Náš vesmír

Náš vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179307/bmid_nas-vesmir-179307.jpg 4 8 2

Komplexní pohled na vesmír pro široký okruh čtenářů. Kniha je rozdělena do několika kapitol (Slunce, Země, Měsíc, Obří planety, Malá tělíska ve sluneční soustavě... až po Vesmír velkých měřítek) a mapuje na cca 300 vyobrazeních – družicových fotografiích, grafech atd., doplněných i pro laiky zajímavým textem

ondra295
22.03.2022 4 z 5

Tato kniha už nejde jenom po povrchu, ale v určitých částech jde i více do podrobností - je to poměrně ucelené dílo, které člověku ukáže poměrně dost zajímavostí o našem vesmíru a ačkoliv třeba fotky už nejsou nejaktuálnější, drtivá většina z informací je stále platná. Pro milovníky vesmíru rozhodně stojí za to.

Denika
17.11.2016 4 z 5

Překvapilo mě, že jsem knížku našla v dětském oddělení knihovny - pro nejmladší je možná trochu složitá, i když, co já vím. :) Na knize je poznat, že je již staršího data - obsahuje převážně fotky z 60., 70. i 80. let, v tomto směru by možná vyžadovala menší "aktualizaci". Je přehledně členěná do deseti kapitol o planetách, hvězdách nebo Slunci, takže se v ní dobře orientuje. Úplný skvost to není, ale zase jsem se dozvěděla pár zajímavých věcí, o kterých jsem předtím neměla tušení. :)

Autoři knihy

Jiří Dušek