Nestydaté neviňátko

Nestydaté neviňátko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322042/bmid_nestydate-nevinatko-5Os-322042.jpg 4 573 128

Dvojice detektivů z oddělení vražd Richard Krauz a Josef Fischer zvaný Chosé vyšetřují nový případ: bestiální vraždu studentky architektury Moniky, kterou vrah uškrtil doma u rodičů, v jejím pokoji. Jako obyčejně nejsou největším nepřítelem zkušených detektivů úskoky zákeřného vraha, ale čas, který letí víc než neúprosně… Ale ne vždy zákonitě dopředu. Minulost se nedá změnit ani vymazat… Události minulého roku pronásledují Krauze, vystupují do popředí a promítají se do současnosti. Kdo Moniku zneu žil a zavraždil? Je smrt bosse, který je taktéž za vražděn, závažnější než smrt mladé studentky? Kdy už konečně skončí ma?ánské vraždy? Kdo přesvědčí prominentní rodiče zavražděné a věčně nespokojeného šéfa kriminálky, že detektivo vé z mordparty dělají, co je v jejich silách?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nehanebné neviniatko , 2005

Adinlea
17.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Ctu knihy od Dana chronologicky, tak jak je napsal. Takze tato je pro me ted teprve druha :)
Cte se to svizneji nez Popel vsechny zarovna, je zde i velmi zajimava zapletka i rozuzleni… jen bych si konecne prala, aby to nejen vyresili, ale i dostali pachatele. Z konce knihy zase couha takova beznadej vuci systemu…

rickiwolf
04.05.2022 4 z 5

Zatím to byla kniha tohoto autora, která se mi líbila asi nejméně.

tittanie
15.04.2022

Tak tohle byl hodně zajímavý díl. Zajímavé rozuzlení, takové nečekané, ale musím se pochválit, protože jsem si tipla správně, kdo je "vrah".
Už jsem se pustila do dalšího dílu, i když má půjčené knížky z knihovny, které bych potřebovala vrátit.

mataj
23.03.2022 5 z 5

Přečteno podruhé, jelikož jsem si to chtěla oživit při čtení knih chronologicky. A myslím, že se mi to líbilo ještě víc než poprvé, protože hlavní postavy mordparty jsem si oblíbila a přirostly mi k srdci. Zajímavé, vtipné, čtivé a právě to se mi na všech knihách DD líbí...

Kami33
23.01.2022 5 z 5

Výborné. Děj je asi zbytečné rozebírat, stejně jako je zbytečné opět opakovat jak čtivá, ale zároveň uvěřitelná kniha je. Tak alespoň přidám pochvalu za humor a skvělé dialogy.

ErikaKej
04.01.2022 5 z 5

Zaujímavý námet,parádna kniha, nabitá dejom. Koniec na letisku rozčarovanie ale žial asi tak by to aj dopadlo v skutočnosti.. Páčilo sa mi ako autor krásne preklenul obe dejové línie. Knihu som najskôr čítala a potom som si ju vychutnala znova v audio podobe od pána Geišberga. Naozaj škoda že nestačil načítať viac kníh, jeho prednes posúva úroveň knihy o par levelov vyšie. DD je naozaj jednotka!

Bedřich63
12.12.2021 5 z 5

Pan Dominik Dán je pro mě PAN spisovatel. A to už po druhé přečtené knize. Pokud by policie kteréhokoliv státu měla několik takových Dánů - pardón Krauzů, Fischerů aj., tak by se tam možná všem lidem žilo lépe. To by ale na druhé straně nesměli být Bossové, Kamilové, Reisové, Rúžičkové, Wagnerové, Viktorové, Alberti a také ta ostatní politická smečka, která je v knize zmíněna.
Za mě tedy opět plný počet *.
Když pominu pár chyb v překladu a několik překlepů..... tak D.D. má perfektní vyjadřovací schopnosti a jeho popis osob, prostředí, vlivů, myšlení, rozhodování a v neposlední řadě reality je opravdu výjimečný.
Je to popis skutečných, trochu upravených skutečností, nebo je to fikce? Je to reálné? Opravdu se to odehrálo? A děje se to pořád?
Tak to je to, oč tu běží.....
No a že do práce a do pracovního kolektivu v každé oblasti patří i humor, tak o tom nepochybuji. A tady ho nacházím spoustu, i když téma knihy k tomu tak úplně nevybízí. Autor to ale podle mě zvládá na školní hodnocení 1*, v pasážích, kde jsou zapracovány repliky obsahující vtipné hlášky se opravdu bavím. To je dar, který není dán každému.
Opravdu jsem si tuto knihu užil. *****
Už se těším na další knihu.

SadUnicorn
28.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem už jednou četla, když jsem objevovala Dánovy knihy a teď podruhé, když čtu knihy v chronologickém pořadí. A jedno se této knize musí nechat - je to příběh, který se nezapomíná. Při druhém čtení se mi dopodrobna vybavily všechny okolnosti Moničiny smrti i všechny intriky s tím spojené, stejně jako způsob, kterým je její smrt vyřešena.
Rozhodně velmi silná kniha s netradičním a dost odvážným námětem. Troufám si tvrdit, že jedna z nejlepších dánovek.
Na druhou stranu po Popel všechny zarovná, která nechala hořkou pachuť nespravedlnosti, jsem se těšila na zatčení a potrestání viníků a bohužel k němu opět nedošlo, což jenom umocňuje pocit bezmoci a nespravedlnosti, který se mi v průběhu série nějak kupí.
Ale přesto dávám plný počet. Tuhle knihu si budete pamatovat dlouho.

smardice
19.10.2021 5 z 5

Další skvělý díl a tentokrát musím dát zase plný počet hvězdiček. Do pozadí ustupuje podsvětí a mafie, moc a vládu začínají přebírat zkorumpovaní politici. Méně mafie, špína politiků a více erotiky.

kolacky
29.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Můj první DD, líbilo, vtipné, hodně dobře psané, ALE ty chyby v textu, to byl děs. Zabít korektory, sazeče a zmlátit vydavatele...
Jenom bych uvítala aspoň malinké (nebo radši větší) potrestání... Viktora, Wágnerové, Rúžičky i velvyslance. Šmejdům by nemělo nic lehce projít, obzvlášť v knížce, kde se nechá udělat ledacos.

klokan.1905
24.08.2021 5 z 5

Nestydaté neviňátko...
Momentálně se jedná chronologicky o 16 díl ze série Naše Mesto... Kolikátý však chronologicky doopravdy bude, tak to se asi dovíme až jednou DD se sérií skončí... ;-) Od té doby, co jsem já začal sérii číst tak, aby mi na sebe časově navazovala, tak se DD stihl ještě dvakrát vrátit v čase, a to díly Ve stínu (v českém překladu jsem již doplnil do sbírky) a Břemeno minulosti (zatím vyšlo pouze ve slovenštině). Celkem by mě zajímalo, proč DD zvolil takový styl psaní - časové skoky v jednotlivých dílech... Má v tomto můj obdiv, já bych to nedokázal...
V tomto pokračování se v partě z oddělení vražd objevuje první žena... Mladičká Petra Pergnerová... Jak velký prostor v knize dostane? Neprozradím... ;-)
Novým případem je vražda studentky pátého ročníku architektury - Moniky Reisové... Otcem dívky je Emanuel Reis, který je velvyslancem ve Švédsku, takže již od samotného počátku jsou velké tlaky shora - pro rychlé odhalení a dopadení vraha... Vyšetřováním případu je pověřena dvojice Richard Krauz a Jozef Fischer (v knize opět vystupuje spíše pod přezdívkou Chosé)... Při vyšetřování jim samozřejmě pomáhají i ostatní členové mordařské party...Kniha je opět velice čtivá, často protkaná policejním humorem... Nemusí však každému vyhovovat... ;-)
Já jsem se opět skvěle bavil, tentokrát to má u mě DD za pět hvězdiček...

Mergirus
21.08.2021

(SPOILER) Kniha se četla dobře, až na překlepy a hrubky. Odkdy se píše pyžmo, mi jsme se vrátili?
Příběh byl dobře vymyšlený, ale divím se, že na tu praktiku nepřišli hned, to přece bilo do očí. Mám ráda happy endy, proto bych uvítala lepší konec, ale autor je realista a má pravdu, takhle to zřejmě opravdu dopadá.

mr.Zdenek
19.08.2021 5 z 5

Tak mám další "dánovku" za sebou. Nezklamala, na horké léto to bylo dobré čtení. Konec knihy odpovídá realitě dneška. Moje babička říkávala "čím větší pán, tím větší sviňa". Těm zvířátkům se omlouvám.

EvikU.
07.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Četlo se to samo, stránka za stránkou. Děsně moc napínavý a opravdu velmi čtivý.

ALE doprčic, jak mě rozčilují knihy kdy dělají hnusárny politici a ty mají konexe a nikdo na ně nemůže. Po dočtení knihy mám chuť praštit do stolu. Už podruhé se moji oblíbenci Richard s Chozé museli vzdát. To mě neskutečně... Domyslete si sami. :-)

Co jsem trochu ráda, že zjistili, jak to bylo s Monikou, i když to neměli jak dokázat.

Kniha velmi čtivá, doporučuji.

Jordanka9
31.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje druhá dánovka. Napínavé zajímavé čtení , barvitý popis jednotlivých postav. Dvě roviny příběhu, ta o tom podsvětí mě bavila méně. Plně souhlasím s komentářem evineckY , že zlo nebude nikdy potrestáno. Marně jsem se ke konci knihy těšila, že by to mohlo dopadnout jinak,
ale to by bylo z říše pohádek.
Dvojici detektivů Krauze a Chosého jsem jíž znala - je to sehraná dvojka , i když každý jiného zrna, možná právě proto.
Pokud nejsou detektivové v terénu, v kanceláři se odehrává spousta humorných hlášek, je to partička k pohledání. Přibyl i ženský prvek mladá policistka Petra, která se svým analytickým myšlením nezatíženým stereotypy přispěla k vyřešení případu.
Pár nesrovnalostí by se našlo- např. to , že patolog nepřišel na to, že řez na krku oběti byl proveden několik hodin post mortem. Proto hvězdička dolů.
Rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších knih autora.

Nymfadora.T.
01.06.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé, ale pořád mi tam něco úplně nesedí...byla to teprve druhá, kterou jsem četla, dám tomu ještě šanci. A trochu mi vadí hovorové výrazy ( ste, sem...), snad si zvyknu.

MarkCarter
23.05.2021 4 z 5

Na tejto detektívke ma sklamalo, že páchateľ bol ľahko uhádnuteľný. Teda aspoň pre mňa, neviem ako u ostatných. Na začiatku knihy som niečo tušil, v polke som si bol takmer istý, ale nebudem viac prezrádzať. Je to škoda, lebo na detektívkach je často najlepšie záverečné rozuzlenie. Za to dávam hviezdičku dole. Inak to je štandardne nadštandardné čítanie.

evineckY
06.05.2021 4 z 5

Příběh o zkorumpovaných politicích, překupnících s bílým masem a zbraněmi a špíně, která u nás vládne. Tak to totiž u nás chodí a zlo nikdy nebude potrestáno.
Taky jsem poslouchala audioknihu, která je ve slovenštině, moc pěkně namluvená.
Hned se misím pustit do nějaké romantiky :-)

janina66
02.05.2021 4 z 5

Poslouchala jsem v originální slovenštině. Výborná zápletka s nestoudnicí. Super parta, která vyšetřuje. Nebavila mě linka boje v podsvětí. Někdy zdlouhavé dialogy. Škoda nepotrestání všech.

kačenka80
20.04.2021 5 z 5

Parta kriminalistů jako vždy vtipných a snažících se zařídit spravedlnost. Trochu mi vadila část popisující westernový film (i když to bylo důležité pro případ). Jinak jako vždy super.