Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26765/bmid_cela-cislo-17-HK7-26765.jpg 5 824 212

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť.... celý text

esfinge
04.06.2019 5 z 5

Příjemná detektivka...trochu mi to připomínalo Shawshank od Kinga:). Rychle jsem se zacetla, líbil se mi dvojí pohled na situaci...a v poslední době se mi daří, opět jsem vraha odhalila:)

Jack Bauer
26.05.2019 5 z 5

Moje první kniha DD. Přečteno jedním dechem, nemoh jsem se odtrhnout. Krásně napsaná kniha na základě skutečných událostí, od tohoto autora si určitě rád přečtu další knihy.
- ve vašem případě...bez urážky...vy byste musel postřílet půlku města.

davaprd
20.05.2019 5 z 5

poutavý příběh, kde i přes temné téma dokáže autor nalézt humor v dialozích

karolina8709
10.05.2019 5 z 5

Přečteno ve slovenštině, jedním dechem.

haWranka
09.05.2019 4 z 5

Výborná kniha! Začátek mi silně připomínal Vykoupení z věznice Shawshank, říkala jsem si, k čemu jsem se to dostala... Pak se ale příběh rozběhl a já pořád neměla dost. Moc se mi také líbilo rozdělení na dvě části - z pohledu vězně a z pohledu detektivů.

zoubek69
05.05.2019 4 z 5

Velmi solidní a dobře čtivá tvorba ,vyjímečného slovenského autora. Díky .

LaCoccinelle
21.04.2019 5 z 5

Moje první knížka od Dominika Dána. Přečteno s napětím za jediný den. Skvěle se četlo, jeho styl psaní mi prostě sedí. Napínavé a zajímavé od začátku do konce. Nemůžu soudit, zatím jsem od něj přečetla jen tuto knížku, ale tuším, že si tohoto autora oblíbím, stejně jako Martina Goffu. Určitě si od něj ráda přečtu další knížky.

mi-380
14.04.2019 5 z 5

Moje sedmnáctá dánovka. Zatím mě nepřestaly bavit, naopak, tuto považuji (vedle úvodního titulu Uzol) za nejlepší. Proč? S vydatnou pomocí Mariána Geišberga mi autor tentokrát dokázal nejvíc zahrát na city. Přitom nechybí nic z očekávaných trumfů: drsný humor, přiměřené napětí, pravděpodobné vyšetřování, pěkné ženy, přesné reálie, kvalitní pointa.
100 % (zatím 478 hodnotících s průměrem 90 %).

viva71
12.04.2019 4 z 5

Dvě dějové linky, různorodé charaktery postav, zlo i dobro, prostě všechno podstatné pro dobrou detektivku, ale tady i NĚCO navíc, co dělá z obyčejné detektivky HODNĚ DOBROU detektivku. Četla se báječně a od autora si ráda dám další kousek.

haha_ja
09.04.2019 5 z 5

Autorovi tleskám. Pro mě, jedním slovem - "brilantní". Opravdu skvěle napsaná detektivka. Z počátku jsem měla obavy ze střídání dějových linií, ale autor si s nimi velice dobře pohrál a to tak, že jsem se neztrácela a doslova jsem hltala každou větu, odstavec, stránku... Hledala jsem každičkou chvilku volného času, abych se mohla ponořit do děje. Tak strašně jsem byla zvědavá a těšila jsem se na závěr knihy (celého případu) až mi bylo nakonec líto, že je po všem a celý příběh končí. Konec mě šokoval. Vše bylo psané opravdu realisticky, krutě, jak jinak, když šlo o zločinecké téma. I přesto všechno jsem se občas také zasmála nad autorovým humorem a ironií. Vážně zvažuji, že si od tohoto autora přečtu i něco dalšího. Určitě doporučuji ke čtení.

Joges
08.04.2019 5 z 5

Nedávno jsem četl Noc od Bernarda Miniera. Detektivní pátrání bylo sice napínavé, místy ale zamotané a především neuvěřitelné, tím pádem i úsměvné. Dánova Cela číslo 17 Minierovu Noc daleko převyšuje. Je uvěřitelná, strhující, příběh je velmi dobře vystavěný i napsaný, panuje tu lehká ironie. Prostě od začátku velký zájem a napětí. Jen konec mi přišel trochu přeplácaný, to je ale jediná nepodstatná maličkost. Teď už vím, že za dobrými detektivkami nemusím chodit daleko.

LooneyCZ
07.04.2019 5 z 5

Upřímně, moc jsem od knihy nečekala. O to příjemněji mě překvapila. Děj měl spád, postavy byly uvěřitelné a závěr docela nečekaný. Asi si od Dominika Dána zkusím ještě přečíst něco dalšího.

Adell-ka
06.04.2019 5 z 5

Tahle kniha byla prostě super! Mělo to spád, mělo to hlavu a patu, nijak nenáročné čtení a přesto jsem se chvílemi nemohla odtrhnout! K tomuto autorovi se rozhodně ještě vrátím.

allyce
03.04.2019 5 z 5

Cela číslo 17 je opradu brilantní detektivka, která mi stoprocentně sedla. Hlatala jsem každou větu, příběh mě přitahoval a zároveň odpuzoval svou vězenskou syrovostí, emoce se mnou mávaly tak, že mi až v polovině knihy došlo, že se někam ztratila má oblíbená mordparta. Nakonec se objevila a byla opět skvělá, jako vždy.

kap66
01.04.2019 5 z 5

Dánovi jsem ve čtyřech dílech vyčetla přepálené chlapáctví. Ani ne tak v drsném popisu samotných případů, to beru, spíše ve shazování toho tragického, co s vraždami souvisí, v cynickém vtipkování na úkor mrtvých či případem zasažených. Vadil mi i jeho "machopohled" na ženy.
A teď mi řekněte: zvykla jsem si, nebo to v tomto dílu autor omezil či vyvážil, takže všechno do sebe zapadalo, jak mělo? Myslím si, že platí druhá možnost. Výborná knížka: s promyšlenou kompozicí, s lidskými vyšetřovateli a lidským vězněm, s děsivou a uvěřitelnou atmosférou vězení, se strhujícím případem, zpočátku jednoduchým, ale nakonec rozvětveným do hrůzných souvislostí. Podle většiny z vás asi není Dánovi co odpouštět, ale já to ve své hlavě za ty předchozí díly přesto udělám. Cela číslo 17 za to stojí.

fayne
28.03.2019 3 z 5

Mela jsem hrozny problem prokousat se prvni pulkou knihy - kdyz rozectu, musim docist, ale tady jsem mela poprve chut se na to vykaslat. Byla to vyzva, ma vysoke hodnoceni (i kdyz nechapu proc) a druha polovina me trochu zvedla naladu, ale vic jak 3 hvezdicky dat nemuzu. Jsou mnohem lepsi detektivky a jeste si poradne rozmyslim, jestli se vrhnu do jejiho pokracovani.

munka
24.03.2019 5 z 5

Opäť som siahla po knihe Dominika Dána, aby som splnila výzvu a neľutujem. Drsný príbeh odohrávajúci sa vo väzení sa prelínal so spomienkami hlavného hrdinu na detstvo, minulosť. Skvelá detektívka, ktorá ma dostala. Doporučujem.

Chesterton
24.03.2019 5 z 5

Odporné, hnusné, nechutné, kruté, realistické a zároveň skvělé. Odvrácená strana demokracie. Sociologická studie "Naše Mesto po zamatu". Pro slabé povahy a žaludky velmi nevhodné. Moje 15. dánovka, které jsem se kvůli vězeňskému prostředí vyhýbala a tyto části jsem překonala pouze díky Mariánu Geišbergovi, který navždy zůstane hlasem páně Dánova umění přiblížit nám policejní práci. Mimochodem ženské hlasy mu jdou skvěle!!

DD je fenomén, pro mě v něčem pokračovatelem Václava Erbena. Ano, chybí noblesní kapitán Exner, ale Rišo Kraus je stejně realistický, žádná minierská chiméra . . . . a jeho příběhy jsou krom reálií a napětí i zábavné.
Áno!! Je sexistický a nekorektní, ale podprda je mezinárodní a vraždári zvláštní sorta, které odpouštím to, co nikomu jinému (snad krom doktorů).
Vztah k černému humoru a alkoholu je nutný pro přežití v hraničních podmínkách.

Slovníček z audioknihy:
Pakšametle - zbytečná, nepotřebná věc
Mrcina - zdechlina
Štrbavý - bezzubý
P.S. na Celu navazuje čerstvě vydaná Žiješ jenom dvakrát:)

Anasa
23.03.2019 5 z 5

Snažím se , snažím, ale nevím, za co ubrat hvězdičku. Od Dominika Dána jsem znala Rudého kapitána, muž četl Bestii a shodli jsme se, že je to dobré, ale tvrdé. Takže jsem po dalším Dánovi sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě. Tvrdé to bylo také, nad slepotou hlavního hrdiny jsem nevycházela z úžasu, ale odtrhnout jsem se nemohla. Tenhle pán umí psát. Za dvě věci mu děkuji: Jednak mi vyhovovalo to, že když se děj prostřídal a vrátil se ke Kamilovým zápiskům nebo k jeho současnému pobytu ve vězení, opakoval se odstavec, takže se v ději nedalo ztratit, plynule navazoval. Jednak jsem opravdu ráda, že některé scény vynechal a spokojil se s tím, že i otrlí policisté zvraceli kvůli tomu, co našli. Takže příště zase Dána?

tabaluga
18.03.2019 5 z 5

Kriminálky nepatří mezi mé oblíbené žánry ani v televizi, ale musím uznat, že kniha mne absolutně pohltila. Matematik Kamil je obviněn z vraždy své nevěrne manzelky a on svou obhajobu vzdá a ocitá se ve vězení mezi skutečnými vrahy. Neumím si představit, že ani po 5 letech neztrácí hlavu...prostě silná osobnost..doporucuji