Knieža Smrť

Knieža Smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26770/bmid_knieza-smrt-b7O-26770.jpg 4 338 54

Oddelenie vrážd a smrť sú ako zamilovaná dvojica v parku, kráčajú vedno ruka v ruke vedľa seba a tvoria neoddeliteľnú jednotu. Zvykli si na seba, naučili sa rešpektovať jeden druhého a báť sa. Aj detektívi z oddelenia vrážd sa boja smrti a hoci si s ňou tykajú, jej návšteva ich dnes naozaj vyviedla z miery. Prišla a vzala si človeka až príliš blízkeho. A o dva dni prišla opäť, ale tentokrát to už nebolo osobné, bola to iba obyčajná práca. Manželka stavebného podnikateľa našla svojho manžela na chate s rozsekanou hlavou a prepichnutým hrudníkom. Dvojica nerozlučných detektívov z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer zvaný Chosé musia zistiť, kto a prečo to urobil. Dvě verze obálky.... celý text

MaJa264
MaJa264
24.11.2023 5 z 5

Dominik Dán s jeho zápletkami a lehce nekorektním humorem mě jednoduše baví.

tonysojka
tonysojka
14.11.2023 5 z 5

Po dlouhé době díl, kterému mohu dát plný počet hvězd.

konicekbily
konicekbily
30.08.2023 5 z 5

Detektivka napsaná stylem mně známým, s poměrně jednouchou zápletkou v závěru trochu zkomplikovanou a úplně objasněnou, přinesla hodně situačního humoru a trochu životních trablí hlavních postav a mně odpočinkové čtení.

Klára90
Klára90
22.08.2023 4 z 5

Když si oblíbím nějakého autora, tak se od něj pak snažím přečíst co nejvíc jde, obzvlášť to platí u autorů detektivek, takže detektivních sérií mám načteno fakt hodně, ať už norské, švédské, české a při čtení tohoto dílu jsem si řekla, že Dominik Dán je za mě prostě nejlepší autor detektivek, se kterým jsem zatím měla zatím tu čest. Knihy se neopakují, každá má prostě jiný příběh, jiný styl řešení, některá je zaměřena více na podsvětí, jiná politicky, někdy jde o lehčí vraždy, jindy o brutální, ale nikdy nechybí humor mordýřů, skvělé řešení případů, baví mě i střípky z osobních životů detektivů.
Tento díl mi přišel hodně vtipný, některé hlášky fakt sedly. A bavilo mě prostředí, ve kterém se děj odehrává. Opět spokojenost. Děsím se dne, kdy dočtu všechny dosud napsané knihy a budu muset čekat na vydání nového dílu :)

Kasty
Kasty
17.08.2023 5 z 5

Dominik Dán prostě umí. Jeho detektivky se čtou jedním dechem. Nechybí tomu napětí, humor, skvělá zápletka. Navíc v této řeší vyšetřovatel Kraus a jeho parťák Chosé rodinné záležitosti, které si nepřejí řesit žádní rodiče.

Sany33
Sany33
30.06.2023 5 z 5

Dán sa presúva na perifériu Nášho mesta a tak sa dostávame do vinárskej oblasti malebného Devína, kde sa postupne skupujú pozemky aby padli za obeť mocným developerom. Komu ale padol za obeť miestny stavbár. Ide o zočin z afektu alebo sa jedná o prepracovaný ťah hráča, ktorý dokonale posúva figúrky po šachovnici a hovorí si knieža Smrť? 90%

Obľúbená postava: Petra

mataj
mataj
08.06.2023 5 z 5

Vtipné, čtivé, zajímavé, jedním slovem výborné jako vždy. Knihy DD mají šmrnc, a já se s radostí a chutí pouštím do každého dalšího dílu.

kačenka80
kačenka80
07.06.2023 5 z 5

Pecka jako vždy přečtena jedním dechem. Krauz pomáhá Petře s případem a Chosé se vybarvil :-D

Česneksmedem
Česneksmedem
21.05.2023 5 z 5

Tak tento poslední, mnou dosud nepřečtený díl, jsem si schovával jako zlatou minci. Ta, ale ne vždy svému majiteli přinese štěstí a radost. Mě tento díl rozhodně radost přinesl. Dobře jsem se bavil při Kukyho pěstitelských pokusech s kaktusem, i při docela častých gastronomických popisech kolem Váni. Další podařený díl!

Dandy1
Dandy1
14.04.2023 4 z 5

Jako vždy perfektní. Kniha se odehrává v devadesatkách. Přemýšlím, jestli se v myšlení bohatých a politiků od té doby něco změnilo.

pavčape
pavčape
27.03.2023 5 z 5

Dobře Dán! Opět skvělé čtení na pár hodin. Většinou nelze odložit. S partou od Dvou lvů se prostě nenudíte.

Alilka
Alilka
26.03.2023 5 z 5

Kníže Smrt..., to je opravdu výstižné označení. Malá zlatá mince, na líci nějaká hlava a vzadu kůň s jezdcem. Dva lidské životy padly teď a v době, kdy je razili, jich asi padlo nepočítaně... Pro poklady a zlato se zabíjelo kdysi a zabíjí se i dnes... Děj knihy mě držel v napětí a při řešení soukromých záležitostí mi bylo líto jak Burgra, tak Hanzela a taky Krauze a Chosého, ale u nich se mi moc líbilo jak celou situaci vyřešili..., holt malé děti malé starosti, velké děti velké starosti.

šipek
šipek
30.11.2022 4 z 5

Jednou za čas sáhnu po knize od tohoto autora a nikdy se nezklamu. Pohodové čtení plné humorných hlášek.

medlovice
medlovice
23.11.2022 5 z 5

Nemám ráda tyto nafoukané zbohatlíky , co si myslí, že jsi můžou koupit cokoliv. Majetky, domy, rodinné pouta, pozemky, mlčení. Trochu mě utěšuje, že každá svině jednou dochrochtá , protože pořád věřím, že tyto krimi příběhy se skutečně staly, že jsou součástí Našeho města.
Partičky si tentokrát opravdu dost užijeme , ze soukromí toho dostaneme dost, ale to nevadí , nenudí. Siivie mě tentokrát velmi překvapila a neštvala mě.

Rapeh
Rapeh
09.11.2022 5 z 5

Kniha je vtipná a tentokrát se odehrává pouze kolem dvou vražd bez politického a mafiánského pozadí

harena
harena
20.10.2022 4 z 5

Stejně dobře napsaný krimi román jako ostatní od DD. Vyšetřování vražd se opět neobejde bez vtipných hlášek členů mordparty a snad proto čtení plyne tak příjemně, že je člověk překvapen, že je už na konci.

Faila
Faila
09.10.2022 4 z 5

Tenhle díl mi přišel takový klidný a relativně pohodový. Neřešila se žádná velká rodinná dramata (tedy vlastně ano, ale nakonec ani ne), osobní tragédie a i linka vyšetřování byla taková jednoduchá a bez velkého napětí. Příjemná oddychovka, která ale rozhodně nezklame.

Iki1
Iki1
29.09.2022 5 z 5

U téhle knihy jsem se hodně pobavil. Oddělení vražd se vrhá na řešení dvou vražd. Takže jednoduchá zápletka, po chvíli je vcelku jasné, kam se dějová linka vrhne. Ale o to snad ani nejde, čtenáře pobaví policejní žargon, hlášky všech protagonistů, jejich hodně sympatické názory na svět kolem nich, vystižení myšlenkových pochodů, vzájemné vztahy a pochopitelně i hodně ujeté metody vyšetřování. Ale právě tohle dělá z téhle knihy bezva čtení.

MichalHoráček
MichalHoráček
23.08.2022 5 z 5

Dnes jsem si udělal čtecí den. No a tuhle chuťovku od D.D. jsem přečetl na jeden zátah.
Nemůžu si pomoct, ale je to fakt Pan spisovatel. Každá jeho kniha se mi čte moc dobře a vždy se těším na další.

alnahu
alnahu
10.08.2022 4 z 5

Opět prima čtení s překvapivou zápletkou.V příběhu se také dočteme něco ze soukromí detektiva Krauze a jeho kolegy Josefa Fišera-přezdívaného Chosé.