Kráska a zvíře

Kráska a zvíře https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407562/bmid_kraska-a-netvor-frf-407562.jpg 4 434 81

Dvojice detektivů z Našeho Města je po prázdninách zase spolu. Šéf se vrátil do práce opálený, usměvavý a plný energie. Barva mu zůstala, ale úsměv zamrzl na rtech už druhý den. Maďarští kolegové našli v poli kousek od státní hranice nahé zmasakrované tělo mladé ženy. Mezinárodní vyšetřování se rozbíhá a celý případ je velmi ostře sledován veřejností a médii. Kdo vraha dopadne a co bylo důvodem k této extrémně brutální vraždě?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Kráska a netvor , 2013

smardice
17.12.2021 5 z 5

Přečteno (vlastně doposloucháno) skoro se zatajeným dechem. Dva souběžné fascinující a drsné příběhy. Budu se opakovat, ale opět skvělé.

viweb
19.08.2021 5 z 5

Dobrý příběh akorát mi vadilo dlouhé popisování výslechů svědků. Jinak příjemná detektivka. Doporučuji.

Česneksmedem
03.05.2021 5 z 5

Na rozdíl od některých komentujících jsem byl spokojen. Možná, že někoho mohlo trochu odradit při hodnocení i to, že se zde dost často píše o nezvládnutém tlaku lidských exkrementů.
Co jsem fakt netušil, že i hovor o tiskárně může být pro někoho rasistický. Ale taková je doba.

Mudry
02.05.2021 5 z 5

Dominik Dán po sedmnácté a zase téměř na jeden zátah. Za mě zase plný počet bodů !!!

Petronela16
27.04.2021 5 z 5

Musím sa pochváliť , pretože som úplne prvý krát prečítala knihu od DD. Doteraz to bolo vždy počúvanie, či už s M.Geišbergom a tiež s M.Mňahončakom, na Vajdu a iných som nenabrala nejako odvahu.Musim skonštatovať, že to bolo také fajnove akoby aj trochu letné prázdninové čítanie, zrejme podľa atmosféry v knihe.(až na tú vraždu) Čítalo sa mi to úplne samo, páčilo sa mi, že v tom nebola tentokrát žiadna politika...No super.Mimochodom takto ľahúčko sa mi čítajú aj knihy od Agathy Christie.Take ,by som to nazvala , ako hovoria bratia Česi, poklidné počteníčko.Takze plný počet* , či už to bude alebo nebude pasovať do výzvy.Hlavne , že pasuje mne do knihovnicky.

Abroš
12.03.2021 5 z 5

Opět dobře čtivé,jen kolikrát ta beznaděj s potrestáním pachatele

lenkavildomcova
18.02.2021 5 z 5

Perfektní jako vždy.

knihomoli
02.11.2020 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla, je čtivá, ale to je asi vše, Knihomoli

Greenfingers
07.09.2020 5 z 5

Po přečtení dvou tuctů detektivek Dominika Dána lze jen stěží očekávat nějaké překvapení. Již jsem si zvykl, že každá jeho kniha těží především ze silného příběhu, většinou zakládajícího se na skutečných událostech. "Vraždári od dvoch levov" - partička vykutálená, vykonávají své rutinní povinnosti sice s náležitým nasazením, ale nezapomínají ani na občasné legrácky pro zpestření jejich jistě náročné práce. Sem tam nějaké to pivečko nebo něco ostřejšího... nevadí, že to je v pracovní době (na Slovensku je to prostě tak). Jejich mluva je lidová a v ničem si nezadá s řečí ostatních smrtelníků, o sprostá slova není nouze. Na druhé straně, všechno tohle působí velice věrohodně. Mám ty "kluky" prostě rád, přirostli mi k srdci. Už se těším na další "jízdu" s Ríšou a jeho parťáky.

ViolettaCh.
17.07.2020 5 z 5

Za mě opět parádní dánovka, kde se řeší souběžně dva zajímavé případy. A opět typicky drsný humor party detektivů. Takže všechny dánovky mám kompletně přečteny a nyní netrpělivě čekám na konec července, kdy vyjde Klbko zmijí.

mi-380
17.03.2020 4 z 5

Kolega triatlet se v roce 2017 nestrefil do té pravé dánovky. Ve svém komentáři celkem výstižně popisuje zápory, s některými musím souhlasit, tenhle díl také neřadím mezi nejlepší. Triatlet ale nevidí, nebo nechce vidět, klady. Nebudu se opakovat, pětadvacetkrát už jsem je v předchozích komentářích popisoval. Dvanáctkrát jsem hodnotil plným počtem (pravda, vždy to bylo s podporou skvělé četby Jozefa Vajdy nebo Mariána Geišberga).
Tentokrát je to jen taktak za čtyři hvězdy, pro každého detektiva jedna (stárnoucí parta Krauz, Chosé, Burger, Hanzel): 70 % (aktuálně 253 hodnotících dává průměr 86 %).

„… a zlomila som si dva nechty, tieto...“ a ukázala im pravú ruku.
„On vás znásilnil?“ skúsil Chosé.
„To nie,“ usmiala sa Martina. „Ja som sa bránila, ale... znásilnenie to nebolo, to bolo iba tak, akože... bože, ako by som vám to...“
„Normálne.“
„Tak normálne sme mali sex, a to je všetko. Ako to prebiehalo, to vám nebudem vysvetľovať.“

P.S.
Čtu stále přísně chronologicky, jde o šestadvacátý příběh, odehrávající se v roce 2008, vydaný jako sedmnáctý v roce 2014. Zbývají mi poslední tři z aktuálního počtu 29, těším se, ale musím si je šetřit.

Šura
20.02.2020

Nemám čas začíst se do nějaké klasické knihy, tak jsem chtěla nějakou čtivou odpočinkovou. Od D. Dána toho mám přečteno už víc a většinou to bylo dobré. Ale úvod této knihy mě spíše odradil. Po prvním večeru s touto detektivkou mám dojem, že jsem se začetla do slohovky nějakého desetiletého dítěte. Úplně první kapitola mi dokonce připomínala amatérské povídky z internetu. Nevím, zda je to překladem, či už autor vaří z vody. Ale mám dojem, že toto je moje poslední Dánovka.

francouz
16.02.2020 4 z 5

tentokrát to nebyla taková jízda jako jindy, kdy Rýša a Chosé jedou naplno, ona se ta dovolenková nálada a návrat Mayora z Chorvatska, chvíli line i knížkou.
Na druhou stránku nemluvně a krásná maldá slečna zavražděná bestiálním způsobem, rozjedou klsické detektivní pátrání, tak jak ho od této mordparty známe a musíme objektivně říci, že i očekáváme.
Je to hon s časem, tak aby stopy nevychladly a zároveń, tak jak to spíše známe z našich luhů a hájů, i boj s byrokracii.
To, ale naši borci zvládají na jedničku, takže už se těším na další kousek.

aralka
18.01.2020 4 z 5

Moje první knížka od Dominika Dána, chtěla jsem si udělat sama obrázek, co na něm všichni mají a určitě je to hlavně čtivost, hovorový jazyk a policejní slang (mě osobně někdy přišel až trapný), ale to je asi záležitost vkusu a osobního nastavení. Jinak případ celkem jednoduchý, až na pár falešných odboček. Při čtení cesta v metru pěkně ubíhala :-)

TomHr
12.01.2020 4 z 5

Tentokrát žádní trojpísmenkový, ale klasická poctivá detektivní práce. Zatímco matadoři pátrají po "vrahovi" mimina, ostatní zaměstnává mrtvá dívka za maďarskými hranicemi. O pivo a nějaké ty panáčky samozřejmě není nouze, ani o typické vtipné a rádobyvtipné hlášky. Je to taková dobrá klasika z Nášho Mesta, ale do plného počtu malý kousek schází.

VeronikaAug
12.12.2019 4 z 5

V první řádě chci napsat, že se mi to moc líbilo. Někde jsem četla, ze Dominik Dán je bývalý kriminalista a píše o skutečných případech a je to znát. Mám výhradu jen k začátku, kdy se pánum od kriminálky do případu nechtělo, takove ty klasicke detektivni "namluvy", bud pripad nechteji dat vysetrovatelum, kteri o nej stoji nebo naopak, vysetrovatele o nej nestoji í když jim ho nutí. Ach jo :-D Ale po překonání tohoto nelibneho začátku už se příběh rozjel, tedy oba ty případy samozřejmě a bylo to opravdu dobrý. V knížce bylo napětí, kapka smutku, kapka vtipu, a jestli se tento případ s Barborkou vážně stal i kdyby trochu jinak, tak to je tedy sila.

Jiparis
24.11.2019 4 z 5

Lidští detektivové a peprný jazyk. Čte se dobře, je to typický Dán .Rozuzlení mi připadalo trochu slabé.

tlllk
06.11.2019 4 z 5

"Killing for Dummies".

obávam sa že niektoré informácie nie sú určené širokej verejnosti. ako je fajn videiť do zákulisia , len sa trochu obávam že niekto by sa mohol inšpirovať....

Reat
23.10.2019 5 z 5

Jako další korálek na perlový náhrdelník jsem si pomyslně navlékl tento kousek od Dána. Opět skvělé, čtivé, zábavné a tak skutečné, tak (ne)lidské!! Tentokrát mě ovšem Mistr v půlce knihy lehce zmátl úhybným manévrem, po kterém jsem najisto šel, zatímco pravda byla jinde. Tudíž i překvapivé a nevšední. Ve stručnosti.... miluju knihy Dominka Dána!!!

Nunynka
21.10.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a už si ho musím přidat k oblíbeným. Moc se mi líbí styl psaní i takové to odlehčení srandickami kolegů. Žádné zamotané a překombinované vraždy. Vrah se dá určit na začátku a přesto motiv a vražda samotná neztrácí na atraktivitě. Knihu jsem musela dočíst,i když jsem věděla,že ráno vstávám a moc toho už nenaspim a to myslím mluví za vše.