Cela 17

Cela 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75436/mid_cela-17-yIO-75436.jpg 5 824 212

Nová dobrodružství sdílí detektiv Richard Krauz tentokrát se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování "uzavřeného" případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská "elita"…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Cela číslo 17 , 2007

IVANA0123
13.03.2019 5 z 5

Naprosto skvělé. Podle mě zatím asi nejdrsnější z knih od DD, které jsem četla, ale možná taky jedna z nejlepších. Hlavně druhá polovina už jela takovým tempem a praskala napětím, že se od knížky nedalo odejít. Na tomto autorovi začínám mít závislost. Rozhodně doporučuji.
(3/19)

Ellissabeth
04.03.2019 4 z 5

Rozhodně zajímavé. Dominika Dána jsem už jednou zkoušela a nezaujal. Ale díky výzvě jsem do něj opět šla. A jsem spokojená. Dokonce asi zkusím i další knihu...

Klarinecka
02.03.2019 5 z 5

Paráda

monulam
01.03.2019 5 z 5

velmi dobře napsaná kniha která je překvapivá až do konce. Líbilo se mi prolínání dvou příběhu.

Vesina
25.02.2019 5 z 5

Docela mi trvalo, než jsem se do toho dostala, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Stálo to za to !!

Jenny055
25.02.2019 5 z 5

Vďaka čitateľskej výzve som si vybrala túto knihu, hoci nie je prvá od Dána. Všetky jeho knihy sú výborne písané a keďže sa odohrávajú v "našom meste" a aj keď je podobnosť mien, názvov ulíc, parkov atď. čiste náhodná, cítim sa vtiahnutá do deja cez spomínané udalosti, ako keby som tú dobu znova prežívala. Oplatí sa prečítať.

AlienkaMU
20.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Díky za výzvu, jinak by mě tenhle detektivní skvost minul a to by byla velkááá škoda ;)

Kočičáci
15.02.2019 5 z 5

Život nám chystá plno překvapení a zvratů. Jeden takový velotoč se přihodil i matematickému profesorovi Kamilu Puskailerovi. A to tak, že se dostal do kriminálu na celu č. 17 mezi opravdové vrahy (Gogo, Scink a Pukoš - to mluví za vše). O tom, jak je to drsné prostředí nám popisuje první část knihy, kde jsou velmi věrně vylíčeny praktiky ve vězení. Naštěstí se Kamilovi díky jeho vědomostem dostane malého privilegia a časem se dostane do mírnějších podmínek. Tak vzniknou jeho paměti, které odkrývají celý případ v pravém světle. Na scénu se dostává dvojka oblíbených detektivů a na vlastní pěst začnou pátrat v minulosti a odhalovat pravdu. Příběhy se krásně propojí a na povrch vyplují ještě horší zvěrstva, než jsme ochotni si představit.
Má to švih, napětí a je to naprosto skvělá detektivka se vším všudy. Autor opět nezklamal! Vřele doporučuji.

jana2144
10.02.2019 5 z 5

Naprosto geniální! Právě jsem dočetla a napadá mě spousta přídavných jmen, tohle ale asi nejvíc. Zpočátku mi vadily opakující se konce vět, kterými se začínala nová kapitola, než mi došlo, že v příběhu probíhá vice dějových linii, tím pádem se člověk mohl lépe zorientovat, na kterou část příběhu se navazuje. Knihou jsem žila jen chvíli (nešlo se totiž odtrhnout) a hodně intenzivně. Vlastně tak u sebe poznám dobrou knihu, pokud při jejím čtení v mé hlavě probíhá příběh a tady se to dělo teda absolutně! Do poslední chvíle jsem čekala, jak se příběh rozuzlí, pořád jsem tak nějak odhadovala, ale ten konec...doufala jsem, že dobro nakonec zvítězí nad zlem a zavládne zadostiučinění a nebudu říkat, jestli se tak stalo nebo ne, ať vás neokradu o závěrečnou tecku:) Každopádně hrozně se mi to líbilo, fakt hrozně moc, ani nevím čím presne, ale autorovi velký klobouček!Smekam a tleskam!

Zorka
10.02.2019 4 z 5

Už jsem psala několikrát, že nejsem příznivce detektivek. Díky D. Dánovi možná toto svoje stanovisko přehodnotím. Druhá kniha od něj, po které jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy, rovněž nezklamala, navzdory tomu, že Bestie pro mě měla větší hodnotu možností porovnat knihu se skutečným příběhem, který lze snadno dohledat. Cela č. 17 je zajímavou sondou do života vzdělaného, leč v osobním životě hodně naivního docenta (vzdělanci prominou, ale přesně takto si představuji badatele - často matematika nebo fyzika - člověka v oboru na špičce, ale sociálně trochu mimo), kterého jeho sociální deficit přivede tam, kde už je nucen "stát nohama na zemi" (a mnohdy i klečet). Smutný příběh trochu okořeněný "cynickým" humorem policistů, chvílemi jen těžko uvěřitelný, ale napínavý až do konce. Přestože "podoba s kýmkoli" je čistě náhodná, jak je uvedeno na začátku knihy, přesto by mě zajímal i skutečný případ, který se stal předlohou. Takže pokud někdo tuší, šup sem s ním :-).

tygřík2
07.02.2019 5 z 5

1. Pán doktor, že Vy ste nepozerali českú rozprávku Princezna ze mlejna? To sú iba integrály a fraktály a životné múdrosti kde sú? Aj maličký čertík z menovaného filmu by Vám povedal: "Vieš, čo baby vedia?"

2. Kto že by asi tak mohol byť predlohou detektíva Krauza? :-)

slaska77
02.02.2019 5 z 5

S radostí řadím tuto knihu do naprosté špičky. Byť ve slovenštině, četla se tak lehce. Výborný příběh, úžasně propracované postavy, napínavost až do samého závěru, barevnost. V každoroční čtenářské výzvě najdu knihu, která mě překvapí, jež bych asi běžně nečetla nebo se k ní nedostala tak brzo. A protože splňuje minimálně dvě letošní kategorie, věřím, že se k ní dostane co nejvíce čtenářů, protože ta knížka si to zaslouží. Naprosto zasloužených plných 5 hvězd a ještě něco navíc. (únor: 264 str.)

knihomolkajanca
30.01.2019 4 z 5

Ke knize jsem se dostala v rámci výzvy. Musím říct, že na to, že je to detektivka, což není zrovna žánr, který bych nějak milovala, tak mě kniha opravdu bavila. Sice jsem se z počátku do děje nemohla úplně ponořit, ale když vše začínalo nabírat obrátky, tak jsem knihu zhltla na jedno posezení. Líbilo se mi prolínání děje a zápisků, bylo to příjemné oživení. No a rozuzlení velmi zajímavé :) Určitě doporučuji a možná někdy v budoucnu sáhnu i po nějakém dalším díle Dominika Dána.

Terrez93
22.01.2019 4 z 5

super pribeh, konec jsem tedy vubec neodhadla a velice me prekvapil. cetlo se skoro samo, zacatek knihy super popisny, neunavy, ctivy.

Martiiiik
18.01.2019 5 z 5

První setkání s tímto spisovatelem a musím uznat, je vážně skvělý.. kniha byla výborná, líbilo se mi, že část příběhu vyprávěla hlavní postava sama... dva zdánlivě odlišné příběhy se slily do jednoho.. a i slzička ukápla.. trochu naděje, že spravedlnost nakonec zvítězí :-) jistě doporučuji k přečtení :-)

hanzmb
16.01.2019 5 z 5

Už dlouho jsem se na nějakého Dána chystal. Nevěděl jsem zda začít dle vydávání či chronologicky. Díky výzvě jsem nakonec začal v půlce. A asi to nevadí. Ten příběh má samostatnou pevnou konstrukci s perfektním prokreslením postav. A napětí se dá krájet až do předposlední stránky. Brzy se zase do Nášho mesta vrátím. Když to srovnám např. s brněnským Češkou, je tohle o 2 levely výše. Malá historická oprava. 4leté gymnasium se zavedlo až v roce 1968. V době kdy nastupovala Julka na střední (1964) ji mohl pomáhat s přijímačkami jen na SVVŠ, která byla tříletá.

anibeni
13.01.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah. Nešlo od ní odejít, potřebovala jsem vědět, co, kdo a proč. Překvapilo mě to, jednak drsný a brutální příběh i drsné zacházení od spoluvězňů... druhak pak nechutná zápletka, která celý ten příběh ukončila.. Byla to síla...

LuluBird179
11.01.2019 2 z 5

Bohužel moc mě kniha nebavila :-(

hs777
07.01.2019 5 z 5

Nechápu, jak se mi podařilo dosud se nepotkat s knihami Dominika Dána. Naprosto excelentně napsané, realisticky, civilně, s nadhledem a čte se jedna báseň. Hned s první knihou řadím DD mezi své oblíbené autory.

Kortez
06.01.2019 5 z 5

Další skvělá dánovka přečtená temer jedním dechem. Nemám co vytknout.