Mucha

Mucha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26762/bmid_mucha-6617c09b44f01.jpg 4 609 118

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990. Kriminalisti zápoliaci so starým „závratným“ počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha. Uvidíme, či to bude stačiť na vyriešenie tejto záhady.... celý text

TerkinKnižnySve
20.04.2024 5 z 5

Dominik Dán - Mucha

Počet strán: 312
Žáner: #thriller #detektívka
Vydavateľstvo: @slovart_vyd

Pripad v prípade.

V poradi 5 kniha v chronologickom usporiadaní, nečakane zvraty a zaujímavé uzávery v tejto knihe rozhodne nechybali.

To čo mi bolo na zaciatku jasne ako facka mi ku koncu knihy dalo facku lebo to tak nebolo

Ako inak Dán ma opäť dokonale zmiatol.

A najhoršie je, že to bolo vsetko jednoducho tak priehľadné a jasné, že to inak ani byť nemohlo!

Z jednej postavy v tejto knihe mi išiel tlak až do výšin. Väčšie hovädo som snáď ešte nezažila, sadistické, narkomanské prasa a opäť len ďalší omyl amnestie.

Máme tu i novinku entomologiu - uvidíme či ju presadia ale určite by to pomhlo pri ďalších prípadoch

Príbeh bol samozrejme úžasný a plný humoru, trojica (štvorica) po novom s Vaňom, ktorý by zožral aj seba keby mohol - inak výborná posila pre uzrejmenie kto je tu pánom (policajt verzus páchateľ) , Hanzel, Burger a Krauz to nemali tentokrat vôbec jednoduché a otvorený koniec mi vzal vietor s plachiet a dúfam, že sa ešte k tomu vrátime

Za #spolocnecitanie ďakujem Júlia Júlia Martin Petráš Jana Pumprdlik Zouharová Krista Kiksi Divínová Zuzana Žužu Dobiasova Anastázia Gorčošová Katarína Jantoláková Anna Slobodnikova

Kniha č. 98/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #dominikdan #mucha

Obsah:

Kriminalisti zápoliaci so starým "závratným" počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha

Igor1311
21.03.2024 5 z 5

Moje druhé stretnutie s Dominikom Dánom a už teraz viem, že nie posledné. Výborný, putavo napísaný príbeh o partičke vyšetrovateľov vyšetrujucich násilné pripady. Najsmutnejšie na tom všetkom je to, že sa to naozaj stalo.

Aligator805
02.02.2024 5 z 5

Prostě zase další skvělé čtení od DD. Zajímavý případ a hlavně parta skvělých detektivů s úžasným smyslem pro humor.

Marika Vanova
14.11.2023 5 z 5

Banda vtipnejch policajtů, kteří pijou jak dáni, ale vyřeší toho dost. Jdu do dalšího dílu.

mila2411
02.11.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od DD. "Rudý kapitán" dostal plný počet hvězd a tak jsem byl zvědavý. A nezklamalo! Opět velmi pěkně napsané, všechny postavy uvěřitelné. Na Slovensku jsem se cítil jako doma :-) Určitě dám další a další díly, autor toho napsal docela dost. Jako audiokniha vynikající - Martin Stránský opět na *****

hana1039
15.10.2023 5 z 5

Audiokniha:
Trochu se stydím, že je to má první kniha od tohoto autora, ale už to napravuji :-) Začátky po 89 byly pro všechny z nás asi každé jiné, ale v bezpečnostních složkách to muselo být hodně zapeklité...i když se jedná o vraždy,nastaly tam i chvíle,kdy jsem se musela smát,je to tým vyšetřovatelů, který mi sem tam vyloudil úsměv na tváři a interpretace M.Stránského je prostě boží !!!

m.valova
21.09.2023 5 z 5

Opět zajímavý díl jak po stránce vědecké tak po stránce vývoje policie v době demokracie,začátků podnikání a době ve které začíná docházet k více vraždám a to i sériovým autor zde čerpá ze skutečných událostí působení sériového vraha na Slovensku .Parta našich detektivů je jako vždy super,stávají se z nich kamarádi a začínají uznávat i mladého Krauze, občas jsou bezradní,ale tak to v životě chodí a jak soudím z otevřenějšího konce,máme se ještě na co těšit.

papeha
14.08.2023 5 z 5

Skvělá kniha Dominika Dána, příjemně se čte, obsahuje zajímavý příběh. Všichni vyšetřovatelé jsou sví a tvoří tým, který se doplňuje. Těším se na další případ.

Kory98
23.03.2023 5 z 5

Tak tento případ je tak nádherně zamotaný, jestli se tedy dá něco takového říct o vyšetřování vraždy. Vyšetřovatelská část osobnosti Richarda Krauze se pomalu začíná formovat do dobrého detektiva. Opravdu zajímavý díl a hned se vrhnu na Mucholapku, musím se dozvědět, jak to dopadlo.

Rapeh
30.12.2022 5 z 5

Opět skvělý Dominik Dán. Jeho knihy poslouchám a slovenština má svoje kouzlo. Už ted se těším na další knihu. Ke knize není co dodat skvělý Kraus, dokonalý Burger, spousta vodky, cigaret a genialita mordparty

medlovice
30.12.2022 5 z 5

To bylo silně návykové. Jako droga. Nechtěla jsem přestat číst, a když jsem knihu odložila myšlenky se mi toulaly někde v lese , mouchy bzučely a nakládaly své larvy, fuj. Něco podprahové mi připomnělo Mlčení jehnátek , jenže ještě lepší.
Knihu jsem četla podruhé, tentokrát ve slovenštině a objevovat krásy tohoto jazyka mě bavilo.

Bedřich63
11.12.2022 5 z 5

Dominik Dán je pro mě zárukou zábavy a napínavé četby. Letos už několikátá knížka, u které se dobře bavím při replikách Hanzla, Burgra, Váni, Krauze a dalších.
Zápletka je docela zapletená a její rozpletení si vyžaduje značné nasazení všech zúčastněných. V tomto díle se zase skoro nonstop pije a vyšetřuje.
Výsledek ale stojí za to. Takže pro mě jasný závěr. Jede se dál a další díly nechci příliš dlouho odkládat.

Marek82
27.11.2022 5 z 5

Mucha je naozaj podarená kniha D. Dána, vďaka názvu si budem aj neskôr pamätať, o čom presne bola. Viac priestoru má teraz Burger a jeho tajomné súkromie. Po Liste zo záhrobia ďalšia kvalitná detektívka. 90tky Dánovi celkovo pristanú lepšie, ako moderné krimi po roku 2000. Vidno, že je stará škola a vekovo je niekde medzi Burgerom a Krauzom (nar. 1962). Chronologicky nasleduje Beštia, ktorú som už kedysi dávno čítal. Potom Mucholapka, ktorá nadväzuje na Muchu. Príbehy známych slovenských sériových vrahov. O. Riga a J. Slováka. Odporúčam všetkými desiatimi.

Klára90
17.07.2022 4 z 5

Opět skvělé, opět čtivé, na mě toto téma ale i dost děsivé. Takové nahodilé vraždy, kdy oběť je prostě jen ve špatný čas na špatném místě a narazí na magora, z toho mi běhá mráz po zádech. Z této knihy jsem měla i špatné sny, takže pan Dán odvedl opět skvělou práci. Říkám si, že bych asi měla na chvilku dánovky odložit a vrhnout se na nějakou radostnější četbu…ale ne, zase mě láká další případ pro slovenskou mordpartu, tak hurá na ni.

MatoPalkes
04.07.2022 4 z 5

Páčilo sa mi že sme dostali možnosť viac spoznať Burgera.

99jana99
16.03.2022 5 z 5

Sedí mi styl jakým je kniha psaná, vtipné reakce, odpovědi , narážky , to mě baví, vyšetřování super, udrží v napětí až do konce, jen mi přijde neuvěřitelné množství alkoholu, které pijí v práci a před řízením auta. Přesto plný počet hvězd, protože mě kniha opravdu bavila.

tittanie
21.01.2022

Další detektivka, kterou jsem poslouchala, ale na další díly jsem byla na lovu v knihovně, a mám je v češtině, takže se těším, ne že by mi teda vadilo poslouchat knihy, ale radši je čtu.
Příběh se mi líbil. Je ale fakt, že tento díl byl hodně nechutný ať už popisem larev a much, ale taky popisem osob. Třeba ze stékajícího potu číšníka do piva se mi nedělalo moc dobře. Ale vlastně i popisem obětí.
Ale je pravda, že jsem se i zasmála, protože některé policejní hlášky byly dobré a ještě ve slovenštině. Ono to k tomu nějak patří a vyzní to úplně jinak než v četině.
Jdu číst Bestii, snad to nebude ještě větší "hrůza" než tento díl.

ErikaKej
04.01.2022 5 z 5

Perfektná kniha, vypočutá v majstrovskom podaní Mariána Geišberga. Brutálne prípady, zaujímavé vyšetrovacie pokusy, mladý Krauz, ostrieľani Burger s Hanzelom a korunu nasadzuje Majchrán. Mám rada Danove knihy z 90 rokov. Aj táto u mňa za plný počet. a úvod k Mucholapke.

baji42
21.11.2021 3 z 5

Přestože má Dominik Dán řadu nadšených příznivců, mně jeho styl nesedí. Určitě musím vyzdvihnout znalost kriminalistické práce, ale trochu mi tam schází více spisovatelské invence a rovněž Dánův styl není pro mě tím pravým ořechovým.

SadUnicorn
03.10.2021 5 z 5

Tady je v chronologickém pořadí trošku problém, protože Moucha, Bestie, Ve stínu, Mucholapka a nyní i letos vydané Břemeno minulosti se odehrávají během tří let a jejich časové linky se proplétají.
Moucha je skvělou ukázkou situace, kdy se policie zkrátka nemá čeho chytit a tlak ze strany nadřízených i veřejnosti je veliký. Ale když nemáte důkazy, co můžete dělat. Případ je vyřešen víceméně náhodou, nová fakta jsou odhalována postupně tak, aby držela čtenáře v napětí celou dobu. Autor opět nešetří krvavými detaily, podrobnými popisy a čtenář nezůstane ušetřen ani té nejnepříjemnější situace či neojdpornějšího faktu. Plus z mé strany za poodhalení více z Burgerovy osobnosti, protože všechny knihy se zabývají hlavně Krauzem a o osobním životě dalších vyšetřovatelů vlastně nic nevíme. Také se mi velmi líbilo zapojení vědeckých metod do policejního vyšetřování. Konec jsem četla s otevřenou pusou a nemohla se odtrhnout. Zvrat je skutečně nečekaný (přestože náznaky tu jsou) a napomáhá navázat na další knihy.
Za mě 4,5 *