Naše hory

Naše hory https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134079/bmid_nase-hory-134079.jpg 5 11 7

Reprezantativní publikace, sestavená z fotografií tragicky zemřelého umělce a nadšeného horolezce, citlivě odhaluje osobitou krásu Českého středohoří, Šumavy, Krkonoš, Jizerských, Orlických a Lužických hor, Hrubého Jeseníku, Beskyd, Malé a Veľké Fatry, Nízkých a Vysokých Tater. 2. přepracované vydání

haki34
16.01.2022 5 z 5

lahůdka od pana Heckela. Nalezena, jak již spousta jeho knih, v knihobudce. Po odborném geologicko-přírodovědném úvodu následuje fotografická část. Od Šumavy až k Tatrám. Dnes jsme více zvyklí na barvy, ale Vilém Heckel dokázal tvořit právě neskutečné černobílé náladovky. Kompozice, ze které dýchá atmosféra. Zejména ty zimní jsem si v této podivné zimě bez sněhu vychutnala. Až jsem slyšela stromy mrazem praskat. A záviděla turistům a lyžařům, navždy sportujícím na panenských svazích, zachycené Heckelovým fotoaparátem. Mistr svého řemesla.
A vlastně směle můžu podepsat i všechny komenty předemnou :)

jprst
08.06.2019 5 z 5

Kdysi jsem ji dostal jako dar od kamarádů z osady a stále má čestné místo v mé knihovně.
Bohužel mi stále více připomíná, že existuje ještě spousta míst v našich horách, která už jsem nestihnul a už asi nestihnu shlédnout na vlastní oči.

Nočnípták
10.06.2018 5 z 5

Vilém Heckel - fotograf, horolezec, statečný člověk, přítel a kamarád řekl: ,,V horách jsem doma, protože ty naplňují můj život . . . Ale k těm horám ještě něco patří - a to jsou kamarádi . . ."
Říká se, že umíráme na to, co nejvíc milujeme. Vilém Heckel zemřel v milovaných horách a nám zanechal tolik krásných fotografií, že by vystačily na mnoho knih. V této nám představuje krásu a divokost našich hor - českých a slovenských.

Mne těší, že jsem jako tramp /ne horolezec/ navštívila mnoho míst, kterými chodil Vilém Heckel.

konicekbily
16.04.2018 5 z 5

Mnohokrát jsem v ní listoval! A na stará kolena se k ní stále vracím. Připomíná mi to moje toulky po horách z dob, kdy jsem ještě mohl. Většinu míst jsem několikrát prošel. Vzpomínky mi vymaže už jenom stařecká demence - nebo ten německý lékař, který mi schovává věci?! Pro mladší: "naše hory" jsou i hory na Slovensku.

šebory
07.07.2016

Když jsem viděla v antikvariátu, nejdříve jsem myslela naše horory, to mne přimělo si knižku koupit a nelituji))) Takže všem, kdo mají radi hory doporučuji

majík1
06.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha a všem kdo mají rádi hory doporučuji

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Krásné fotky. Vilda uměl.

obrazové publikace hory a pohoří

Vilém Heckel
česká, 1918 - 1970