Naše hory

Reprezantativní publikace, sestavená z fotografií tragicky zemřelého umělce a nadšeného horolezce, citlivě odhaluje osobitou krásu Českého středohoří, Šumavy, Krkonoš, Jizerských, Orlických a Lužických hor, Hrubého Jeseníku, Beskyd, Malé a Veľké Fatry, Nízkých a Vysokých Tater.

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77712/nase-hory-77712.jpg 56
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Orbis

Kniha Naše hory

jprst
08.06.2019

Kdysi jsem ji dostal jako dar od kamarádů z osady a stále má čestné místo v mé knihovně.
Bohužel mi stále více připomíná, že existuje ještě spousta míst v našich horách, která už jsem nestihnul a už asi nestihnu shlédnout na vlastní oči.

Nočnípták
10.06.2018

Vilém Heckel - fotograf, horolezec, statečný člověk, přítel a kamarád řekl: ,,V horách jsem doma, protože ty naplňují můj život . . . Ale k těm horám ještě něco patří - a to jsou kamarádi . . ."
Říká se, že umíráme na to, co nejvíc milujeme. Vilém Heckel zemřel v milovaných horách a nám zanechal tolik krásných fotografií, že by vystačily na mnoho knih. V této nám představuje krásu a divokost našich hor - českých a slovenských.

Mne těší, že jsem jako tramp /ne horolezec/ navštívila mnoho míst, kterými chodil Vilém Heckel.

konicekbily
16.04.2018

Mnohokrát jsem v ní listoval! A na stará kolena se k ní stále vracím. Připomíná mi to moje toulky po horách z dob, kdy jsem ještě mohl. Většinu míst jsem několikrát prošel. Vzpomínky mi vymaže už jenom stařecká demence - nebo ten německý lékař, který mi schovává věci?! Pro mladší: "naše hory" jsou i hory na Slovensku.

šebory
07.07.2016

Když jsem viděla v antikvariátu, nejdříve jsem myslela naše horory, to mne přimělo si knižku koupit a nelituji))) Takže všem, kdo mají radi hory doporučuji

majík1
06.07.2016

Nádherná kniha a všem kdo mají rádi hory doporučuji

Bránolog
07.02.2012

Krásné fotky. Vilda uměl.