Nestydaté neviňátko

Nestydaté neviňátko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322042/bmid_nestydate-nevinatko-5Os-322042.jpg 4 573 128

Dvojice detektivů z oddělení vražd Richard Krauz a Josef Fischer zvaný Chosé vyšetřují nový případ: bestiální vraždu studentky architektury Moniky, kterou vrah uškrtil doma u rodičů, v jejím pokoji. Jako obyčejně nejsou největším nepřítelem zkušených detektivů úskoky zákeřného vraha, ale čas, který letí víc než neúprosně… Ale ne vždy zákonitě dopředu. Minulost se nedá změnit ani vymazat… Události minulého roku pronásledují Krauze, vystupují do popředí a promítají se do současnosti. Kdo Moniku zneu žil a zavraždil? Je smrt bosse, který je taktéž za vražděn, závažnější než smrt mladé studentky? Kdy už konečně skončí ma?ánské vraždy? Kdo přesvědčí prominentní rodiče zavražděné a věčně nespokojeného šéfa kriminálky, že detektivo vé z mordparty dělají, co je v jejich silách?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nehanebné neviniatko , 2005

hanzmb
18.04.2021 5 z 5

Chronologicky 15.díl nic nového vlastně nepřinesl. Člověk už to bere zcela automaticky, že zase bude nadšeně hltat stránku po stránce a naštvaně vypne čtečku po té poslední. Fórky v kanclu umocňuje zavedení ženského segmentu až na neuvěřitelnou úroveň. Burger pořád zůstává trochu ve stínu proti pozici, kterou mu autor přiřadil v později psaných dílech. Snad jedinou malinkou připomínku bych měl k názvu. Autor jím vlastně od začátku naznačuje vývoj vyšetřování.

Abroš
04.03.2021 5 z 5

Opět strhující čtení bez náznaku nudy.

Mudry
07.01.2021 5 z 5

Bavilo mě to moc !!!

Dani666
05.01.2021 5 z 5

dobře se četlo

Česneksmedem
25.11.2020 5 z 5

Na začátku je nám připomenut děj prvního dílu a tento na něj přímo navazuje, takže je to něco jako třeba Vetřelec 2. Hodně dlouho to vypadá, že tentokrát bude politika v pozadí (tím nemyslím pokračování zad), ale bohužel tomu tak není, a to zvláště na konci. Vaňa byl tentokráte naprosto luxusní! Nejvíc pobavilo jeho upřímné přiznání, že „trtká len v sebaobrane“.
Rozhodně doporučuji číst v originále. Jinak byste se totiž připravili o možnost sebevzdělání a uteklo by vám například krásné slůvko „šuška“. Doporučuji!

Petronela16
13.11.2020 4 z 5

Ďalšia Danovka vypočuta, tak mi už len zostáva napísať komentar.Začiatok sa mi zdal príliš roztahany, nebavili ma tie boje v podsvetí.Esteze som to počúvala, inak by som to asi bola vzdala.Ale tak ,samozrejme, som to s M.Geisbergom ustála a elegantne ma vtiahol do príbehu mŕtvej vysokoškoláčky.Pekne sa to počúvalo,bohuprisaham, ale najviac sa mi pacilo, že to rozluskla moja menovkyna.
Jedna * dole za ten začiatok-podsvetie,mafia a veci podobne vôbec nepasuju do môjho repertoáru,ale uznávam že aj to patrí do tejto doby, ktorú DD excelentné opisuje.V konečnom dôsledku teda fajn kniha, resp.audiokniha.

Aymira
12.11.2020 4 z 5

Na začátku se sice dlouho zdálo, že se bude děj opět točit kolem podsvětí, ale tuto linii naštěstí včas zarazila sexuální vražda jedné vysoskolacky. I když i tentokrát sahaly nitky vyšetřování pořádně vysoko. Kriminální dedukce jsou dobře popsané a není na škodu, že případ nakonec vyřešila žena. Ale stejně jako u první knihy i zde platí, že pachatel a některé další skutečnosti byly pro čtenáře do očí bijicí.

Faila
20.09.2020 4 z 5

Je sice pravda, že je autor "od fochu", takže má nejspíš mnoho zkušeností, z kterých může čerpat. Přesto se mi líbí, jak jsou zápletky jeho děl nesmírně zajímavé a zároveň nesmírně uvěřitelné. Další kniha plná napětí, vtipných dialogů a ryzích autentických postav.

Radka1911
07.09.2020 4 z 5

Moje první kniha od Dominika Dána a už se chystám na další. Autor rozhodně nezapře své praktické zkušenosti z oblasti kriminalistiky, perfektně napsáno.

Opatov
05.07.2020 5 z 5

Audio geniálně načtené M. Geisbergem. Na rozdíl od předchozí knihy tady není tolik politiky, tu nahradila ve zvýšené míře erotika. Skvělé dialogy plné sarkasmu. Děj se rozvíjí pomalu, ale druhá část knihy je plná překvapení, která korunuje nečekaný konec. Opět skvělý Dominik Dán, doporučuji.

m_martina
10.06.2020 5 z 5

Na Dominika Dána nikdy nezanevřu, je to můj nejoblíbenější spisovatel vůbec. Zatím se mi líbily všechny jeho knihy a tahle tedy samozřejmě také.

TaLu
26.05.2020 5 z 5

Už už to vypadalo, že si hlavní hrdinové odpočinou od vražd v podsvětí, intrik, zákulisních bojů a strkanic a budou vyšetřovat "normální" zločin. Jak pronikají hlouběji do případu a poznávají zákulisí oběti, zjišťují, že přes intenzivní vyšetřování a nedostatek spánku dojdou opět do slepé ulice.
Autor nenechává čtenáře na pochybách, že své práci rozumí. Vyšetřovací postupy včetně rozboru pitvy jsou detailní, ale velmi čtivé. Jen z knih autora vane tísnivá atmosféra pramenící z nedotknutelnosti určitých lidí. Tak snad alespoň Boží mlýny....
Musela jsem si zvyknout na vtipy party vyšetřovatelů, jejich chování na místě činu i ve vztahu k obětem. Chce to jen nahlédnout pod tu drsnou slupku a další parta oblíbených hrdinů je tu. Přečtu si další díl a poté změním zase na chvíli atmosféru, abych neztratila víru ve spravedlnost.
Vykreslení devadesátých let nemá chybu.
Vyhledala jsem si hospodu U Jumba, klidně bych tam zašla na "jedno malý" .

ViolettaCh.
19.05.2020 5 z 5

Opět nezklamala tato dánovka, čtivá od A do Z.

jprst
20.03.2020 4 z 5

Dobrá, ba více než dobrá detektivka. Sice poněkud vleklý začátek, ale postupně to získá na obrátkách a je těžké se od toho odtrhnout. Ale za dokonalé bych to neoznačil, na víc jak čtyři hvězdy to prostě nedá.

Ester71
11.03.2020 5 z 5

Knížka se četla sama, téma opravdu zajímavé. Bavily mě vtípky... Doporučuji!

TomHr
30.01.2020 4 z 5

Ze začátku trocha Dánovské filozofie a pak už to zase běží jako na drátkách. Válka v podsvětí pokračuje, k tomu vražda nevinné dívky... tedy nakonec ne až tak nevinné.

petr4927
06.01.2020 5 z 5

Dominik Dán prostě umí! Přečetl jsem od něj už zhruba 10 knih a každá další mě baví stejně jako ty předešlé.

Nehanebné neviniatko je místy velmi expresivní (ovšem, co je koktejl, se nedozvíme :), místy si říkáte, co přijde dál a hltáte stranu za stranou a místy je děj předvídatelný. Postavy jsou občas trochu schematické (jako tlstý Váňa, který se furt cpe), ale i tak musím dát 5*.

annettka1098
31.12.2019 4 z 5

Miluji autorův sarkasmus. Jestli nerozumíte sarkasmu, pak knihu nepochopíte. Já jsem se moc pobavila. Prvních 50 stran mne tedy moc nebavilo, ale pak se to rozjelo. Nakonec i těch prvních 50 stran jsem ocenila, ale na začátek bylo na mne moc podobných jmen, moc přezdívek. Baví mě celý tým detektivů a rozhodně to nebyla má poslední kniha od autora. Vždy mě nakonec přesvědčí, jak je dobrý.

davaprd
21.11.2019 5 z 5

zajímavý příběh, docela drsný, ale Dánům humor to odlehčí ...

Sasha001
20.11.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha od které je těžké se odtrhnout. Otázkou zůstává, co v autorových knihách je fakt a co pouhá fikce, nicméně bych věřila, že většina jeho knih je realitě blíže, než by se nám líbilo...