Jednou nohou v hrobe

od:

Jednou nohou v hrobe

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah... celý text

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka - kde je zvyšok tela? Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade - po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222228/jednou-nohou-v-hrobe-UUe-222228.png 4.396
Série:

Naše Mesto (20.)

Žánr:
Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Kerberos
19. června

Dána čtu zásadně v slovenštině,baví mě ta lidovost a přirozenost.

tlllk
20. března

To opakovanie deja som postrehol v jeho knihách prvý krát, bolo to dosť otravné , akoby sa mu nechcelo, na druhu stranu konečne menej politiky. Ak o celok to ušlo...

Jaruš7
17. ledna

Skvělé, smetánka i plebs velkoměsta zde mají prostor pro city, závislosti a drsnou realitu s pachem peněz za každou cenu. Autor každé postavě dává punc lidské originality se vším všudy.
Citát : "On je transvestita. A to je čo ? To akože stále cestuje? " Knižní to droga.

edith79
11. ledna

Co napsat? Že mě to zase bavilo? Že Dominik Dán je autor od kterého se nemůžete odtrhnout? Že se těším na další jeho knihy? Že píše poutavě, napínavě a vtipně? Odpověď na všechny otázky je ANO.

Joges
21.11.2016

Dominik Dán je zárukou kvality. Tolik kliček a oboček od hlavního případu a v žádné se neztatil, každou dokončil a uzavřel. To každý hned tak neumí. Jednou nohou v hrobě je spletitý případ, vlastně je to několik případů pohromadě, které parta z Nového města téměř všechny vyřeší a uzavře. Kromě sžíravého napětí poskytuje kniha i tradiční zábavu, proto bez zaváhání uděluji plný počet bodů. Dán je silně návykový, tak už se těším na nějaký jeho další trhák.

Patricio
29.09.2016

Už tu nebudu psát, jak moc se mi další Dánovka líbila. Tam je to bez debat za plný počet. Jen mě u tohoto dílu štve, že duo Krauz/Chozé zase nedostali tu mrchu Kowalskou. :-)

Ladiva
08.09.2016

Výborná detektívka,len ma trochu poplietlo keď autor tú istú časovú líniu zobrazil za sebou z pohľadu vyšetrovateľa, aj páchateľa.

ViolettaCh.
29.07.2016

Dán je můj oblíbený autor, ale tomuto kusu dávám 3 hvězdičky. Ten konec byl takový divný ...

Kent2004
05.05.2016

- Pozor komentář může obsahovat spoilery -

Nevím, ale tahle "dánovka" mne zklamala. Z počátku to vypadlo velmi slibně a typicky "dánovské", ale jak jsem někde četl snaží se Dominik Dán napsat každou knihu jinak a to je podle mne problém. Nemá svůj pevný a typický styl psaní. Nebudu se zde bavit o některý nelogičnostech ve způsobu práce, popisu různých situací (v závěru to připomínalo spíše crazy komedii nebo spaghetti western - viz. to co se stalo s "Chosém" u Zory) No prostě zápletka a celý děj příliš překombinovaný. Nesedl mi dvojí úhel pohledu a sice opakování kapitol. Jednou z úhlu pohledu detektivů, podruhé ta stejná situace jen z úhlu pohledu pachatele - nuda. Závěr takový.....no honem to mít za sebou, navíc bylo už od 2/3 knihy jasné jak to dopadne....
Navíc jsem už trochu alergický na Krauza - furt jen remcá, musí mít stále poslední slovo a jen on má pravdu....takového chlapa bych chtěl mít v kolektivu. Fachman sice je, ale taky je až příliš deformovaý svou prací a dost to přehání s neustálými připomínkami.
Charakter zločinů v této knize byla trágédie.....trojice zoufalců (člověk nevěděl zda je má litovat, nebo se jim smát) a závěr - to jak to dopadlo se Zorou....a ten konec....jak říkám velmi slabé.
Takže zkusím ještě jiné tituly, ale nyní si chci od tohoto autora odpočinout. Bohužel to poslouchám a zde je velmi úzký výběr kvalitních autorů a tak člověk nemá tak velký přehled a s čím porovnat. Celkem tomuto spisovateli fandil, protože to psal jak to sám zažil a psal naprosto reálně v této knize se to však příliš nepovedlo.

dencuska
27.03.2016

Toto bola moja tretia "dánovka", nehovorím, že bola zlá, ale asi v porovnaní s ostatnými, ktoré mám už prečítané, mi prišla troška slabšia...Preto 3 hviezdičky. Myslím si však, že autor si stále zachová ten svoj štandard, vždy si ho rada prečítam. Je to pre mňa oddychovka, trocha krimi a humor v jednej knižke :)

Pasko
13.02.2015

Typická kniha od Dána prečítaná na jeden dúšok. Ale taký priemer od neho, ktorý nesklamal. Niektoré časti knihy mi prišli ako nedotiahnuté do konca...akoby mal snahu rýchlo dopísať knihu bez detailov.

Macek58
12.02.2015

Klasický Dán, přečtené na jeden zátah..už čekám na další.

pobijecmuch
03.01.2015

No prostě klasika od Dána, kterou jsem dostal pod stromeček. A můj oblíbený autor opět nezklamal.

dikobraz
18.12.2014

No, Krauz a spol. take pohodove citanie, ale strasne predvidatelne. teraz citam boscha a ked to porovnam s tymto, tak sa musim usmiat. ale ne, nebudem uplne zly. technika vysetrovania opat v pohode, ale je to nanic, ked si clovek dokaze v polovici knihy pospajat, ako to bude. no co, je to ako taky ceckovy americky film, ktory sa nikdy nedostane do kin. oddychovka, nic viac. ale prijemna. a je to len dvakrat do roka, tak sa to da v pohode zvladnut.