Na podpätkoch

Na podpätkoch https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94890/bmid_na-podpatkoch-0Da-94890.jpg 4 389 83

Rok po vražde Bosa sa jeho kapitáni rozhodli rozdeliť si územie Nášho Mesta, pasovali sa do pozícií malých bosov a začali si závidieť a navzájom škodiť. Začala sa vojna v podsvetí, ale iba z toho jeden nevyžije, a tak voči majiteľom reštaurácií a kaviarní vo svojom teritóriu uplatňovali praktiky ďaleko presahujúce hranice zákona. Detektívom z oddelenia vrážd bola ich činnosť a astronomické zisky spočiatku záhadou. Muselo dôjsť k vražde na diskotéke vo vykričanom nočnom bare, aby sa im otvorili oči. Vraždu vyriešili, hoci sa im do vyšetrovania zaplietol smutný prípad jednej riaditeľky gymnázia. Navyše sa zbláznila Petra a rozhodla sa vydávať. Veľa zdanlivo nesúvisiacich vecí sa udialo v tom príjemnom slnečnom máji, ale stačilo iba počkať, urobiť pár základných previerok, vypočuť niekoľko svedkov a všetko do seba začalo pekne systematicky zapadať.... celý text

evasamankova
12.05.2019 5 z 5

Jako vždy skvělý D. Dán. Výborná detektivka. Nemám co vytknout, jen chválím! :)

Kačudovič
21.04.2019 5 z 5

Mně se prostě líbí, že člověk od tohoto autora vždycky vstřebá nějakou zkušenost, kterou může použít v běžném životě. Minule to byl poznatek, jak je důležité nestát na pitvě blízko u mrtvoly v okamžiku, kdy jí je otevírána dutina břišní. Tentokrát jsem obohacen o fakt, že když od sebe oddělujete rozříznuté části lebky, je to stejné jako když otevíráte Kinder vajíčko. Nebo že v nařezaném mozku na plátky se dá listovat jako v knize.

MichalHoráček
11.04.2019 5 z 5

Co k tomu napsat.... ještě jsem se nesetkal se žádnou knížkou DD která by se mi nelíbila a to mám zatím všechny co vyšly ;-)

Reat
28.03.2019 5 z 5

Vyšla (staro)nová Dánovka, kterou jsem si včera obstaral a dnes ráno jí dočetl. A nyní vezmu dřevo a odnesu ho do lesa, jinými slovy jí budu chválit, až se budou hory zelenat. Tak tedy: je to úžasně návyk... Ale ne, to už jsem tu psal. Tak jinak: další čtenářský orgas.... Víte co? Opakoval bych se. Opravdu je to štěstí, být fanouškem a čtenářem takových knižních pokladů. Byť jsou ty linie vcelku smutné, hlavně tedy ta obou překrásných dam, Petry a Kristýny Jánské, stejně se člověk při čtení nemůže zbavit dojmu, že tohle je prostě život. Abych to uzavřel......ať jste kdo jste, pro mě jste BŮH, pane Dáne!!!!

mi-380
07.03.2019 5 z 5

Je to tak trochu jako návrat domů, přečíst si další detektivku od Dominika Dána.
Hned v úvodu nám autor připomene, že nejkrásnější ženy světa na podpätkoch nemáme hledat nikde jinde než v Našom Meste; nejkrásnější ředitelka gymnázia Kristina, nejkrásnější policistka Petra a nejkrásnější módní návrhářka a redaktorka Zorka.
Za dveřmi číslo 141 v budově U dvoch levov se zatím čeká na vraždu. Krauz píše hlášení, tlstý Váňa se cpe tlačenkou, Burger kouří a čte noviny, krpatý Kuki vtipkuje, Hanzel čistí zbraně, Chozé vyspává probdělou noc.
Zpočátku se rozbíhá několik zajímavých, ke konfliktu evidentně mířících příběhů, takže vůbec nevadí, že na první pořádnou práci pro Krauze a spol čekáme přes polovinu knihy. Pak už jde ale opravdu do tuhého, a to bez krásy a bez humoru.
90 % (aktuálně 125 hodnocení s průměrem 84 %).

ivoiro
26.09.2018 5 z 5

Plný počet bodů je dle mého názoru málo. Pamatuji se, že nějak takto to v Našem Městě tou dobou chodilo.

Reacher
25.09.2018 4 z 5

Tak trochu jiný DD. Kluci z oddělení vražd se dostávají ke slovu mnohem později, než jsme zvyklí. DD spíše popisuje události, které se děly, než vlastní vyšetřování, ale to vůbec nevadí.
Všechny tři linie příběhu jsou zajímavé, byť hodně depresivní. Při čtení knihy jsem zjistil, že bych nemohl být policajt, neboť lidi jako byla Kristýna Jánská, bych zatknout nedokázal...
A mj jsem rád, že Dán poněkud vybočil že svého stylu a dokázal, že umí psát i jinak než očekáváme.

tlllk
09.08.2018 4 z 5

Ako starého Blaváka, ma baví lúštiť tie skomoleniny mien a miest, dáva to tomu iný rozmer.

mapet85
25.05.2018 4 z 5

Vidím, že ani po štrnástich napísaných knihách Dominikovi Dánovi nechýba jeho tradičný humor a trefné poznámky. V knihe sú tri hlavné dejové línie. Prvá sa točí okolo vraždy v obľúbenom podniku v Našom meste, v ktorej majú prsty mafiánske bandy. Druhá je prípad nie príliš šťastného života riaditeľky jednej základnej školy. A tá tretia je súkromná, z pohľadu „vraždárov“. A všetko do seba pekne zapadá. :-)

Humor však vyvažujú aj smutné okamihy, najmä koniec, pričom určité momenty knihy mi v pamäti ostanú dlhšie. Aj keď nejde úplne o detektívku v pravom slova zmysle, keďže vyšetrovanie prípadov až tak neprebiehalo a všetko bolo skôr len takým opisom, kniha sa mi dobre čítala, je z tých lepších od autora a odporúčam ju. :-)

Warden
26.02.2018 5 z 5

Vynikající Dánovka, která mě tak bavila, že jsem ji přečetl na jeden zátah. Pro mne má tato kniha, ale jednu zásadní chybu. Tímto jsem dočetl vše, co Dominik Dán napsal a ted už mi nezbývá nic jiného, než jen netrpělivě čekat, než zas vyjde něco nového s bandou vraždárskou. Kristovanoho.... co jsem komu udělal??? :)

bábuška
21.02.2018 4 z 5

Tentokrát se v knize vyskytly dva odlišné případy. Opět naši známí 'vraždári' řeší soupeření nočních klanů , jejich přestřelky a podrazy. Druhá linie se zabývá minulostí dvou bývalých spolužaček, jedna , ta kdysi obyčejná, zazáří ve světě módy, ta druhá, kdysi premiantka, se stane ředitelkou gymnázia, ovšem je obětí domácího násilí. Případ nekončí dobře, přetrvávající závist vítězí, ale trpkost zůstává.

Marian27
18.12.2017 5 z 5

Super detektívka, nič iné sa nedá napísať. Krásne prekombinované, dejové línie mali svoj zmysel, všetko krásne zapadlo na svoje miesto a čitatelský zážitok je neopísateľný. Samozrejme že na tom má svoj podieľ aj skvelý humor, sympatická partia vraždárov a aj občas drsné scény, ako napríklad tá z márnice..bŕŕŕ. Ešte teraz mi je nevolno...
Alebo výbuch Krauzovho auta, či domáce týranie Kristíny. Myslím, že v tomto diele pán Dán použil len minimum literárnej fikcie a naservíroval nám príbehy ktoré sa mohli stať tak, ako to napísal. Preto mnoho čitateľov túto knihu nepovažuje až za takú dobrú. Ja som však spokojný, veď som v Našom Meste žil dlhý čas a aj tú dobu o ktorej pán Dán píše si pamätám veľmi dobre. Knihu odporúčam prečítať a ďakujem za veľmi dobrý čitateľský zážitok.

Lolila
18.06.2017 4 z 5

Ďalšia dobrá detektívka od tohto autora. Nie je to síce top, čo napísal, ale baví ma jeho štýl písania. Zábavné sú slovné prestrelky medzi "vraždármi", možno niekedy to trochu preháňa s hrubým vyjadrovanim, ale keby boli všetky knihy na jedno kopyto........

myelka
24.03.2017 5 z 5

Moje první kniha do Dána, jsem nadšená, příběh mě vtáhl, nemohla jsem přestat číst, mně vyhovující styl psaní.

LadyLane
21.02.2015 4 z 5

Ja keď Dána otvorím, čakám príbeh, čo je vymyslený a akúkoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami čisto náhodnú. Aj keď ma začiatok okolo riaditeľky a Peťa nebavil a dalo sa predvídať, ako to dopadne, všetko to smerovalo ku koncu mája. A koniec mája som hltala, ani som nedýchala. Áno, nebolo to tu vyšetrovanie a dedukcia a hľadanie dôkazov... bol to len život.

"Predtým ťa motivovala láska, teraz je to iba súcit, ale ty ten rozdiel nevidíš. Ani jedna motivácia nie je dobrá na založenie trvalého manželstva,oba city po čase vyprchajú, ostane iba holá realita a tá každý nepripravený vzťah pochová."

MahulenaK
07.10.2014 4 z 5

Už ani nevím, jaké mám psát komentáře. Dán mě prostě pořád baví. Byla jsem napnutá od začátku do konce a takovýhle závěr jsem fakt nečekala. A ve slovenštině je to fakt lepší :-)

seadracz
27.08.2014 5 z 5

Tato kniha ze začátků toho úžasného autora byla mým vstupem na pole kriminálních knih.
Doporučuji pro umocnění zážitku i celého příběhu sáhnout po slovenském vydání.
Ačkoliv mám ráda české překlady, tomuto autorovi i jeho knihám sluší více jazyk slovenský a věřte nebo ne, celkový dojem bude ještě lepší!!
Co se týká tohoto příběhu "na podpatkoch" já si ji řadím v řebříčku vysoko.

pobijecmuch
31.05.2014 5 z 5

Nebylo to tak špatné, jak tu někteří píšou. Já osobně si myslím, že se Dán v této knize tak trochu pokusil napsat psychologické drama a až potom myslel na kriminální linku. Tedy není to klasická kriminální Dánovka, ale trochu něco jiného. Mně se to líbilo a hodnotím opět vysoko.

cessy
24.09.2013 2 z 5

Tak toto bolo naozaj zlé. Žiaľ, nie prekvapivo zlé. Kvalita, ak možno vôbec hovoriť o kvalite Dánových textov, prudko klesá so zvyšujúcim sa počtom ročne ním vydaných kníh. Obe príbehové línie sú maximálne slabé, dej je iritujúco predvídateľný. Jediným prekvapivým momentom bola smrť násilníka mimo plánu, a akú-takú zvedavosť vo mne vzbudila otázka odstránenia nádejného ženícha zo scény, keďže čitatelia Dánových kníh dobre vedia, že táto postava sa v dejovo nasledujúcich knihách neobjavuje. Nad otrasnou obálkou a gramatickými chybami ešte možno mávnuť rukou, rýchlemu tempu Dánovho písania sa evidentne nestíhajú prispôsobiť ani korekčné úpravy, ale opomenúť sa už nedá skutočné zlá a nedôsledná štylistika (napr.: „Prvé dve obálky boli šek za telefón, druhá výpis z banky o stave ich chabých úspor. Tretí bol zaujímavý.“), podivuhodné inovátorské prirovnania (napr.: „Postavil sa ako žirafa pred ranným drinkom...“ alebo „Vytackal sa ofačovaný ako pes Lassie, čo skočil po tie dve malé americké deti do ohňa.“), rôzne protirečivé pokusy o filozofovanie a najmä použitý „hovorový“ jazyk. Nemôžem si pomôcť, na mňa pôsobí Dánov písomný prejav príliš násilne, agresívne, cítim v ňom enormnú snahu zapáčiť sa širokému okruhu čitateľov. Avšak, komu sa chce vlastne zapáčiť, komu sa snaží priblížiť? Nepoznám nikoho vo svojom okolí, kto by komunikoval podobným spôsobom, alebo používal zmieňovaný slang, a to bez ohľadu na vek, či postavenie. Ironizovanie a zvláštny policajný humor, ktorým sa snaží odlíšiť, v konečnom dôsledku pôsobia neprirodzene, miestami dokonca trápne. To, čo spočiatku robilo jeho knihy vcelku zaujímavými, postupne nadobúda charakter ponorkovej choroby a nedá sa vystáť. Buď sa diametrálne zmenili moje osobné preferencie, alebo jeho prvé knihy boli vždy rovnako podpriemerné ako tie najnovšie, nemôžem sa však zbaviť pocitu, že tie skôr vydané (napr. Cela číslo 17) boli celkom fajn, obstojné po obsahovej i štylistickej stránke. Pán Dán, je najvyšší čas zvoľniť bláznivé tempo a aspoň sa pokúsiť dať prednosť kvalite pred kvantitou.

vivitv
25.06.2013 2 z 5

Od Dána som čítala len pár kníh, ale táto ja najslabšia. V príbehu sú dva nesúvisiace deje. Jeden je slabý a druhý je málo rozpracovaný. Kniha skôr rieši vzťahy policajtov. Bolo to mierne sklamanie...