Kořeny zla

Kořeny zla https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355828/bmid_koreny-zla-iPM-355828.jpg 4 382 84

Vražda na druhém břehu je vyřešena, vrah je zatčen, oddělení vražd si může na své konto připsat další úspěch. Dohody s podsvětím jsou uzavřeny, život v Našem Městě by se mohl ubírat klidnou cestou, ale jak se za pár dní ukáže, vše jen na chvíli. Zranění Viktora Prajse je mnohem vážnější, než předpokládal, Tibor Hakl se odporoučel z města, ale ne natrvalo, Boss ztrácí kontrolu nad svými lidmi. Krauz zjišťuje, že se Boss neštítí vydírat ani obyčejné lidi. Ivana položí Chosému nůž na krk, a Krauz má najednou svých kamarádů z mládí plné zuby. A do tohoto chaosu přibyde vražda, jedna z prvních v podsvětí. A hrozí další. Už se nevraždí na druhém břehu, už se vraždí na našem. Celé oddělení vražd se zmobilizuje a jde do boje s podsvětím, s jejich vyděračskými a násilnickými praktikami, s vraždami, které v devadesátých letech nebraly konce. Jak se k nim postaví tehdejší prokuratura a soudy ovládané mocným mužem? Nikdo netuší…... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Korene zla , 2017

mataj
25.08.2021 5 z 5

Absolutně nekriticky dávám plný počet hvězdiček, protože mě prostě baví. Jak příběhy, tak vyšetřovatelé a hlavně styl psaní. Jednoduše super.:)

alibaba72
12.08.2021 5 z 5

Skvělé čtení :-) musím se poohlédnou po dalaší knize Dominika Dána.

Mudry
09.06.2021 5 z 5

Obálka knihy přesně vystihuje její obsah a moje pocity po přečtení.

Kami33
30.05.2021 5 z 5

I když nečtu chronologicky, i tak super.

kačenka80
23.03.2021 5 z 5

Dán jako vždy perfektní. Kniha se čte jedním dechem. Dokud se nedočte, tak nejde odejít :-D

hanzmb
09.12.2020 5 z 5

Co ještě nového napsat o 11. knize v sérii, kde až na 1 výjimku byly všechny díly výborné až vynikající. Jsem strašně rád, že jsem zvolil chronologický postup a každému ho doporučuji. Je to jako droga. Ale zatím se držím a užívám tak 1x měsíčně.

m_martina
20.11.2020 5 z 5

Čtivé a dobře napsané. Jako nekritická čtenářka Dominika Dána hodnotím všechny jeho knihy bez rozdílu pěti hvězdami.

Petronela16
22.10.2020 5 z 5

Touto kriminálkou sa DD v podaní M.Geišberga hlbšie zakorenil do môjho čitateľsko-posluchačskeho vedomia,aj podvedomia a vlastne aj nevedomia...no nič akosi som sa zamotala, takže späť.Nenapisem nič nové ak napíšem, že to bola znovu geniálna jazda , no a idem na ďalšiu.Už mám na čakačke Nehanebne neviniatko.Len akosi dostali prednosť Purpurove reky , samozrejme ako audiokniha ,tak poprosím o strpenie z hodnotením...
Apropo pri počúvaní posledných kapitol mi napadlo, že by sa mi páčilo, keby tie nové audioknihy nahovoril Tomáš Mastalir, lebo on dokáže byť ,podobne ako M.Geišberg, tak krásne cynický! Aká to škoda ,že sa práve mňa nikto neopýtal na môj názor!!!

klokan.1905
08.09.2020 5 z 5

Kořeny zla...
Jedná se o chronologicky jedenácté pokračování ze série Naše Město... V případě, že byste nechtěli sérii číst tak, aby Vám časově navazovala, tak již o díl dvacátý čtvrtý... Rozhodně bych Vám však doporučil přičíst si nejprve díl předchozí, a to Smrt na druhém břehu... Již v něm se seznámíte s lidmi z podsvětí, zejména pak Viktorem Prajsem a Tiborem Haklem... Vydírání, násilí, vraždy... Divoká devadesátá léta...
V této době dochází mimo jiné i k vraždě mladé prodavačky v sexshopu... Richard Krauz a jeho kolegové řeší další složité případy...
Já jsem z autorových knih absolutně nadšený... Postupně budu muset dokoupit i zbylé, dosud vyšlé, díly... Tuto skvělou sérii musím mít v knihovně zkrátka celou... ;-)
U mě to má Dominik Dán zase za pět... ;-)

surikata246
16.08.2020 5 z 5

Další drsné realistické pojetí zjitřených porevolučních let. Skvěle vykonstruováno.

ViolettaCh.
08.07.2020 5 z 5

Drsná realita divokých 90. let přináší další zajímavý případ, řešený partou vraždařů z kanceláře č. 141. Vražda prodavačky v sexshopu má až nepochopitelně kruté vyústění.

Abroš
10.05.2020 5 z 5

Dobře čtivé,dozvuky totality,drsná realita,

Greenfingers
22.04.2020 4 z 5

Další z příběhů, ve kterých se objevují mafiáni z podsvětí. Traduje se, že autor obvykle zpracovvá skutečné případy, avšak u "Kořenů" poněkud popustil uzdu své představivosti. Líčení vztahů mezi detektivem Krauzem a jeho "známými" z prostředí slovenské mafie nevyznívá příliš hodnověrně.
Jinak je kniha velmi čtivá a parta "vraždárov" z Našeho města jako vždy výkonná a vtipná.

jprst
16.04.2020 4 z 5

Řemeslně dobře odvedená práce, autor prostě ví, co si jeho čtenář žádá. To ale nemění nic na skutečnosti, že jsem jeho knihu přečetl na jeden zátah a slušně jsem si to užil.

konicekbily
16.02.2020 4 z 5

Dobře vylíčená atmosféra let devadesátých v našich zemích. Autorův styl se mi líbí, je to takový 87.revír o půlstoletí později. Určitě velice dobré oddechové čtení - možná i k zamyšlení, zda popisované vztahy jsou, anebo byly, až tak reálné.

Vlk.kh
11.09.2019 3 z 5

Bylo to dobré. Líbilo se mi, že v knize se odvíjí opět dvě dějové linie - jedna ohledně vraždy, druhé vlákno se točí kolem mafie a z dalších knih známého Bosse a jeho partičky. Ale pointa mě zklamala a to hlavně v objasnění oné vraždy. Dost to shodilo hodnocení knihy a pokazilo celkový dojem, který byl v první polovině četby hodně dobrý. Pak se to postupně začalo kazit, takže vyloženě TOP to v mých očích jako celek není. Ale jak už jsem napsal v úvodu - bylo to celkem dobré, průměrná Dánovka.

Jenny055
03.09.2019 5 z 5

Pokiaľ sa dá, Dánovky počúvam ako audioknihy, čítané Mariánom Geišbergom. Nie vždy ma chytí dej za srdce, ale mám rada spôsob písania Dána a spôsob čítania Geišberga.
Kombinácia vynikajúca.

JelloBiafra
07.08.2019 3 z 5

Korene zla priamo nadväzujú na dej knihy Smrť na druhom brehu a odohrávajú sa len cca pár dní po konci tejto knihy. V podsvetí to vrie a bossovia si začnú navzájom škodiť. Čoskoro príde doba výbuchov áut, divokých prestreliek a vybavovania si účtov. Je to ale aj doba, kedy si samozvaní vládci podsvetia vyberali výpalné kde sa im zachcelo a podnikatelia sa pred nimi triasli od strachu, pretože vedeli, že fízlovia ich neochránia. Neschopná polícia Mečiarovej éry mala totiž mafiánske praktiky ťažko na háku. Hlavný dej sa však sústreďuje na vraždu mladej predávačky v sexshope, ktorá bola nájdená s dierou v lebke. Rozbieha sa pátranie, na aké sme u Dánových kníh zvyknutí, ale tentoraz to nejako nebolo to "pravé ořechové". Niektoré pasáže korunované podivnými náhodami tu občas pôsobia ako päsť na oko a narúšajú tú miestami veľmi hustú atmosféru "divokého východu" 90. rokov.

Dada077
01.08.2019 5 z 5

vražda predavačky v sexshope, do toho mafia a humor, klasický Dán :)

oskli
27.07.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem opět poslouchala Mariána Geišberga, dávám pět hvězd. Při čtení bych asi dala o jednu méně, trochu se to táhlo a motalo. Ale díky poslechu to člověku nepřijde a člověk se nechá vtáhnout. Za mě bezvadná detektivka, kde nikdo moc nevybočuje, pořád se prolíná svět běžných smrtelníků a podsvětí.
Po pár dnech si trochu hůř vybavuji děj, takže za mě nepatří tenhle titul mez top Dánovky, určitě jsou lepší díly, ale za přečtení stojí. A za mě dobrý. Dobrý za pět :-)