Nevíš dne, nevíš hodiny

Nevíš dne, nevíš hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434955/bmid_nevis-dne-nevis-hodiny-DXU-434955.jpeg 4 447 111

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia. Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nevieš dňa, nevieš hodiny , 2019

99jana99
20.04.2024 4 z 5

Opět příjemná detektivka Dominika Dána. Má to spád, ale žádné napětí, spíš příběh, což mě nevadí.

Emily82
15.04.2024 4 z 5

Audioverze mě bavila, detektivky jinak nečtu. Jen mě iritovala zásadní nepřesnost - přelom milénia byl 2000/2001.

lejera
05.04.2024 4 z 5

Pro mě byla kniha (audio verze) příjemným překvapením. Detektivky obvykle nečtu, ale tahle kniha mě bavila. Pěkný, zašmodrchaný příběh.

Agnesita
03.04.2024 4 z 5

Poslouchala jsem při domácích pracech. Takto ideální, věnovat knize čas čtením by mi za to nestálo.

cmelda87
25.03.2024 5 z 5

Poslechnuto v rámci četby na pokračování na ČRo.
To, jak to bylo Petrem Stachem načteno, pro mě navýšilo celkový prožitek z příběhu. Moje první setkání s tímto autorem a věřím, že ne poslední. Fakt se mi to líbilo :-)

Isew
22.03.2024 3 z 5

Jak zajímavě se příběh rozběhl, tak vyzněl do ztracena. Trochu mě to mrzelo. Paralelní příběh o partě teenagerů, kteří to přeženou s alkoholem, protože opíjet se v této společnosti je přece normální, měl zajímavé vyústění.

radimch
18.03.2024 3 z 5

Dobré, skvělá atmosféra příběhu.

renefer
18.03.2024 4 z 5

Ze začátku jsem se moc nechytala, ještě jsem se ujišťovala, jestli nejde o povídkovou knihu, protože kapitoly spolu nijak nesouvisely, ale s výsledkem jsem byla spokojená. Takový novější kapitán Exner.

MakiMel
16.03.2024 5 z 5

S trochou skepse a předsudků jsem si to pustila jako audioknihu na ČRo a musím říct, že mě to chytlo. Tak dobře popsané, že jsem měla dej celou dobu před očima. Jen jsem pořád trochu čekala,jakou šílenou kombinací se ty dva příběhy protnou a nakonec jsem byla ráda, že to dopadlo jak to dopadlo. Za mě rozhodně super detektivka.

tulipi
16.03.2024

Poslechnuto jako audiokniha na ČRo.
Jak jsem zjistila, jde o další z relativně dlouhé řady krimi příběhů s detektivem Richardem Krauzem.

666Jitka
14.03.2024 3 z 5

Moje první detektivka od Dominika Dána, kterou jsem si měla možnost poslechnout na Můj Rozhlas. Děj je napínavý, o překvapení rozhodně není nouze a nenudila jsem se, akorát mi to celé přišlo nějak moc překombinované. Souhlasím s Kolbym, že méně je někdy více a se Zuzzkou, že okolnosti případu byly poněkud přitažené za vlasy. Příležitostně si možná další knihu přečtu nebo poslechnu.

Kaja1
12.03.2024 4 z 5

Posloucháno na ČR, tomu se říká pech, když zabijete někoho, kdo to má už "za pár" a ještě kvůli něčemu, co se dá řešit. Nevím, co se to děje v lidském mozku, že vás to oslepí tak, abyste sáhl na život jinému člověku. Zajímavé byly rozhodně rodinné vztahy

ivousekk
11.03.2024 5 z 5

Super to bylo. Pribeh vtahl a nepustil. Fajn byla i vedlejsi linka s pozarem. Celkove pribeh pusobil realne a uveritelne, coz u spousty detektivek neni pravidlem.
Vynikajici zpracovani od CRo, Petr Stach opet skvely.

mirek7450
10.03.2024 4 z 5

Audio ČRo2. Další případ detektiva Krauze, tentokráte s záhadou na hřbitově, nezodpovědnou oslavou mádeže a nešťastným vrahem.

momo01
09.03.2024 5 z 5

Doposud jsem se Dominiku Dánovi zdařile vyhýbala a vlastně ani nevím proč. Ovšem když mi ho ČRo naservíroval pod nos, tak jsem bez rozpaků skočila rovnou do tohoto 29. dílu série a musím vyseknout poklonu zdařilému rozhlasovému zpracování. Styl psaní mi taky sedl a vypadá to, že si ještě s detektivem Krauzem někdy dám dostaveníčko.

kallisto
08.03.2024 1 z 5

Doufam, ze patri k autorovo horsim dilkum, nebot jsme uz hodne dlouho necetla tak nudnou reportaz o vysetrovani vrazdy, zejmena proto, ze jsem ocekavala detektivku.. Zrejme proste spatna volba prvniho setkani s autorem.
Zato velice slusne zpracovani pro rozhlas: cetba na pokracovani.

betička
08.03.2024 4 z 5

Zajímavý příběh a zápletka.
Líbil se mi i souběh dvou linií vyšetřování.
Z popisu silvestrovské oslavy mládeže mě přecházel mráz po zádech, kam se na to hrabe hrob potřísněný krví ...

Anavi8912
07.03.2024 4 z 5

Zajímavá detektivka. Poslechnuto na Českém rozhlase v podání herce Petra Stacha.

twigxi
07.03.2024 3 z 5

Jsem nemocna, takze jsem pribeh poslouchala v ramci Cetby na pokracovani na CRo. Zajimavy pribeh, ale ta vedlejsi linka (Sabinka) me bavila vic, nez ta hlavni. Kazdopadne na dalsi dil z teto serie se moc tesim. Je videt, ze autor vi, o cem mluvi, takze pribeh i samotny vysetrovaci tym vyznivaji velmi verohodne. Za to rozhodne palec nahoru.

kob
07.03.2024 4 z 5

Taková fajn klidná a odpočinková detektivka se zajímavým příběhem.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Nevíš dne, nevíš hodiny je v