Korene zla

Vražda na druhom brehu je vyriešená, vrah je zatknutý, oddelenie vrážd si môže na svoje konto pripísať ďalší úspech. Dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou, no ako sa o pár dní ukáže, všetko je iba na chvíľu. Zranenie Viktora Prajsa je oveľa vážnejšie, než predpokladal, Tibor Hakl sa odpratal z mesta, no nie natrvalo, Boss stráca kontrolu nad svojimi ľuďmi. Krauz zisťuje, že veľký Boss sa neštíti vydierať aj bežných ľudí, začína sa jeho zlatá éra. Chosé dostane od Ivany nôž na krk, Krauz má svojich kamarátov z mladosti plné zuby. A do tohto chaosu príde vražda, jedna z prvých v podsvetí. Hrozia však ďalšie. Už sa nevraždí na druhom brehu, už sa vraždí na našom. Celé oddelenie vrážd sa mobilizuje a ide do boja s podsvetím, s ich vydieračskými, výpalníckymi, násilníckymi, chorými praktikami a s vraždami, ktorým v deväťdesiatych rokoch nebolo konca-kraja. Ako sa k nim postaví vtedajšia prokuratúra a súdy ovládané mocným mužom? Netušia....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334498/big_korene-zla-Eg4-334498.jpg 4.4302

Kniha Korene zla

ErikaKej

Táto kniha nemá chybu. Vykreslenie brutálnych praktík podsvetia,
ako aj nezmyselná a zbytočná smrť mladej ženy a koniec čerešnička s dosadenÿm riaditeľom-no veru divoke roky,som rada že som bola v tom čase decko... V podaní bravúrneho pána Geišberga je to super zážitok neviete sa odtrhnúť. Jedna z najlepších Dánoviek.

faba
08.12.2021

Úžasná a neopakovatelná devadesátá léta, jak je někdy prezentují někteří naši spoluobčané. Možná byla, pro některé... S odstupem doby, když čtete takové knihy, možná zase tak úžasná nebyla. Jak pro koho. Děly se věci, které nikdy nevyjdou na světlo, ani za úplné tmy. Tak jako se nikdy nenajdou těla takových jako byl Tibor Hakl..., ale i jiných.
Jo to se mohlo všechno. Pamatuji si jak mi v té době kamarád řekl: Půjč si v bance dvacet tisíc a nevrať je a zavřou tě. Půjč si dvacet melounů, a i když je nevrátíš, nic se ti nestane.
To byla doba. A tady to DD pěkně rozepsal se vším všudy.
Souhlasím s recenzí MMacicekk.

SadUnicorn
04.11.2021

Po předchozí mafiánské knize Smrt na druhém břehu jsou Kořeny zla příjemně napínavé. Rozuzlení vraždy není vůbec jednoznačné a až do samotného konce nemá čtenář tušení, kdo to udělal. Plus vražda v sexshopu je pikantnější než jen obyčejná vražda prodavačky. Po druhém přečtení jsem přehodnotila hodnocení a dávám 4,5*.
Navíc, jak samotný název napovídá, sledujeme rozrůstání mafie do všech vrstev podnikání stejně jako do všech společenských a mocenských vrstev. A kořeny zla jsou mocné a všudypřítomné...

janina66
26.10.2021

Skvělé! Výborné a precizní vyšetřování vraždy prodavačky v sexshopu. Nečekaný vrah a jeho motiv. Díky odhalení očitého svědka. Druhá linie mafie a kamarádů Richarda z dětství mě už bavilo o něco méně.

kolacky
25.09.2021

Mafiáni se perou mezi sebou... a obyčejní lidi se vraždí jen tak. Potom nezbývá než našim fízlom chalanom držet palce.

smardice
31.08.2021

Nemohu jinak a dávám plný počet hvězdiček. Budu se opakovat, ale parta kolem detektiva Krauze mě stále nepřestává bavit svými vtipnými hlaškami.

mataj
25.08.2021

Absolutně nekriticky dávám plný počet hvězdiček, protože mě prostě baví. Jak příběhy, tak vyšetřovatelé a hlavně styl psaní. Jednoduše super.:)

alibaba72
12.08.2021

Skvělé čtení :-) musím se poohlédnou po dalaší knize Dominika Dána.