Mucholapka

Od vraždy Cley Petresku ubehol presne rok. Opäť bolo leto, opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na dovolenky a zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál. Naozaj vtedy nebol vhodný čas na záhaľku, práce bolo vyše hlavy. Prišlo obdobie Beštie a muž vraždiaci staršie ženy priamo v ich bytoch ich zásoboval prídelom stále nových a nových prípadov. V jeho tieni sa pohyboval aj iný muž a nebyť toho, že pracovali v rovnakom období, a nebyť toho, že Ondrej-Beštia bol o niečo pracovitejší, bol by aj on zožal slávu najmasovejšieho vraha v histórii Nášho Mesta. Nezožal. Flákal sa a zostal druhý. No i keď zavraždil iba päť žien, aj tak napísal celkom pekný príbeh a chlapci zo starej vraždárskej partie o ňom rozprávali vždy, keď sa stretli na pive a nostalgicky spomínali na staré časy. Krauz nespomínal, Krauz zúril, lebo jemu šéf dovolenku podpísal, a tým sa to vlastne všetko začalo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39725/mucholapka-eRD-39725.jpg 4.4322

Naše Mesto 11.

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno · Slovart (SK)

Kniha Mucholapka

oskli

Jak pravil Joges pode mnou: "Srdcová záležitost. Mordparta z Nového Města prostě stále baví. Průběh pátrání i příběhu tradičně na úrovni i na vlně Dominika Dána – tj. opět hodně smíchu a napětí. Závěr knihy mi oproti Mouše přišel trochu slabší, ale nijak vážně to neřeším." Podepisuji se pod všechno.
Já opět poslouchala audio verzi, která je prostě geniální. Takže pochybné tajné služby přecházím jen s lehkým protočením očí a těším se na další shledání s chlapci zo starej vraždárskej partie :-)

callahanh

Další případ Richarda Krauze a spol. je vesměs hodně podobný těm dalším. Dán svůj styl nijak nemění, stále píše úsporně, čtivě, svižně a umí skvěle vystavět zápletku. Tato zavádí čtenáře až do roku 1990, takže těží z tehdejší všeobecné amnestie a přináší atraktivní příběh. Oproti ostatním dánovkám je v této rozdíl snad jen v tom, že vrah je znám brzy a jde už jen o to, jakým způsobem bude dopaden a také v tom, že se tu řeší ještě trošku větší politická linie, která ale nakonec trochu vyšumí, trochu netradiční je samotný závěr, který možná zbytečně nechává čtenáře na pochybách. Jinak znovu platí, že popis policejní práce se nejspíš blíží realitě, celá parta vyšetřovatelů je sympatická a děj má spád a nezabývá se zbytečnými odbočkami. Psychologie postav tu tolik není a vše je spíše jednodušší a povrchnější, ke zvolenému stylu to ale naprosto sedne a vlastně to nijak nevadí. Dominik Dán si zkrátka drží úroveň, z níž se nikdy moc neodchýlí a je zárukou jistoty. Mucholapka není zásadní výjimkou. 70 %

TomHr

Dánův styl mi hodně sedí a vraždárska parta je prostě sympatická. Knížce však ubírá na hvězdičkách, když autor zabrousí do politických vod. Navíc tentokrát je příběh tak nějak neukotvený a neuzavřený.

Péťa1950

Další Dán, zajímavá pro mne byla charakteristika sériového vraha, ta spolupráce s tajnými službami se mi nezdála, ale je možné všechno. Vyšetřovatelé, jejich život, stres, alkohol, vtipy,
nasazení, obdobné jako v knihách, které jsem četla nejdříve.Naivita Diany neuvěřitelná. Nemám v tom systém, čtu, co je v knihovně zrovna dostupné.

janina66

Za mě Moucha super, ale Mucholapka se mi moc nelíbila. Bylo to zdlouhavé a tajné služby přitažené. A konec trochu zvláštní.

zuzana-koubkova

Moje první setkání s autorem. Docela dobrá detektivka. Taková slovenská drsná škola. Jediné, co mi přišlo sillně přitažené za vlasy, byli - POZOR SPOILER!!! - ti pochybní estébáci osnující vraždu Alexandra Dubčeka, to bylo jak ze špatného konspiračního webu.

davaprd

další zajímavý příběh, provázaný s dalšími a pochopitelně s dávkou humoru, který je často brilantní a zpestří již tak vážná témata, dávám za 5* :-).

Vlk.kh

Docela dobré, ale ty tajné služby atd. - to mi přišlo takové přitažené za vlasy, klidně bych se bez toho obešel a příběhu by to neuškodilo, spíš naopak.