Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294718/mid_cela-cislo-17-ype-294718.jpg 5 828 213

Nový případ sdílí tentokrát detektiv Richard Krauz se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování uzavřeného případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská elita…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Cela číslo 17 , 2007

Seiers
12.10.2017 5 z 5

Pohodovka okořeněná pohledem do vězeňství a jedna z nejlepších audioknih, co jsem kdy slyšel. Geišberg podává skutečně vynikající výkon, příběh nenudí, má vtip i spád. Prostě paráda.

Lucissia
07.10.2017 5 z 5

Tak jsem Dominika Dána zkusila. A musela jsem si slíbit, že tahle první kniha nebude i poslední, protože... Mělo to neuvěřitelný spád od začátku do konce, dost zajímavý byl pohled vězně, přitom autor nehýřil postavami, nebylo to překombinované jako Nesbo... Takové prostě hodně uvěřitelné. Určitě si dám další Dánovu knihu. :-)

Zzanka
19.09.2017 4 z 5

Bavila mě. Víc se mi líbila druhá půlka, která je víc detektivní. Zarazilo mě jen to, že až na výjimky jsou všechny ženské postavy buď negativní nebo hloupé.

Reat
19.09.2017 5 z 5

...ani se Vám nestydím přiznat, že jsem se zamiloval. Do chlapa!!! Tedy abych to uvedl na pravou míru, spíš do jeho díla. Dominik Dán, ať je to ve skutečnosti kdo chce, píše tak fantasticky, že se ze čtení jeho knížek stává návyková záležitost. Tohle je moje třetí detektivka od něj, trošku jiná....jak už je tady poznamenáno od jiných, tady se prolíná jedna linie neprávem odsouzeného s druhou, totiž vyšetřování Krauze a jeho parťáka, aby je šťastná náhoda spojila v jednu a rozjela se taková jízda, že zapomenete na všechno kolem a už se vezete. Držíte palce, doufáte, bojíte se jak to dopadne.....a jak to dopadne?? Neblázněte, přečtěte si. Stojí to za to, věřte mi......"Knihkupectví L...r, prosím?" "Ahoj kámo, tady Míla...poslyš jsi dneska v práci?" "Jojo, jsem, chacháááá, to už jsi to přečet? Ty teda jedeš, děláš vůbec něco jinýho? Jasně, přijď si pro dalšího...Tak večer, čau. Jo a dlužíš mi konečně to pivo!!" No jo, no.....

tlllk
31.08.2017 5 z 5

žiadna veľká politika, slušná zápletka, veľmi čtivá letná oddychovka

Hakenová
23.08.2017 5 z 5

Zajímavý dobře srozumitelný děj, ve kterém se čtenář neztratí. Velmi dobrá četba!

callahanh
17.07.2017 4 z 5

Dominik Dán tentokrát volí trochu jiný způsob a linii s vyšetřováním zločinu prolíná s deníkovými záznamy odsouzeného profesora, čímž dělá z Krauze a spol. do poloviny vedlejší postavy. Posléze už se vrací do starých kolejí a nadvládu přebírá policejní oddělení. Čeho si na Dánovkách cením, je to, že ačkoli o policejní práci toho moc nevím, tak si myslím, že takhle nějak by to mohlo vypadat - minimum akce, ale spíš úmorné prohledávání spisů, hledání souvislostí a výslechy lidí, kteří už mluvili tolikrát, že jsou protivní. Román ma spád, není v něm žádná vata a děj je dost atraktivní a navíc v něm opět nechybí zapletení politiků, což je vždycky velké lákadlo. Dánův styl je čtivý, svižný, nechybí v něm nenucený humor a všechny policejní postavy jsou sympatické a při čtení si vždycky říkám, že doufám, že i v naší policii existuje nějaký takový Krauz, který se do případu zakousne a nespravedlnost tak vyjde najevo. Cela číslo 17 je malinko jiná než "dánovky", které jsem dosud četl, ale pořád výborná. 80%

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Nestává se často,že pravda vyjde nakonec najevo.

josska
18.06.2017 3 z 5

Moje první knížka od spisovatele,zajímavá,místy drsná

lipon
25.05.2017 5 z 5

knihu jsem si poslechl v autě ve formě audioknihy. Po dlouhé době jsem se těšil do auta :-).
Pro mě to byla první kniha od autora, moc jsem od ní neočekával a byl jsem nadšen. Za mě špička - uvěřitelný příběh, zajímavé, napínavé, nepříliš složité.

bábuška
09.05.2017 5 z 5

Opět si mohu jen pochvalovat další z knih mého oblíbeného autora. Tentokrát je celý příběh 'vylepšen' zápisky odsouzeného člověka, který, ač nevinen, ztratí několik let života. Nečekané odhalení nám ukáže, v jak nepěkném světě žijeme.

BlodyFox
02.05.2017 5 z 5

Zatím jsem od něho přečetl (resp. vyposlechl) právě tuto jednu knihu. Nemohu, než konstatovat, že je to poprvé, co jsem za téměř 50 let četby našel knihu, kde je policejní práce popsaná přesně tak, jak je to ve skutečnosti. Ať už se to týká práce na místě činu a jeho okolí, vzájemných rozhovorů mezi policisty, služeb na domácím dosahu apod. Je to opravdu přesně tak, jak DD píše a říkám to z pohledu člověka, který 20 let pracoval jako vyšetřovatel Policie, mj. i na "oddělení vražd". Jsou tam jen mírné rozdíly mezi Slovenskem a ČR, ale opravdu jen mírné (v SR prokurátor, v ČR státní zástupce) a nemají na knihu žádný negativní vliv. Krásně se poslouchá ve slovenském jazyce, je to naprosto autentické a za mne bezchybné.

Moncele
16.04.2017 1 z 5

Po dlouhé době kniha, která mně nechytila... přečetla jsem pouze několik stran, snad dvě kapitoly a vězeňské prostředí asi není nic pro mě. S díky jsem vrátila do knihovny.

wiix
13.04.2017 5 z 5

Jeho knihy sú taká pohoda k pustenej telke u mamy doma, do vlaku plnom ľudí i do práce na skrátenie nudných chvíľ. Táto malo ako čerešňičku na torte napínavý a zaujímavý dej, žiadne nelogické zápletky a uveriteľný zločin.

olcab
12.04.2017 5 z 5

Další skvost z dílny tohoto mého oblíbeného autora. Život ve vězeňském prostředí, postava Puiskailera a hlavně ta nespravedlnost, která se děla v totalitním režimu, ve mně zanechala na dlouho vzpomínky na tuto knihu. Doporučuji!

edith79
06.03.2017 5 z 5

Kam na to Dominik Dán chodí? Opět originální námět, poutavě napsané a napínavé čtení. Bavily mě obě části, ta z vězeňského prostředí, i ta, kde vystupovala moje oblíbená partička detektivů z kanceláře 141.

Plavecký
25.02.2017 4 z 5

Mimořádně dobře napsané, i když, trochu předvídatelné.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Málem bych zapoměla, že kromě předkládání faktů a umění vyprávět napínavý příběh, je Dominik Dán také velmi vtipný autor. Jeho postavy jsou plastické a skutečné. Můžete si je oblíbit, nebo Vám můžou lézt na nervy, nebo je můžete nesnášet...fakticky to funguje. Poutavý příběh - doporučuji.

rodak
02.02.2017 5 z 5

Opravdu jak scénář,námět na film. Více mne bavila část o životě Puiskailera .Perfektně vymyšleno.Prorazit s tím ven je to světový bestseler.

vincek1
21.01.2017 4 z 5

Druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četl. Barvitě popsané vězeňské prostředí a vůbec celý příběh. Doporučuji.