Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294718/mid_cela-cislo-17-ype-294718.jpg 5 829 213

Nový případ sdílí tentokrát detektiv Richard Krauz se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování uzavřeného případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská elita…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Cela číslo 17 , 2007

Rapeh
21.08.2022 4 z 5

Dominika Dána poslouchám jako audio knihy a musím říci že velmi výborné. Tento příběh mi přišel i velmi pravděpodobný

ivzu77
09.07.2022 5 z 5

Díky ČV 2022 jsem se dostala k tomuto slovenskému autorovi kriminálních příběhů a musím napsat, že si ho okamžitě dávám do svých oblíbených spisovatelů.
Tento příběh byl můj první a rozhodně vím, že brzo sáhnu zase po dalším. Četlo se to skvěle, pořád jste udržování v napětí. Podtrhuje to fakt, že se jedná v podstatě o skutečné příběhy, tedy alespoň náměty.
Díky za zážitek.

MatoPalkes
29.06.2022 5 z 5

Opäť iné a opäť vynikajúce . Na jeho štvrtú knihu Sára som napísal že je zatiaľ jeho najlepšia a svojou piatou ju hneď prekonal. Koniec ma trochu dojal. Klasicky prečítané jedným dychom.

tittanie
24.04.2022 5 z 5

Tento díl byl úplně jiný než ostatní. Jedna část příběhu se odehrávala ve vězení. Některé části byly trochu nechutné. Ale musím říct, že se mi to moc líbilo. Mám ráda matiku, takže jsem moc dobře chápala profesora, když se ve vězení setkal po dlouhé době s matematikou.
Pokračuju dalším dílem.

Dandy1
01.04.2022 5 z 5

Jsem ráda že autor nepíše své knihy podle šablony, jak to dělají jiní.

Trustty
13.02.2022 3 z 5

Celkem jsem se na knihu těšila. Dle hodnocení......
Kniha je napsaná čtivě, takže vezmete a otáčíte dokud nedočtete :)), přitom ale příběh není nijak jakože WAUUUUUU :))
Vyšetřovatele jsou sympoši.

janik6969
13.02.2022 5 z 5

trochu jinak napsaný díl, zpočátku pro mně silněji emotivní, poté opět policejní humor a na závěr uspokojení, že konečně mohli chytit a zavřít vysoce postavené svi.ě Tento díl se mi hodně líbil, o chloupek víc než Nehanebnica.

Dalibor1980
02.02.2022 5 z 5

jedna z tych lepsich Danoviek, trochu predvidatelny zaver v dnesnej dobe, ale inak super.

SilvieSisinka
15.01.2022 4 z 5

Skvělá napínavá detektivka.Zaver jsem tak trochu tušila i tak super čtení.

ErikaKej
01.01.2022 5 z 5

Super kniha, mňa veľmi bavila aj tá "vianočná vraždička" a koniec bol fakt silný. Vypočuté jedným dychom od pána Geišberga ktorý nema konkurenciu. Vynikajúce a odporúčam.

SadUnicorn
28.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Po druhém přečtení přehodnocuji a dávám 5*. Rozhodně výjimečná dánovka, která je v sérii jako závan čerstvého vzduchu. Kamilovy zápisky psané v ich formě jsou velice vítanou změnou. Navíc popis života ve vězení mě velmi bavil. Celý případ je skvěle vypracován a konečně se jako čtenáři dočkáme dobrého konce. Při dopadení vrahů při činu jsem měla vyloženě radost. Přidávám si na seznam těch nejlepších a výjimečných dánovek.

Petronela16
11.11.2021 5 z 5

Zase raz super popočúvaníčko v podaní M.Geišberga.No, neviem, čo by som o tom viac napísala, bez toho, aby som prezrádzala dej.Skutočne ma to nesmierne bavilo, aj keď som mala obavy, či to nebude nejaké moc politické...ale fasa, nebolo.Predpokladala som však iného vraha, nevadí ,hlavne, že to bolo pútavé.Určite odporúčam a ešte viac v audio podaní.

kolacky
03.10.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od DD!!! Všem vřele doporučuju a ani slovo o obsahu, abyste si všechno osobně vychutnali!

klokan.1905
14.09.2021 5 z 5

Cela číslo 17...
Chcete, aby Vám na sebe při četbě díly chronologicky navazovaly? Tak tento je nyní v pořadí devatenáctý... Ale jak už jsem měl možnost DD čtenářsky poznat, tak s tím pořadím ještě asi pěkně zamíchá... :-) Jenom mně zatím vsunul do chronologického čtení dva další díly... :-D
Zpátky k samotné knize...
Cela číslo 17... V knize na Vás budou čekat dvě časové linky...
V první z nich (1993-1998) bude profesor matematiky Kamil Puskailer, muž odsouzený na třináct let do vězení za vraždu své manželky Julie, vyprávět příběh o tom, jak se dostal do vězení a dále i o pobytu ve vězení, kde si z trestu odseděl již pět let...
Druhou časovou linkou bude rok 1998, kdy je přímo na Štědrý večer na ulici objeveno tělo zavražděného může s bajonetem v zádech... Od štědrovečerního stolu je k šetření případu přivolán Richard Krauz... Podaří se mu tento případ rychle vyřešit? Jak se dostane k prošetření případu Kamila Puskailera?
Neváhejte a čtěte! Pro mě jedna z nejlepších knih od DD!

janina66
24.07.2021 5 z 5

Tak to mě opravdu moc bavilo! Opět jsem vyposlechla audioknihu v originále a dokonalé. Opět jedna odbočka k vraždě o vánocích, jako malé zpestření k hlavní linii.

akdar72
10.07.2021 5 z 5

Další dokonalá Dánovka. Každý další díl je lepší a lepší.

Mateo67
15.05.2021 4 z 5

Moje první “Dánovka” a jsem moc ráda, že jsem tohoto autora díky Databázi objevila. Určitě si čas od času přečtu nějakou další. Příjemný a vlastně i úlevný byl už jen návrat z severské drsné brutality do českého ( já vím, že slovenského:-)) prostředí a 1. část knihy, kdy se se prolíná deníková minulost s reálnou současností mě chytla svými drápky a už nepustila. Rušivě na mě působil vložený vánoční případ, ale posloužil mi pro seznámení se s partou vyšetřovatelů. Pokud bych ale již postavy znala z jiných dílů, fakt by mi to dost vadilo. Jakoby autor potřeboval “nahnat” strany. Také mě nijak neuchvátily prvoplánové “drsné chlapské” dialogy. V reálu by možná vtipně vyzněly, ale takto přeneseně z papíru fakt ne. Přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami, ta čtvrtá je za autentický nepřikrášlený popis života ve vězení. Ten mě dostal.

Mudry
28.02.2021 5 z 5

S každým dalším dílem se mé nadšení pro tohoto slovenského autora stále prohlubuje.

Gibis
16.02.2021 5 z 5

Dánovky mě baví čím dál víc, tuhle považuji za jednu z nejlepších. Zážitek silně umocněn četbou Mariána Geišberga.

Hani77
02.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Hlavní příběh byl napínavý, ale doplňkový případ muže s bajonetem mi přišel nezajímavý, vůbec se netýkal cely č. 17, ani na něj nenavazovala hlavní dějová linie. Odhalení vraha taky nebylo nijak překvapivé. Dialogy policistů mezi sebou mě většinou nebavily. Ale za hlavní děj dávám 4*.