Naše hříbátka

Naše hříbátka https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285884/mid_nase-hribatka-Lie-285884.jpg 5 16 5

O lásce malého chalupníkova synka Vojtěcha ke dvěma hříbatům vypráví knížka pro mládež, jež dýše teplou a uklidňující intimní blízkostí vesnického prostředí a dětsky zaujatých zábav. Když hřebeček Havran a klisnička Lucinka dorůstají, musí se s nimi Vojtěch rozloučit a i jemu začíná nové životní období školních povinností a dalších závazků. Předtím však toho užil s oběma hříbaty tolik, že to vše vystačilo na celou knížku.... celý text

Mirka2778
13.11.2022 5 z 5

Jedna z knížek, které jsem v dětství četla opakovaně a plnila si tak svůj koňský sen.
Tentokrát z ní na mě úplně nejvíc působí ta neskutečná proměna venkova a života, která se za sto let udála. Tehdy bylo naprosto přirozené že děti mají své povinnosti v domácnosti i hospodářství a o prázdninách pracují s rodiči na poli. Dneska je nepředstavitelné že by se hříbata mohla jen tak volně pohybovat mimo pevnou ohradu. Dneska by parta dětí nešla vypalovat hnízdo sršňů.
Svět se překotně změnil. V něčem k lepšímu, v mnohém máme život snazší a jinde nás pokrok víc a víc svazuje. Je dobré si to připomenout.

gabra03
30.04.2021

Kdysi jsem jí v nemocnici jako malá holka přečetla za 2 dny... Hezky se četla a já do ní byla zapálená i z jiného důvodu - hlavní hrdinové se jmenovali Kalousovi, a to bylo rodné jméno mé maminky :-)

Zdenkas522
04.10.2019 5 z 5

Další velmi pěkná kniha z mé dětské literatůry. Ráda vzpomínám.

eva-lupen
03.09.2019 5 z 5

Také moc pěkná kniha, kterou jsem kdysi četla. Ale Baba byla víc.

beefeather
23.08.2019 5 z 5

Další hezký, ale i drsný příběh z koňského světa a z dávno minulé doby. Četla jsem od autora první knihu Baba a ta mi bavila o malinko víc, ale možná je to tím, že byla první...

koně mláďata hříbata

Václav Prokůpek