Jednou nohou v hrobe

Jednou nohou v hrobe https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222228/bmid_jednou-nohou-v-hrobe-6Xt-222228.jpg 4 404 86

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka - kde je zvyšok tela? Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade - po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň...... celý text

hana1039
04.02.2024 4 z 5

Audiokniha:
Ano,taky věřím, že mlýnská kola melou pomalu, ale jistě...v tomto příběhu si pár našich detektivů prodělalo nějaké zdravotní problémy, ale věřím, že v dalším díle už budou v pořádku :-))

99jana99
26.12.2023 5 z 5

Tak tenhle příběh mě moc bavil. Ikdyz už jsem asi “přejezená toho pošťuchování a první výslech Zaborského to bylo o nervy než se vymáčknul, ale pak se to rozjelo a jelo to až do konce. Vracení se v příběhu mi nevadilo.

Vydra57
02.12.2023 3 z 5

Jako vždy čtivé , ale tato zápletka je příliš vykonstruovaná a ty návraty v ději mi vadily.

Benny215
29.11.2023 3 z 5

Zajímavé zápletky, bohužel děj kazí takové nesmysly jako když se pachatelé z kterých dva mají velice slušné zaměstnání a jeden dokonce hodně lukrativní dohadují se třetím o takové částce jako je 20 000. Vraceni v ději kdy vy už víte co se stalo je také unavující a knihu to nesmyslně natahuje.

Ladys
04.10.2023 3 z 5

Náhoda existuje. A to hned několikrát.
O tom se mě tentokrát autor snažil přesvědčit celý tento román. A jsem mu to i uvěřil.
Tentokrát jsem ale měl jiný problém. Nedostatek krimi autor nahrazuje neustálým žvaněním.
Přesto se mi kniha četla dobře a tak dávám solidní tři.

lalela
15.08.2023 5 z 5

Opět úžasná krimi od Dána. Dán dokáže tak skvěle rozvinou děj a ponoříte se do něj jako na dno oceánu. Pak jen čtete a čtete a před očima se vám odvíjí příběh tak neuvěřitelný, že si říkáte, jak tohle mohl někdo tak krásně napsat. Moc se mi líbil popis děje ze dvou stran, takže střípky skládačky se skládaly a nakonec jsem stejně, jako vždy, neuhodla, čí ta noha byla. Chci další.....

faba
03.08.2023 3 z 5

Audiokniha. Čte Marián Geišberg.
Jede to jako po drátku. Kniha i moje ,,čtení" poslouchání knih. Teď se s nimi roztrhl pytel a nic jiného neposlouchám jen DD.
Dal bych i ****, ale srovnáváním s ostatními se člověk neubrání a vychází to fifty fifty. Jak se říká u nás v Česku. Možná kdybych si dal pauzu, tak by hodnocení bylo jiné, lepší, ale když ono se to tak dobře poslouchá. A asi to udělám dám si ještě jednu a potom delšííííí pauzičku.
Jsem zvědav jak to dopadne s paní Kowalskou.

m_martina
20.07.2023 5 z 5

Ani tato výborná kniha mého oblíbeného Dominika Dána nezklamala. Četla se jedním dechem a já jsem byla spokojená. Nejsem ale úplně objektivní, protože knihám z této řady nikdy nedám méně než plný počet hvězd.

Rapeh
24.06.2023 4 z 5

Zase dokonalá kniha od Dána. Poslouchám audioknihu a vůbec nevadí že je to slovensky

miloslav0399
27.03.2023 4 z 5

Není to špatné, ale že bych bez dechu hltal stánku za stránkou, to zase ne. Už dlouho jsem od DD nic nečetl a musím přiznat, že se v postavách detektivů už vůbec neorientuji...

Dandy1
14.11.2022 5 z 5

Opět zajímavá zápletka, proložená děním v kanclu. Trochu mě mrzí, že se dostávám ke knihám na přeskáčku. Přicházím tak o překvapení ve vývoji postav kriminalistů.

mataj
31.10.2022 5 z 5

Naše již tradiční skupinka vyšetřovatelů se, mezi pošťuchováním sobě vlastním, pouští do řešení několika zapeklitých případů najednou. Na smetišti se najde uříznuta noha, mladá manželka jistého umělce zase není k nalezení a k tomu loupež velkého množství peněz z nočního trezoru banky. Jako pokaždé jsem byla maximálně spokojena.

jprst
19.08.2022 5 z 5

Úplná špička mezi "dánovkami" to sice není, ale u mě to na pět hvězd i tak dá. Nicméně připouštím, že mé hodnocení není objektivní, autorovy knihy čtu totiž často a rád.

Klára90
07.07.2022 3 z 5

Za mě jedna ze slabší knih, ale i tak stále dobrá. Dán mě baví, jen už jsem zvyklá na propracovanější příběhy.
Tady byly trochu těžko uvěřitelné nálezy na smetišti, vlastně celé rozuzlení příběhu bylo spíše o náhodách. I přes drobné výtky přečteno jedním dechem

petgona
31.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Lepsie ako volne pokracovanie, ktore som si omylom precitala skor - takze som uz vopred vedela, ze zora z toho vyviazne bez nejakeho postihu. Dufam, ze sa dockame jej konca. Celkovo sa mi toto viac pozdavalo...pribeh bol podla mna zaujimavejsi, nemam velmi rada tie casti o mafii a podsveti a politike - tu to nastastie nebolo. Aj ked mam trosku vytku, viac sme sa venovali Risovmu zubu a Choseho vtakovi a Vanovej diete a potom sme sa len zrazu dozvedeli ako to je s tou nohou. Skoda, mohlo to byt trocha napinavejsie.

tittanie
19.04.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně jsem nadšená z toho, že autor pokračoval v příběhu se Zorou. Snad bude její linka ještě někde pokračovat. Ještě bych uvítala dořešení Petřina příběhu z předchozího dílu. Ale jsem spokojená. Obecně mám ráda Dánovy knihy, kde neprobírá politiku nebo podsvětí.

Muf911
16.01.2022 5 z 5

Dějově super, dobře se čte/poslouchá. Výhrady mám k uvěřitelnosti příběhu. Tohle asi nebude inspirováno skutečnou událostí. Aby se kasař neovládl a takhle vyváděl? A ty dva super nepravděpodobné nálezy na smetišti...

ErikaKej
02.01.2022 5 z 5

Chronologicky naväzujúca na knihu Na Podpätkoch vypočutá jedným dychom od famózneho pána Mariána Geišberga. Dosť napínavé, dúfam že harpia Zora sa raz dočká spravodlivej odplaty. Dobrá zápletka a napínavý koniec. Odporúčam.

jan7760
27.12.2021 5 z 5

Ďalšia kniha nevybočujúca z radu, rukopis a tradične vysoký štandard. Dobrá zápletka, jediné malé mínus je opakovanie textu v závere.

SadUnicorn
18.12.2021 5 z 5

Tahle kniha pro mě má speciální význam, protože je to první kniha od Dominika Dána, kterou jsem četla a která mě, jak se říká, zaháčkovala. Dějové linky se krásně a logicky spojí dohromady, nechybí vtip, vyšetřování ani nějaká akce. Myslím, že se mi nikdo nemůže divit, že po téhle knize jsem chtěla víc.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Jednou nohou v hrobe je v