Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26765/bmid_cela-cislo-17-HK7-26765.jpg 5 818 210

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť.... celý text

JezinkaJ
JezinkaJ
06.10.2019 4 z 5

Můj první Dán. :)
Čtení napínavé, zajímavé, dialogy nepostrádaly vtip. Pro mě nadprůměrná krimi a autorovi zachovám přízeň.
Poznámky, týkající se konce knihy, nerada polykám, abych neproflákla závěr.

Nunynka
Nunynka
23.09.2019 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Byla čtivá a zajímavá. Detektivové byli sympatičtí a i jejich vtípky byly vtipné. Prvni přečtená a doufám,že ne poslední kniha od tohoto autora.

Šura
Šura
18.09.2019 5 z 5

Vtáhne do děje a nepustí. Velmi zajímavé. A pokud to bylo podle pravdivé události, tak masakr. Hlavně to, že si odseděl 5 let a co se mu ve věznici dělo. O brutalitách páchaných na dětech ani nemluvě.

evonra
evonra
13.09.2019 5 z 5

Moje první "Dánovka". A bylo to vážně dobré... Od autora si velmi ráda přečtu i něco dalšího.

Rainbow_Owl
Rainbow_Owl
22.08.2019 5 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora, hodnotím na výbornu!

Lucek
Lucek
20.08.2019 5 z 5

Tak to vypadá, že mám nového oblíbeného autora!

smardice
smardice
13.08.2019 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od slovenského spisovatele. Super příběh, bylo to napínavé od začátku až do konce, bylo to drsné - popis nevinného Puskailera ve vězení, občas i zábavné - různé hlášky a glosy detektivů v čele s kapitánem Krauzem.

ber-tram
ber-tram
08.08.2019 4 z 5

Kdyby Dán vyškrtal jalový dialogový balast, měl bych nutkání své hodnocení... a teď co?! Zvýšit nebo snížit?! Ve prospěch spádu událostí zvýšit, v neprospěch pravdivé mezilidské životnosti snížit. Je třeba praktikovi věřit, že takhle se fakt mezi profesí stmelenou cháskou klevetí, a u Dána jde o policajty...
Leccos tak ku prospěchu spádu událostí ořeže (kdo by stál o zdlouhavé právní disputace?), leccos v zájmu člověčenství vypolstruje dialogovou vatou (leckdo totiž možná radši sleduje plahočení »svých« detektivů než co momentálně řeší za kauzu). 30/19

tatiana7769
tatiana7769
24.07.2019 5 z 5

Zatial najlepsia kniha od Dominika Dana,ktoru som kedy citala. Napinave od zaciatku az do konca. Nedalo sa od nej odtrhnut ????

zuza0300
zuza0300
23.07.2019 3 z 5

Celkem dobře se mi četla. Zajímavý děj.

pavčape
pavčape
14.07.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem od DD přečetla. Díky Čtenářské výzvě jsem po ní sáhla podruhé a nutno podotknout, že se mi líbila stejně - jen už jsem při jejím čtení měla větší přehled o dění v partě "vraždárov". I podruhé můžu knihu doporučit

Péťa1950
Péťa1950
14.07.2019 5 z 5

Čtivá detektivka, připomněla mi divoká léta po r. 1990, nové formy kriminality, obchod s dětmi z bývalého východního bloku, sadismus, korupce do vysokých míst. Dvě linie příběhu. Nakonec spravedlnost. U mě zatím druhá kniha od autora, podle mne lepší než Něžná fata morgána. Budu hledat další knihy.

Dada077
Dada077
09.07.2019 5 z 5

Môže byť jeden chlap až tak blbý?

Atanone
Atanone
27.06.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od DD a nešlo od toho odejít. Záněty můžou mít i kulturně-blahodárný vliv, to člověk musí sedět víc doma na zadku a může číst a číst. Navíc jsem si osvěžila slovenštinu a došlo mi, že moje "hovorová" slovní zásoba ustrnula někde v době Rychlých šípů. ☺
Nicméně - kniha mě bavila moc už od začátku a ještě víc, když se dějové linky spojily.
Dobrá zápletka, chytré a vtipné dialogy, prostě za 5 ☺

RADOST
RADOST
24.06.2019 5 z 5

Má dvanáctá kniha ze série Naše Město, opět skvělá, možná nejlepší. Úžasně namluveno Mariánem Geišbergem. Byl to zážitek!

šipek
šipek
21.06.2019 5 z 5

Tak tento autor mě nikdy nezklame. Jednou za čas sáhnu po detektivce od tohoto spisovatele a vždy jsem spokojený. Moc dobře a přehledně napsáno a i s humorem. Dvě časové linie, které se v závěru spojí a závěr knihy trošku očekávaný.

Niu
Niu
15.06.2019 5 z 5

Díky Ti, Čtenářská výzvo!!! Tohle bylo něco! Ráda se pouštím do nových autorů, ale tak nějak bych nečekala, že v detektivkách naleznu něco i od slovenského spisovatele. Teď se biju do hlavy, proč že jsem ho nenašla dříve. Ale od toho je tu právě ta Čtenářská výzva. Nelituju a doporučuju. Měla jsem přečteno za jeden den, protože jsem prostě musela znát konec. Bude happy end - nebude happy end???? To, co se jevilo ze začátku jako "zjevně snadný případ" mělo sáhodlouhá chapadla. Možná i tím, že autor pochází z oblasti, jen co by kamenem dohodil, tak se mi to zdálo nějak reálnější (než u amerických autorů). Část ve věznici - síla, jako ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank a taky Útěk z Alcatrazu. A úseky vyšetřovatelů - nemělo to chybu. Četla jsem ve slovenštině a musím říct, že to byla příjemná změna, moc se mi líbil použitý humor, válela jsem se smíchy u některých dialogů. Tohle umím ocenit u všech knih. Napadají mě dvě otázky - jedna se týká toho, oč by byl ten svět pohodovější a ty vztahy jednodušší, kdyby si hodný člověk našel hodného a ten "zlý" "zlého". Vím, že protiklady se přitahují, ale copak neplatí i vrána k vráně sedá? Fajn, no, proč hodní chlapi mají vždy ženské mrchy a naopak? Další otázka je, jak se snažím přijít na to Něco - je jediným záměrem života pravda? Je jedno, kolik času to bude stát, kolik lidí bude trpět? Ale ona jednou přijde a vše bude OK? Jako ty mlýny, co melou?
Pardon, mám hloubavou :o)

oskli
oskli
04.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla symfonie! Klobouk dolů, perfektní detektivka. A pokud vás stejně jako mě Dánovky zatím míjely, jděte do audioverzí. Marián Geišberg je výborný! Já začala Rudým kapitán, kde mě nadchl Martin Stránský. Zpočátku mi po něm v tomto příběhu bylo smutno, neb ty geniální dialogy policejních kolegů mu fakt šly, ale pak jsem si na Mariána zvykla... a až ho taky miluju.
Kniha je výborně vystavěná, dvě dějové linky nikde nedrhnou a posluchač/čtenář jen nerad a neochotně odchází, pokud zrovna musí. Tohle je kniha, u které si umím představit, že ráno vyrazím na koloběžce s příběhem v uších a večer se závěrem knihy dorazím do cíle. Dala bych to na jeden zátah. Prostě výborná kniha!

esfinge
esfinge
04.06.2019 5 z 5

Příjemná detektivka...trochu mi to připomínalo Shawshank od Kinga:). Rychle jsem se zacetla, líbil se mi dvojí pohled na situaci...a v poslední době se mi daří, opět jsem vraha odhalila:)

Jack Bauer
Jack Bauer
26.05.2019 5 z 5

Moje první kniha DD. Přečteno jedním dechem, nemoh jsem se odtrhnout. Krásně napsaná kniha na základě skutečných událostí, od tohoto autora si určitě rád přečtu další knihy.
- ve vašem případě...bez urážky...vy byste musel postřílet půlku města.