Cigaretka na dva ťahy

Cigaretka na dva ťahy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353979/bmid_cigaretka-na-dva-tahy-mp5-353979.jpg 4 419 97

Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla - jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd. Našťastie Tiborovu mŕtvolu nikto neobjavil, oficiálne sa nevyšetrovalo, nikto nepátral po súvislostiach. Jedine Burger tušil, že jeho žiak mu prerástol cez hlavu - ak nie profesionálne, tak v riskovaní určite. No v polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Hoci amatéri, v brutálnosti vraždenia si s podsvetím vôbec nezadali. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky - chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším. ..... celý text

Kory98
Kory98
18.01.2024 5 z 5

Opět nádherný díl, ani se nemuselo tolik vraždit. Rok 1993 - podsvětí bují, StB se převléklo za jiné tajné služby a policisté, tedy pouze někteří se neštítili ani toho nejhoršího. A pak to má jeden poctivý policajt vyřešit, tedy vlastně dva - Krauz a Chosé. Tentokrát musí sehraná dvojka z mordparty zastoupit i kolegy z protidrogového. A navíc se potýkat s novým zlepšovákem, mobilním telefonem. Krauzovu nechuť k němu chápu ještě v dnešní době :-)

ArwenAragorn
ArwenAragorn
09.01.2024 4 z 5

70%

"Pojdete do Biskupíc, toho maróda treba povyzvŕtať a preveriť u lekára, či tam naozaj bol. Vobec by som sa nečudoval, keby ste zistili, že ležal doma s opicou, iba sa hanbí priznať šéfovi."
"Blbosť! U nás sa nikto nehanbí," protestoval Chosé.
"Nie všade pracujú také svine drzé ako na oddělení vrážd! Možná sú medzi najmi aj slušní policajti, čo sa za opicu hanbia!"
_____________________________________________________________________________
Dobrá kriminálka. Hledají se ti, kdo ukradli 4 kg heroinu z uzamčeného policejního skladu. Tady se Krauz obrací na svoje kamarády z ulice, což znamená na podsvětí. A zjišťuje se, že korupce vede do nejvyšších míst.
Pak se v detektivce vyšetřuje vražda řidiče tabákové firmy a zmizení jeho peněz.
Nechybí ani humor.
Doporučuji.

Benny215
Benny215
12.12.2023 4 z 5

Čte Marián Geišberg, tato kombinace s Dánem je silně návyková, myslím že je to nejlepší načtení Dánovek jaké jsem slyšel. Co se týká příběhu je zajímavý jen trošku neuvěřitelný.

Milonak
Milonak
14.11.2023 4 z 5

Knihy od Dána u mě doposud kolísají mezi 2-4*, tento kousek je možná nejlepší. Sice je to občas na hranici uvěřitelnosti a neobvyklé náhody dost často přispívají k vyřešení případů, ale je to skvěle čtivé a knihu jsem měl za sebou za 3 dny. Dvě prolínající se různá vyšetřování jsou zajímavě vystavěná a protentokrát mně ani tolik nevadilo vzájemné "špičkování se" mezi policajty. Jen doufám, že v reálu všichni policajti tolik nechlastají a nekouří. :-)

Péťa1950
Péťa1950
06.07.2023 4 z 5

Pomalejší začátek, postupně vše do sebe začalo zapadat. Nezlikvidovatelné drogové mafie, stálý problém. Další náhled do práce vyšetřovatelů, korupce až do nejvyšších míst. A vražda vlastně bez úmyslu. Zbytečná smrt. Dva propojené případy, za vše může hlad po penězích.

kokrokr
kokrokr
06.07.2023 4 z 5

Tak tohle má opravdu břink. Dávám čtyři a půl bodu.

99jana99
99jana99
11.06.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení od Dominika Dána, ikdyž je těch knih hodně, tak se stále dobře čtou, ale o to hůř komentují, protože mám pocit, že se u každé opakuji.

faba
faba
02.05.2023 4 z 5

Audiokniha. Čte Marián Geišberg.
Jak níže psala Rapeh, jaký komentář vymyslet? Asi žádný neboť bych musel označit spoiler a nebo napsat jen, že to bylo dobré, jak se na Dána sluší a patří. Trochu vysoká hra patriotů, trochu humoru, trochu krve (tady v jiné podobě) a samozřejmě špičkování mezi kolegy. Zkrátka Naše Mesto v plné zbroji.

Rapeh
Rapeh
27.04.2023 4 z 5

S každou další knihou od Doninika Dána je těžší vymýšlet nové komentáře. Knihy jsou prostě super a popisovat dějovou linku je opakování předchozích komentářů

medlovice
medlovice
25.02.2023 5 z 5

Nedávejte svým mazlíčkům jména po oblíbených postavách. Když můj kocourek Richard Krauz jinak lump onemocněl, nemohla jsem tuto knihu strachem o něj číst. Musela jsem sáhnout po Bryndzovi a ten mě nebavil, já prostě patřím do této partičky.
Kocour je v pořádku a lumpačí a spí se mnou a dlouhý život přeju i Krauzovi.
Přečetla jsem podruhé.
Můj tisící komentář.

BaPe895
BaPe895
28.01.2023 4 z 5

Celkem solidní detektivka od jednoho z nejplodnějších současných autorů detektivního žánru.

jprst
jprst
22.12.2022 5 z 5

Dobrý příběh, pobavil jsem se, ale na druhou stranu si dám trochu pauzu od autorových knih. Mám totiž pocit že při hodnocení jeho knih začínám být neobjektivní a současně cítím, že autor nám servíruje příběhy tak, jak vycítil, že je čtenáři očekávají.

Dandy1
Dandy1
14.11.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení. Devadesátá léta byla hodně divoká. Jsem zvědavá co za případy se časem dozvíme z doby současné.

m_martina
m_martina
24.09.2022 5 z 5

Dominik Dán a já - jedno jsme (heart). Za každou knihu dávám vždycky a bez výjimky pět hvězd. Hezky jsem si početla.

tittanie
tittanie
08.03.2022

Takhle kniha obsahuje dva příběhy, ze začátku detektivové řeší vraždu, ale pak dostanou drogový případ a já jsem na vraždu zapomněla. Ke konci jsem byla překvapená, když se k vraždě vrátili a já si říkala, no jo vlastně ještě musí vyřešit vraždu.
Jako vždy moc pěkné zkusím si dát pauzu než se pustím do dalšího dílu. Uvidíme jestli to vydržím.

smazenaryba
smazenaryba
24.02.2022 2 z 5

Tak som skúsil toho mysteriózneho, velepopulárneho Dána, ulietavajúceho na časoch z dôb slovenského divokého západu. Teraz chápem, prečo je tak populárny. Aj písať vie, hláškovať, vytvárať akési filmové prostredie, kde sa stiera hranica medzi zákonom a zločinom, kde má násilie príchuť kaviáru a zaprdená Bratislava pôsobí ako stred svetového kriminálneho diania. A keď to načíta Geišberg, je z toho nefalšovaný slovenský popcorn. To však stále neznamená, že je to dobrá literatúra.

ErikaKej
ErikaKej
01.01.2022 5 z 5

Cigaretka je jedna z naj kníh, najmä ak ju počúvate v audioverzii načítanej pánom Geišbergom,ktorého prednes je dokonalý. Krauzova a Josého výpomoc protidrogovému oddeleniu bolo obohatením zabehnutých kolají. Páčila sa mi aj episodka s bývalým ŠTBakom a zmienka že sa od konca 80 rokov vlastne nič nezmenilo...Mordparta bola zohraná a vtipná. Odporúčam

MarkCarter
MarkCarter
03.12.2021 4 z 5

Kniha od Dominika Dána je u mňa na dva ťahy. Vždy ju mám do pár dní prečítanú a to hovorí samé za seba. V tomto dielo sú dve dejové línie, starší detektívovia vyšetrujú zhorenú mŕtvolu zavozníka a mladší vypomáhajú protidrogovému oddeleniu. Zistenia sú prekvapivé, ale nebudem prezrádzať. Viacej sa mi páči, keď sa venujú vyšetrovaniu vrážd a vypočúvaniu svedkov, ale stále je to nadpriemerné čítanie.

SadUnicorn
SadUnicorn
12.11.2021 4 z 5

Opět sledujeme souběžně více linek a dvě vyšetřování, které se nakonec spojí dohromady do logického celku, jak je u dánovek už zvykem. Kniha mě bavila, ale nějak mi ty knihy přijdou jedna jako druhá. Když to srovnám s Básníkem, Bestií nebo Mouchou, které výrazně vyčnívaly a dotkly se čtenáře i detektivů víc než obvyklé případy, mám pocit, že v sérii chybí další takto vyčnívající kniha. Přestože je každá originál, zároveň jsou jedna jako druhá. Pitvy, cigarety, alkohol, pěkné ženy, popichování v kanceláři... a znova dokola s další knihou. A za to dávám jednu hvězdu dolů. Ne, že by to bylo spatně napsané. Pro někoho, kdo bude samostatně číst jenom tuto knihu to bude jistě výjimečně dobrá detektivka, ale z pohledu série jsme se dostali do stereotypu, který výsledku škodí.

janina66
janina66
11.11.2021 5 z 5

Opět skvělé. Dvě linie vyšetřování, tentokrát obě dovedeny do zdárného konce. Moc jsem se pobavila s mobilem, a nakonec, kdy dostali José i Richard jako odměnu oba nové mobily. A špičkování v kanceláři.

policie krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Cigaretka na dva ťahy je v