš dňa, nevieš hodiny , 2019

kačenka80
14.05.2021 5 z 5

Další pecka od Dána. Krauz řeší zapeklitý případ mrtvoly, která ještě není a poté kdo je vrah. Přečteno jedním dechem jako vždy :-D

Abroš
06.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha na dané téma,která nenudí a dobře se čte.

RADOST
07.02.2021 3 z 5

Taková "klidná" Dánovka, řešící dvě silvestrovské tragédie. Obě tak trochu nepochopitelné a nepravděpodobné. Poprvé mi tam občas překáželo vtipkování "vraždárov". Přesycení? Nebo mi už vadí určitá šablonovitost?

Lamanai
29.11.2020 4 z 5

Dominik Dán najel na trend ze severských, britských a dalších detektivek, nacpat do knihy minimálně dva souběžné případy. Vzhledem k rozsahu a díky mnoha dialogům i vzdušnosti knihy tak všechno musí hnát dost divokým tempem. Důsledkem je, že i přes zapeklitost případů vede každá sebemenší akce, výslech, šetření k minimálně jedné nové stopě a případ se jakoby řeší snadno a sám, jakkoli padají slova o jeho záhadnosti. Naštěstí je alespoň jeden z těch případů zajímavě vystavěný. Ten druhý je pak poučovací, tytyty!, nechlastej za zády rodičům a neodpaluj sám rakety, voe. Familiérní vhled do služebny kriminalistů je opět takový, že se s ním sžijí hlavně policisté, poznají se tam. Autor cpe pokusy o humor úplně všude (chápu, že při té práci jde o jistý pud sebezáchovy a zachování nadhledu, odstupu), někdy úspěšně (párkrát jsem se docela zasmál), někdy lacině a možná až moc křečovitě. Z mého pohledu i tak příjemné čtení, dá se přečíst v podstatě na jeden zátah, nic náročného. Líbila se mi část, objasňující některé postupy hasičů a taky vhled do toho, z čeho se skládá zábavní pyrotechnika.

8776
25.11.2020 3 z 5

Jedna vec čo mi na viacerých jeho knihách nesedí je rýchlo odbitý koniec s dosť málo pravdepodobnými udalosťami. Vzhľadom na realisticky vykreslený zvyšok knihy to na mňa pôsobí, akoby to už chcel mať autor rýchlo hotové.
Takéto rozuzlenie ma sklamalo už viac krát.
Za pochvalu určite stojí to, že som fakt netušil, kto vraždil a či vôbec vraždil, či na objednávku, alebo.... ?

Klára90
23.11.2020 4 z 5

Po přečtení prvních stránek jsem měla chuť knihu odložit, nicméně chuti jsem odolala a dala šanci ještě pár stránkám a ejhle, knihu jsem slupla jak malinu a nutně potřebuji další knihy od autora! Když bych to měla shrnout, tak kniha mi byla sympatická v těchto ohledech: 1) klasická detektivka s nijak komplikovaným a morbidním motivem, ale napínavá až skoro do poslední stránky 2) a to se mi líbilo velmi! : děj s velké části popsán čistě z pohledu vyšetřovatelů. Zhruba v půlce knihy jsem si na jejich styl humoru zvykla a postavy jsem si celkem oblíbila 3) příběh uhořelé dívky mě dostal, tohle se přidává na již velký seznam nočních můr všech rodičů 4)mě prostě čeští a slovenští autoři sedí
Prostě kniha, která mě velmi mile překvapila a jsem ráda, že jich autor již vydal tolik a mohu směle číst dál :)

Dani25
14.11.2020 2 z 5

Neviem, či som už “vyrástla” z Danoviek, alebo je to tak, ale bola to najslabšia kniha od tohto autora. 150 strán zbytočné dialógy o ničom, potom sa to konečne kus rozbehlo.

harena
02.11.2020 4 z 5

Pravda je, že knihy DD jsou i pro mě jako droga. Celou mord partu dobře znám a líbí se mi, že každé pátrání je zpestřeno vtipnými dialogy hlavních postav, mnohdy bohužel dost vulgárními, které mi tady už trochu vadily. Ale DD asi ví, o čem píše, když mezi kriminalisty patřil i on. V tomto díle řeší vraždu známého podnikatele a chtějí objasnit smrt mladé dívky, která jediná uhořela v bytě, kde parta mladých slavila Silvestra. Tady jsem četla se zatajeným dechem, protože toto je černá můra většiny rodičů, kteří pouští děti starší patnácti let na silvestrovské párty. Od začátku se střídá napětí s humorem jako u většiny dánovek, psáno čtivě, takže se kniha špatně odkládá. Jak dopadne pátrání, neprozradím, ale všem milovníkům DD doporučím k přečtení.

o_mega
20.10.2020 3 z 5

U DÁNa je táto kniha podľa mňa lepší nadpriemer, takže dal by som aj 3 a pol hviezdy, ale nedá sa ... tak si polhviezdu domyslite :) Autor má aj lepšie kúsky. Tu to nezačalo práve najlepšie. Krauz je od začiatku nasrdený a prenáša sa to na čitateľa. Rozhodne je lepšie začať knihu pútavo a humorne napr. ako pri "Cigaretka na dva ťahy". Naviac tie 2 prípady tiež neboli práve šťavnaté. Proste ma to nebavilo a pritom tu nie su rušivé momenty niektorých DÁNoviek ... mafia ... ŠTB ... siahodlhé vysvetľovanie "čohosi" (sice kúsok autor uletel na intolerancii alkoholu, ale fakt len krátko, takže to sa dalo pretrpieť)

Greenfingers
12.10.2020 5 z 5

Jedna z těch lepších Dánových detektivek. Nový rok zaskočí "vraždárov" z kanceláře č. 141 hned dvěma případy, které Ríša Krauz a jeho parťáci rozlousknou s obvyklou bravurou. Mezi plněním svých rutinních povinností při vyšetřování stihnou kriminalisté utrousit nejeden vtípek a jejich vzájemná komunikace nepostrádá odlehčený tón.
Dánovy detektivky, a tuto nevyjímaje, se vyznačují hodnověrnými popisy kriminalistických postupů. Je zřejmé, že autor čerpá informace ze své praxe. Často se dovím i mnohé zajímavé věci, které bych jinak našel jen v odborných publikacích. Například zde mě zaujaly informace týkající se alkoholové intolerance nebo zkušenosti hasičů při likvidaci požárů.
Jednou větou: výborná detektivka, kterou mohu jen doporučit.

Petronela16
09.10.2020 5 z 5

Absolútne výborne využitý aj deň ,aj hodina, ba i minúty pri počúvaní tejto danovky.Tentokrat trochu neobvyklé- v podaní Martina Mňahončáka ,ale bolo to fajn(sebakriticky priznávam ,že som mala mierne predsudky, pretože priznajme si , že Marianko
Geišberg je už u mňa takpovediac zakorenený).No ale chcela som chronologicky nadviazať na Žiješ iba dvakrát, tak som to riskla.A bola to výborná voľba,Dan ma nesklamal,tak idem na ďalšiu počuvačku,.to sa tak nádherne pri tom vari,upratuje....

Iveta248
21.09.2020 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha od autora D. Dána. Zaujímavý námet , nechýba napätie ako aj humor kriminalistov z Nášho Mesta.

pavčape
29.08.2020 5 z 5

Nemám ráda větu "...nemohl/a jsem se odtrhnout..." Ale tentokrát bych to klidně i sama napsala, Knížku jsem odložila jen na tak dlouhou dobu, co jsem musela jít spát a do práce :-)
Bylo to skvělé, tak trochu záhadné, tak trochu děsivé. Záhadné objevem na hřbitově, což se samozřejmě v závěru vysvětlí zcela prozaicky (tak trochu jsem to předvídala) a děsivé tím, co se může stát, když se sejde nad flaškou několik puberťáků. Čtivé, klasické a typicky "dánovské" počteníčko. Doporučuju

Jiparis
26.08.2020 4 z 5

Pro několik rodin to byl nezapomenutelný Silvestr. Líbil se mi námět se záhadou na náhrobku. Díky pečlivému zkoumání se opět vše Krauzovi podařilo vyřešit. Dobrá oddychovka.

m_martina
20.08.2020 5 z 5

Další sázka na jistotu v podobě knihy od Dominika Dána. Jiný než plný počet dát nemohu.

Kortez
15.08.2020 4 z 5

Prečítal a vypočul som takmer všetky dielka Dominika Dána a pristihol som sa že mi začína vadiť typ humoru ktorý sa neustále opakuje - a to že sa niekomu nechce do práce, že je víkend alebo sviatok, že robia nadčas. Neviem si predstaviť otravovať kolegov v práci takýmito nárekmi. Asi by ma niekde poslali.

Lucka Most
03.08.2020 5 z 5

Skvělá Dánovka. Poté co jsem přečetla Venuši zo zátoky a jako další si vybrala tento titul, jsem byla ráda, že se bestiální běsnění tentokrát nekonalo. A jako pokaždé, další kamínek do mozaiky životů kriminalistů a jejich kolegů

evasamankova
29.07.2020 4 z 5

Další super "dánovka", která stojí za přečtení.

Evišťátko
19.07.2020 4 z 5

Mám její knihy ráda,jen už asi začínám být alergická na ono neustále ironické vtipkování mezi hlavními postavami,které mě během čtení ruší..mám ráda humor,ale tady mi místy připadá že ho je tam až moc,něco jako když se díváte na americké sitcomy s doprovodným smíchem.

Reat
10.07.2020 5 z 5

Vnitřní Já: "Haha.......To jsem zvědavej, co vymyslíš do komentáře, frajere.....všechny superlativy jsi použil už u předchozích Dánovek a jestli nechceš bejt za blbce a opakovat se, že je to prostě super, pecka a že na knížky od DD nedáš dopustit, tak abys fakt zamakal na mozek! Možná bys tady mohl doplnit, že jde hodně o Krauzovu sólovku a že je zajímavý, jak i když Ti poměrně brzo došlo, jak to je s jednou mrtvolou, tak je stejně dokonalý, jak se k tomu Dán sám dostane a dovede příběh k cíli. A to zase budeš psát, jak jsi smutnej, že už jsi to dočetl a že už teď se nemůžeš dočkat další knížky? Jako to už bys byl fakt trapnej, nemyslíš? No...jsem na Tebe zvědavej, jak to napíšeš....."

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Nevíš dne, nevíš hodiny je v