Nehanebné neviniatko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po úspešnej prvotine Dominika Dána Popol všetkých zarovná prichádza jeho druhá kniha, v ktorej je napätie dávkované presne podľa receptu skúseného majstra. V príbehu sa autenticita opäť prelína s autorovou fikciou. Dvojica detektívov z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, vyšetrujú nový prípad, beštiálnu vraždu študentky architektúry Moniky, ktorú vrah zaškrtil v jej izbe na poschodí rodičovského domu. Tak ako obyčajne, najväčším nepriateľom skúsených detektívov nie sú pištole protivníka ani úskoky zákerného vraha na úteku ale čas, ktorý neúprosne letí... avšak nie vždy zákonite vpred. Minulosť sa nedá vymazať... Udalosti z minulého roka prenasledujú Krauza, vystupujú do popredia a preplietajú sa so súčasnosťou ako farebné stuhy vo vlasoch nevinného dievčaťa. Kto ju zneuctil a zavraždil? Je smrť bossa, ktorého niekto zavraždí, závažnejšia než smrť mladej študentky? Kedy už skončia mafiánske vraždy v podsvetí mesta? Kto presvedčí prominentných rodičov zavraždenej a večne ufrflaného riaditeľa kriminálky, že chlapci z mordpartie robia čo môžu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26764/big_nehanebne-neviniatko-XV7-26764.jpg 4.4447
Nahrávám...

Komentáře (101)

Kniha Nehanebné neviniatko

SadUnicorn
28. listopadu

(+ SPOILER) Knihu jsem už jednou četla, když jsem objevovala Dánovy knihy a teď podruhé, když čtu knihy v chronologickém pořadí. A jedno se této knize musí nechat - je to příběh, který se nezapomíná. Při druhém čtení se mi dopodrobna vybavily všechny okolnosti Moničiny smrti i všechny intriky s tím spojené, stejně jako způsob, kterým je její smrt vyřešena.
Rozhodně velmi silná kniha s netradičním a dost odvážným námětem. Troufám si tvrdit, že jedna z nejlepších dánovek.
Na druhou stranu po Popel všechny zarovná, která nechala hořkou pachuť nespravedlnosti, jsem se těšila na zatčení a potrestání viníků a bohužel k němu opět nedošlo, což jenom umocňuje pocit bezmoci a nespravedlnosti, který se mi v průběhu série nějak kupí.
Ale přesto dávám plný počet. Tuhle knihu si budete pamatovat dlouho.

smardice
19. října

Další skvělý díl a tentokrát musím dát zase plný počet hvězdiček. Do pozadí ustupuje podsvětí a mafie, moc a vládu začínají přebírat zkorumpovaní politici. Méně mafie, špína politiků a více erotiky.


kolacky
29. srpna

(+ SPOILER) Můj první DD, líbilo, vtipné, hodně dobře psané, ALE ty chyby v textu, to byl děs. Zabít korektory, sazeče a zmlátit vydavatele...
Jenom bych uvítala aspoň malinké (nebo radši větší) potrestání... Viktora, Wágnerové, Rúžičky i velvyslance. Šmejdům by nemělo nic lehce projít, obzvlášť v knížce, kde se nechá udělat ledacos.

klokan.1905
24. srpna

Nestydaté neviňátko...
Momentálně se jedná chronologicky o 16 díl ze série Naše Mesto... Kolikátý však chronologicky doopravdy bude, tak to se asi dovíme až jednou DD se sérií skončí... ;-) Od té doby, co jsem já začal sérii číst tak, aby mi na sebe časově navazovala, tak se DD stihl ještě dvakrát vrátit v čase, a to díly Ve stínu (v českém překladu jsem již doplnil do sbírky) a Břemeno minulosti (zatím vyšlo pouze ve slovenštině). Celkem by mě zajímalo, proč DD zvolil takový styl psaní - časové skoky v jednotlivých dílech... Má v tomto můj obdiv, já bych to nedokázal...
V tomto pokračování se v partě z oddělení vražd objevuje první žena... Mladičká Petra Pergnerová... Jak velký prostor v knize dostane? Neprozradím... ;-)
Novým případem je vražda studentky pátého ročníku architektury - Moniky Reisové... Otcem dívky je Emanuel Reis, který je velvyslancem ve Švédsku, takže již od samotného počátku jsou velké tlaky shora - pro rychlé odhalení a dopadení vraha... Vyšetřováním případu je pověřena dvojice Richard Krauz a Jozef Fischer (v knize opět vystupuje spíše pod přezdívkou Chosé)... Při vyšetřování jim samozřejmě pomáhají i ostatní členové mordařské party...Kniha je opět velice čtivá, často protkaná policejním humorem... Nemusí však každému vyhovovat... ;-)
Já jsem se opět skvěle bavil, tentokrát to má u mě DD za pět hvězdiček...

Mergirus
21. srpna

(+ SPOILER) Kniha se četla dobře, až na překlepy a hrubky. Odkdy se píše pyžmo, mi jsme se vrátili?
Příběh byl dobře vymyšlený, ale divím se, že na tu praktiku nepřišli hned, to přece bilo do očí. Mám ráda happy endy, proto bych uvítala lepší konec, ale autor je realista a má pravdu, takhle to zřejmě opravdu dopadá.

mr.Zdenek
19. srpna

Tak mám další "dánovku" za sebou. Nezklamala, na horké léto to bylo dobré čtení. Konec knihy odpovídá realitě dneška. Moje babička říkávala "čím větší pán, tím větší sviňa". Těm zvířátkům se omlouvám.

EvikU.
07. srpna

(+ SPOILER) Četlo se to samo, stránka za stránkou. Děsně moc napínavý a opravdu velmi čtivý.

ALE doprčic, jak mě rozčilují knihy kdy dělají hnusárny politici a ty mají konexe a nikdo na ně nemůže. Po dočtení knihy mám chuť praštit do stolu. Už podruhé se moji oblíbenci Richard s Chozé museli vzdát. To mě neskutečně... Domyslete si sami. :-)

Co jsem trochu ráda, že zjistili, jak to bylo s Monikou, i když to neměli jak dokázat.

Kniha velmi čtivá, doporučuji.

Jordanka9
31. července

(+ SPOILER) Moje druhá dánovka. Napínavé zajímavé čtení , barvitý popis jednotlivých postav. Dvě roviny příběhu, ta o tom podsvětí mě bavila méně. Plně souhlasím s komentářem evineckY , že zlo nebude nikdy potrestáno. Marně jsem se ke konci knihy těšila, že by to mohlo dopadnout jinak,
ale to by bylo z říše pohádek.
Dvojici detektivů Krauze a Chosého jsem jíž znala - je to sehraná dvojka , i když každý jiného zrna, možná právě proto.
Pokud nejsou detektivové v terénu, v kanceláři se odehrává spousta humorných hlášek, je to partička k pohledání. Přibyl i ženský prvek mladá policistka Petra, která se svým analytickým myšlením nezatíženým stereotypy přispěla k vyřešení případu.
Pár nesrovnalostí by se našlo- např. to , že patolog nepřišel na to, že řez na krku oběti byl proveden několik hodin post mortem. Proto hvězdička dolů.
Rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších knih autora.

1