Mucha

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990. Kriminalisti zápoliaci so starým „závratným“ počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha. Uvidíme, či to bude stačiť na vyriešenie tejto záhady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26762/big_mucha-YZ4-26762.jpg 4.5507

Naše Mesto 10.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (SK)

Mucha, 2009

Kniha Mucha

tittanie

Další detektivka, kterou jsem poslouchala, ale na další díly jsem byla na lovu v knihovně, a mám je v češtině, takže se těším, ne že by mi teda vadilo poslouchat knihy, ale radši je čtu.
Příběh se mi líbil. Je ale fakt, že tento díl byl hodně nechutný ať už popisem larev a much, ale taky popisem osob. Třeba ze stékajícího potu číšníka do piva se mi nedělalo moc dobře. Ale vlastně i popisem obětí.
Ale je pravda, že jsem se i zasmála, protože některé policejní hlášky byly dobré a ještě ve slovenštině. Ono to k tomu nějak patří a vyzní to úplně jinak než v četině.
Jdu číst Bestii, snad to nebude ještě větší "hrůza" než tento díl.

ErikaKej

Perfektná kniha, vypočutá v majstrovskom podaní Mariána Geišberga. Brutálne prípady, zaujímavé vyšetrovacie pokusy, mladý Krauz, ostrieľani Burger s Hanzelom a korunu nasadzuje Majchrán. Mám rada Danove knihy z 90 rokov. Aj táto u mňa za plný počet. a úvod k Mucholapke.

baji42
21.11.2021

Přestože má Dominik Dán řadu nadšených příznivců, mně jeho styl nesedí. Určitě musím vyzdvihnout znalost kriminalistické práce, ale trochu mi tam schází více spisovatelské invence a rovněž Dánův styl není pro mě tím pravým ořechovým.

SadUnicorn
03.10.2021

Tady je v chronologickém pořadí trošku problém, protože Moucha, Bestie, Ve stínu, Mucholapka a nyní i letos vydané Břemeno minulosti se odehrávají během tří let a jejich časové linky se proplétají.
Moucha je skvělou ukázkou situace, kdy se policie zkrátka nemá čeho chytit a tlak ze strany nadřízených i veřejnosti je veliký. Ale když nemáte důkazy, co můžete dělat. Případ je vyřešen víceméně náhodou, nová fakta jsou odhalována postupně tak, aby držela čtenáře v napětí celou dobu. Autor opět nešetří krvavými detaily, podrobnými popisy a čtenář nezůstane ušetřen ani té nejnepříjemnější situace či neojdpornějšího faktu. Plus z mé strany za poodhalení více z Burgerovy osobnosti, protože všechny knihy se zabývají hlavně Krauzem a o osobním životě dalších vyšetřovatelů vlastně nic nevíme. Také se mi velmi líbilo zapojení vědeckých metod do policejního vyšetřování. Konec jsem četla s otevřenou pusou a nemohla se odtrhnout. Zvrat je skutečně nečekaný (přestože náznaky tu jsou) a napomáhá navázat na další knihy.
Za mě 4,5 *

kolacky
17.09.2021

Já ty chlapy miluju! Krauza, Burgera, Hanzela, Vaňu aj ostatných "fízlov"...

smardice
28.07.2021

Další skvělý díl. Sice jsem někde zjistila, že by chronologicky měla následovat "Beštie", ale nevím, zda si napřed nepřečíst "Mucholapku", která po roce navazuje na "Mouchu" a nevyřešenou vraždu Cley.

IVANA0123
04.06.2021

Teď jsem si tuto knihu dala repete, protože chci celou serii přečíst chronologicky a musím říct, že ani napodruhé jsem se nenudila. Tento díl je rozhodně jeden z nejlepších. Zábavný a poučný zároveň a tim, že už jsem si něco pamatovala a tolik jsem nespěchala na vyřešení, tak jsem knihu četla pozorněji a víc si ji užila a znovu bych dala 5*.
(6/21)

Mudry
21.03.2021

Co dodat ? Dominik Dán mě ani po desáté nezklamal. Zítra běžím do knihovny pro Mucholapku.

Cela číslo 17
Cela číslo 17