Kožené srdce

Detektív Oto Hanzel pochoval manželku a syn sa mu pred piatimi rokmi bez stopy stratil. So stratou dvoch najmilovanejších ľudí sa ťažko vyrovnával, no Krauz s kolegami z kancelárie stoštyridsaťjeden mu zachránili život a všetko nasvedčovalo tomu, že Oto už bude v poriadku. Lenže ako to už v živote býva, zdanie občas klame. Hanzelov syn sa n... celý text

Detektív Oto Hanzel pochoval manželku a syn sa mu pred piatimi rokmi bez stopy stratil. So stratou dvoch najmilovanejších ľudí sa ťažko vyrovnával, no Krauz s kolegami z kancelárie stoštyridsaťjeden mu zachránili život a všetko nasvedčovalo tomu, že Oto už bude v poriadku. Lenže ako to už v živote býva, zdanie občas klame. Hanzelov syn sa nečakane vrátil domov a namiesto radosti prišli problémy – v podobe obrovského revolvera za pásom a neustálych klamstiev o tom, kde vlastne celý ten čas bol. Krauz a Chosé otcovi sľúbia, že mladého Ota postrážia a pomôžu mu. Vôbec netušia, do čoho sa kolegov syn zase zaplietol. Burger s Hanzelom majú plné ruky práce s vraždou vysokopostaveného štátneho úradníka a vyšetrujú tak obetavo, že obaja skončia v nemocnici vo veľmi vážnom stave. Ani Krauz a Chosé nemajú pri sledovaní mladého Ota veľa šťastia a musia hľadieť do očí smrti, ktorá je jednou z najbolestivejších. Skutočnosť, že pritom rozpletú rodinné tajomstvo staré vyše polstoročia ich vôbec neteší. Všetci sa nakoniec stretnú v jednej nemocnici, ale či aj všetci prežijú, nevedia ani lekári. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128742/kozene-srdce-zoA-128742.jpg 4.477
Série:

Naše Mesto (15.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Aleen
05. července

Dominik Dán je zavedený, stabilně podává velmi vyrovnané výkony a číst jeho knížku je prostě sázka na jistotu. Zde kriminalisté vyšetřují dva případy - jeden jaksi neoficiální, týkající se syna kolegy a jednu klasickou/neklasickou vraždu. Bezva...a k tomu ten obří citrus v kanceláři! Mně se jeho detektivky prostě líbí, ať mně Domina třeba ukamenuje :-)

Kerberos
27. června

Několik příběhů v jednom,osobní rovina,velmi dobré.

nursejane
13. února

Právě dočteno, a opět nezklamalo. Všechny knihy čtu v originále a čtou se dobře a pár jsem poslouchala jako audioknihy a super. Právě se chystám číst 23. knížku Smrť na druhom brehu, a pak budu netrpělivě čekat zda vyjde něco dalšího, protože za poslední rok co tohoto autora hltám si nedovedu představit, že bych se z jeho hlavními hrdiny už měla rozloučit :-)

Danuše7
11.08.2016

Moc mě to bavilo. Tak to asi fungovalo, ale byli tehdy příslušníci, kteří opravdu vyšetřovali.

MahulenaK
16.09.2014

První v originále :-) Musím říct, že to má něco do sebe. Takže hvězdička navíc. Jinak samozřejmě zase hodně zajímavý příběh, překvapivý konec, Dominik Dán!

pobijecmuch
30.06.2014

K vysvětlení některým čtenářům knih Dominika Dána:
"Komp" znamená zkráceně komplic - tedy kolega, parťák. Toto slovo je stejné jak ve slovenštině tak v češtině.
Používání některých peprnějších slov (pro někoho nadávky) já považuji za normální jev, s kterým se setkáme na jakémkoliv pracovišti, v kolektivu, atd. Berte tyto slova u profese oddělení vražd za určité odreagování od těch hrůz s kterými se setkávají. Kriminalista se rozhodně nebude vyjadřovat stejně jako paní učitelka. Autor těchto knih není profesionální spisovatel, má prostě jen "literární střevo" a spoustu případů osobně zažil, tak to podává jazykem lidu. Porovnáme li výskyt vulgárních slov v těchto kriminálních románech s jinou literaturou, tak jednoznačně mnohem více vulgárních slov je v románech pro ženy, v tzv. erotických blbostích.
Kožené srdce je dobrá kriminálka, která je stejně dobrá jako jiné jeho knihy. A že tak rychle se vyřešil případ ? No, ono to tak v životě někdy chodí, že se dlouho pátrá a potom najednou známe výsledek.

Kveta59
30.06.2014

Kniha se mi dostala do rukou po přečtení skvělých recenzí na autora. Četla jsem ve slovenštině, se kterou jsem neměla nikdy problém. Přiznávám ale, že některým výrazům už nerozumím. V ději mi vadilo, že je psán hodně rozvláčně, spoustu dialogů jsem ke konci přeskakovala. Taky mi trhalo uši, jak se policisti v běžném styku oslovovali - hovado, idiote a další výrazy, které si myslím, že byly nadsazené a dospělí vzdělaní muži snad nemají ve zvyku se takto oslovovat..... co to je "komp" při oslovení kolegy jsem taky nepochopila. Vyřešešení případu se zavražděným se mi zdálo takové nedodělané, jakoby to autor už chtěl mít z krku. Celkové hodnocení dávám za 4* spíš 3-, kvůli příběhům, ne kvůli omáčce okolo. Tímto autora nezatracuji, dám mu ještě v mé knihotéce prostor.

bondula
31.07.2013

Hlavnou devízou Dánových detektívok je u mňa prostredie, kde sa odohrávajú, "Naše Mesto". Špeciálne zaujímavé sú tie, s historickým presahom, ponúkajú čosi málo viac, ako klasický detektívny príbeh. Do tejto kategórie by som zaradil aj Kožené Srdce. Príbeh správne zamotaný, priebeh a riešenie neočakávané. Fajn. Trochu mi vadilo pár faktických nepresností (uplácať v r. 2003 zelenou stokorunou? detektívka má byť dotiahnutá do detailu, keď detektívom na detailoch tak záleží!) a Deus ex machina na konci. Bez toho by sa to snáď bolo zaobišlo...