Korene zla

Korene zla https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334498/bmid_korene-zla-Eg4-334498.jpg 4 382 84

Vražda na druhom brehu je vyriešená, vrah je zatknutý, oddelenie vrážd si môže na svoje konto pripísať ďalší úspech. Dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou, no ako sa o pár dní ukáže, všetko je iba na chvíľu. Zranenie Viktora Prajsa je oveľa vážnejšie, než predpokladal, Tibor Hakl sa odpratal z mesta, no nie natrvalo, Boss stráca kontrolu nad svojimi ľuďmi. Krauz zisťuje, že veľký Boss sa neštíti vydierať aj bežných ľudí, začína sa jeho zlatá éra. Chosé dostane od Ivany nôž na krk, Krauz má svojich kamarátov z mladosti plné zuby. A do tohto chaosu príde vražda, jedna z prvých v podsvetí. Hrozia však ďalšie. Už sa nevraždí na druhom brehu, už sa vraždí na našom. Celé oddelenie vrážd sa mobilizuje a ide do boja s podsvetím, s ich vydieračskými, výpalníckymi, násilníckymi, chorými praktikami a s vraždami, ktorým v deväťdesiatych rokoch nebolo konca-kraja. Ako sa k nim postaví vtedajšia prokuratúra a súdy ovládané mocným mužom? Netušia.... celý text

Chesterton
04.06.2018 5 z 5

Hluboko v lidské povaze zakódované kořeny zla, snadno prorůstající nejen divokými devadesátkami. To vše zarámované do svižné konverzační tragikomedie.
Téma Malého Pavouka konečně vrcholí a také by mě potěšilo, kdyby zmizelo ze scény :)
"Práce s informátory z podsvětí je tanec na tenkém ledě, vždy záleží na tanečníkovi, jak daleko od břehu si troufne bruslit."
Mistr lehkého kriminalistického pera poskládal dobrou skládanku. Napětí tentokrát trochu chybělo, ale atmosféra nezaměnitelná.
"Zkontroloval vinětu - francouzský koňak starý jako Prašná brána."

Ladys
20.04.2018 3 z 5

Na Dána slabší, proto jen tři, ale dočetl jsem bez bolesti až do konce.
V knize je sice pár zajímavých zápletek, ale taky pár ne zrovna uvěřitelných věcí.
Ne, že by se kniha četla špatně, ale něco, co nedokážu přesně popsat, mi v ní chybělo. Vzrůšo. Tah. Švuňk, nebo jak to říct.
Vzhledem k počtu knih, co jsem od D. Dána už četl, je to ale od Mistra něco, co klidně pominu a určitě sáhnu po další dánovce.
Tahle se totiž i přes moje výtky přečíst dá a podle místního hodnocení, co hlava, to názor.
Jak už jsem psal. Za mě Mistrův průměr.
Za přečtení ale vlastně pořád stojí.

Lotka
09.04.2018 4 z 5

Klasická Dánovka a tentokrát se zase povedla.

Prateri
09.04.2018 5 z 5

Kořenů zla se těžko zbavujete jako každého agresivního plevele. Zakoření-li ve společnosti, je to boj nekončící.
Moc pěkně napsaná krimi s naší známou sympatickou partou kriminalistů. V dalším komentáři bych se jen opakovala, co napsali příznivci pana Dána přede mnou - i mně se jeho knihy líbí.

ivoiro
08.04.2018 5 z 5

Prostě a jednoduše - skvělé. Přesně v té době jsem v Našem Městě žil.

Ivana11
12.03.2018 5 z 5

Další skvělá Dánovka, dále nemám co dodat.

Patapuf
12.03.2018 4 z 5

Pan Dán opět předvedl, že umí... další z jeho parádních detektivek.. hrozně se mi líbí jeho styl a i když je to občas nějaká jeho kniha slabší, tato to rozhodně není...

francouz
10.02.2018 5 z 5

Opět perfektní sonda do divokých devadesátek, kdy si nabitou svobodu mnozí vysvětlovali po svém a mysleli si, že jsou nad zákonem. Je to opravdu krásná skládanka, která ma naprosto neuvěřitelné vyvrcholení.
Já oceňuji to jak do celého příběhu je vmootováno několik jakoby veldejších dějů, tak jak trefně píše Jaruš7 hlavně mnohamilionová výhra a pak patálie s tím jak s ní naložit, protože je to něco, na co většina lidí není mentálně připravená a pak to vypadá, tak že kupujete věci, jako dvě sekačky, protože byly v akci, ale že bydlíte v paneláku a nemáte je na co použít, přece není nyní podstatné.
Opravdu musím říci, že parta okolo Krauze má to co by měla mít. humor, tah, starého praktika, nějakého playboye a šéfa, který nad tím pojízdným bordelem, drží ochranou ruku.

Jaruš7
17.01.2018 4 z 5

Nezaměnitelný styl, svéráz tomu dala mnohamilionová výhra v rodině spoluobčana tmavé pleti.
Pro nezaživšího se tohle stane úžasným snem. Ale to, že výherce toho ze srdce trpce litoval, je po jeho strastiplných zážitcích v tomto příběhu jasné.
To jen jedna epizodka z mnoha.
Citát:"Proč si kupovala tři kila kaviáru ? Ernest se plazil po kolenou a mokrým hadrem stíral černé kuličky ze stěny za televizorem. Neposedná děcka mu ji lžící na dort vytapetovala do výše kolen. Smrdělo to strašně, jako v norské továrně na zpracování sleďů."
"Je to hnusný, ale je to drahý."
Dánovka nezklame.

pavčape
15.01.2018 5 z 5

Dán mě zatím nezklamal

MichalHoráček
06.12.2017 5 z 5

Co jiného napsal o knihách DD, než jen opět krásně napsané!!! Nenudil jsem se a kniha měla spád. Jediné, co mě trochu mrzí, že je celá série "Naše město" psaná na přeskáčku. Jen doufám, že to bude mít ještě spoustu pokračování!!!

ondaboss
09.11.2017 4 z 5

Opět výborný Dán.
Jen bych na začátku vynechal hned první scénu s vraždou. Pokud by tam nebyla, tak by to bylo daleko zajímavější a napínavější.
Konečně je aspoň v nějaké knížce pořádně vykreslený Pavúk, jaký je to šmejd. Všude jinde je to Krauzův bezva kámoš a stejně tak i ostatní - Boss, Preiss...
A taky jsem pořád nežral ty Krauzovi výlety do podsvětí. Jednoznačně by ho někdo z polišů natřel nebo z druhé strany někdo sejmul. Moc dobře to bylo udělaný.
Je to fakt pecka. Má to spád a hlavně je to taková exkurze do kuchyně opravdového vyšetřování.

tlllk
03.09.2017 4 z 5

trochu tomu chýbal spád, autor sa pracne prepracovával k banalitám, pritom do oči bijúce indície (kamery v obchode) nechával akože nepovšimnuté, navyše tie časti s BA mafiou ma už unavujú...

PetK
30.08.2017 4 z 5

Pořád dobrý. Jen u tohoto příběhu mně možná na konci (oproti ostatním) chyběla větší katarze, napětí. Tak nějak přišel konec... a zvonec. To nic nemění na tom, že Dánovy detektivky mě fakt baví.

adelinka
29.08.2017 5 z 5

To sa ani asi nedá komentovať. Pre mňa sa knihy od Dominika Dána čítajú skvelo.

Macek58
23.08.2017

Má se člověk zase opakovat? Výborná detektivka. A co jiného, než se těšit na další.

Foks
18.08.2017 5 z 5

Příběh nemá hluché místo. Opět parádní detektivka. Divoké devadesátky nám Dán předkládá tak, jak umí jen on. Richard a jeho stojednačtyřicítka jsou prostě nedostižné jedničky.

MahulenaK
03.08.2017 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale tahle parta v čele s Krauzem mě pořád baví.

dikobraz
20.07.2017 2 z 5

Musim dat dva. Riska a spol. mam rad. Ale toto nie. Toto bol omyl. Kopec podivnych veci, kopec nahod, ale hlavne, kopec nelogickych zvratov. Maju opis pachatela, sedi v kancli, nikto si nic nevsimne... Hm... Risko beha s mafosom na kavu, dohaduju koho vypalit, koho nie... Neee, tato cast je smutne nelogicky blba. Tu stupil Dan totalne vedla. No ale jeden fail z tolkych dobrych casti sa da pochopit. Dalsiu si urcite precitam.

pobijecmuch
19.07.2017 5 z 5

Jméno Dominik Dán je už literární pojem, protože jeho detektivky nemají konkurenci. Tento příběh je opravdu ten z lepších kousků. Nesouhlasím, že konec je odfláknutý. Jeho knihy vychází ze skutečných případů a těžko v našich českých a slovenských kotlinách bude sériový vrah řádit jako v některých vymyšlených severských krimi. U nás se tak často sériový vrah nevyskytuje.