Naruto 4: Most hrdinů

Naruto 4: Most hrdinů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276204/mid_naruto-4-most-hrdinu-Qd7-276204.jpg 5 185 12

Naruto série

Naruto se pomalu mění z třídního šaška v bojovníka... ale teď bude muset udělat další zásadní krok, pokud se chce stát největší nindžou z vesnice Kohona. Stal se svědkem tragédie a roste v něm vztek. A to je pro kluka, který v sobě ukrývá devítiocasého liščího démona, velmi nebezpečné. Stojí tváří tvář kruté pravdě - nindžové jsou nástroje stvořené k zabíjení. A pokud chce Naruto v boji zvítězit, splnit svůj úkol a zachránit životy svých přátel, nezbude mu možná nic jiného, než začít zabíjet...... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Crew

Naruto 4 , 2000

dexterman
16.05.2023 5 z 5

Občas mne mrzí že Tahle manga nemá barevnou ilustraci . Byl bych opravdu zvědav jak by to vypadalo . Jinak zase skvělé počtení . Boj už začal . Ukazuje se jak celý tým roste před očima jak říká jejich Mistr .

Stázka007
04.09.2022 5 z 5

Skvělí pokračování, velice dobré zvraty a utkání a taky vtipné momenty.

katallinka
10.06.2022 5 z 5

Tahle manga je skvělá. Myslela jsem, že to bude jen dětské čtení, ale zatím jsou díly plné akce a dojemných chvil.

Vjeerus
19.03.2022 5 z 5

Pro mě rozhodně hodně zlomový díl. Do teď se příběh nesl na vlně "být ninja je dřina, ale je to krásný". Zhruba od půlky svazku se ale dovíme s hlavními hrdiny realitu ninja světa a to, že příběh rozhodně nebude sluníčkový a pro slabší povahy.
Co musím vyzdvihnout jsou emoce. I když jsem několikrát viděla seriál, mangu jsem začala číst na fan stránkách až v pozdějším období, skoro ve finále příběhu, takže je pro mě tento začátek vlastně novinkou v knižní podobě. A tenhle díl, uf, i na těch pár stránkách moje srdce udělalo kotrmelec a opravdu to na mě emočně zapůsobilo. Nedokážu si představit, jak bych se cítila, kdybych o tom nevěděla.
Takže za mě ano, vzhůru do nové etapy!

Kate18
15.12.2020 5 z 5

Mise pokračuje, Naruto a ostatní musí chránit svého klienta, který se snaží dokončit most, který by mohl pomoci jeho vesnici. Proti nim se postaví nindžové, které si najal proradný obchodník. Naruto během boje zjistí, že nindžové jsou vlastně jen nástroje stvořené k zabíjení, ale smíří se s tím?

trudoš
27.11.2020 4 z 5

Nejsilnější stránkou čtvrtého dílu je závěrečný souboj na mostě, kde Masaši Kišimoto naplno využívá nejen své výtvarné dovednosti, ale i ty vypravěčské - protože takhle natáhnout sofistikovanou kung-fu pranici, to se hnedka nevidí. Každopádně epizoda konečně uzavřena a dokonce i na slzy došlo, takže v mém případě spokojenost. Naruto coby série příjemně překvapila, každým dalším svazkem krystalizuje i v něco hlubšího, než je mlácení jedněch druhými. Na řadě jsou také první mrtví, čímž autor dává jasně na srozuměnou, že se nebojí říznout do živého a nikdo si nemůže být jistý ničím, ani životem.
Druhá půlka knihy začíná rozvíjet zápletku novou, která, jak se zdá, bude na hodně dlouhé lokte. Objevují se mraky nových postav, což mě děsí, protože jestli bude každá kopat za jiný tým, asi se z toho zblázním. Zatím se však jen figury houfují a vzájemně si vyhrožují, pročež ještě ani není pořádně jasné, v čem budou čúninské školní zkoušky spočívat. Tož uvidíme, s čím přijde další pokračování.

yaoiyuri
12.08.2019 5 z 5

Zakončení příběhu Zabuzy s Hakuem mi vždycky spolehlivě rozerve mé nebohé útlocitné srdéčko (╥ᆺ╥). Naštěstí tenhle díl nedává moc prostoru pro truchlení, protože se na scéně objevují nové výzvy a především čúninské zkoušky!

InaSeLoki
19.04.2018 5 z 5

Příval nostalgie pokračuje. Síla Devítiocasé lišky se nám trošku vyjevila. Raikiri na scéně. Příběh jménem Haku. Boj finišuje. Padá sníh a já jsem i po letech stejně dojatá jako poprvé. Velký Narutův most. První pořádná mise Týmu 7 končí. Potkáváme nové (tajemné) postavy. Tým 7 čeká nová výzva - chuuninská zkouška. Naruto si prošlapává svou vlastní cestu ninji a věří v to, že dokáže změnit…
Jako bonus se mezi kapitolami objevují další zajímavosti, o které nás autor opět neochudil.

Kde se vzala,
tu se vzala,
ta veliká síla,
z toho chlapce uprostřed prýštila
a zrcadla se roztříštila
a ta sněhobílá nevinná duše se nad námi sklání
a sníh padá,
padá sníh.

Jsou momenty, které nezapomenete. Ani já nezapomenu Haku.

NemmamSlov
01.03.2018 5 z 5

Team 7 dalej bojuje a uspesne odolava Zabuzovi pri jeho pokuse o likvidaciu stavitela mostu. Sasuke konecne v sebe prebudza svoje vrodene schopnosti a Naruto v sebe tak tiez po prvy krat nachadza silu o ktoreh sam netusi ze ju ma. Po skonceni missie ich caka dalsie prekvapenie a to chuninska skuska.

Terva
28.11.2017 3 z 5

Naruto stojí tváří v tvář kruté pravdě:
Nindžové jsou nástroje stvořené k zabíjení.
Nezbude mu možná nic jiného, než začít zabíjet.....

Hned první kapitola (sešit #28) je rychlá a akční. Naruto málem podlehl. Tento sešit obsahuje i celkem slušnou kresbu na dva listy. Není to sice supr, ale trochu vybočuje z toho jednorázového rychlokreslení.

Co napsat k tomuto příběhu? Zase je tu akce, zase je tu plno opakujících se technik jako je technika Zrcadel nebo Mlžná technika, zase je tu nasertivní Naruto. Ve své podstatě nic nového při stavbě mostu Hrdinů. Pravda je však, že děj se trochu hnul a zápletka přichází v tu nejméně očekávanou dobu. Což ovšem vede k tomu, že se Naruto zase nasere a akce střídá akci.

Malá ochutnávka:
Bez ohledu na situaci drží nindža své emoce uvnitř.
Mise je na prvním místě, nindžovo srdce nesmí ukázat slzy.
Bůůů. Bůůů. Bůůů.

Jako bonus vložil mistr Masaši Kišimoto do tohoto vydání seriál, který pojmenoval:
Speciál o zrušených mangách.
Zpověď o tom, které mangy mu nakladatel odmítl vytisknout a ty tak zůstaly pro veřejnost nedostupné.

A co dodat? Nějak moc se nic nemění. Stejná akce, stejná kresba, stejné vtípky. Prostě průměr, který nevybočuje ze své linie.

Pravidelně z každé knihy vybírám několik citátů a vpisuju je mistru Kišimotovi do jeho profilu.
Ani tady jsem neudělal výjimku a čtyři citáty jsem Klávesnicovou technikou umístil ve složce Citáty.

Citát: Nechceme udělat nic, čeho pak budeme litovat.

Suou
19.01.2017 5 z 5

No Naruta pozerám stále :D ale už som chcel mať aj nejakú mangu (nie komix !) :D
Naruta som bral ako detské anime ale pri tomto dieli som plakal ako malé decko.
Veľmi dojemné časť
Ako pravý fanúšik Naruta musím dať hodnotenie 5z5

martinstefko
31.08.2015 4 z 5

Díky tomuhle dílu jsem přesvědčený, že série se ještě může vyvinout zajímavým směrem. Jeden aspekt, který mě o tom hodně přesvědčil, je skutečnost, že Masaši Kišimoto je prostě rodilý Japonec, a i když je komiks cílen hlavně na chlapce mladšího věku, nevyhýbá se násilí, které zde bylo prezentováno docela intenzívně. Neříkám, že mě to přímo zaskočilo, přece jen už jsem si u Japonců zvykl na hodně, ale překvapivé to docela je, alespoň tedy ve své brutalitě. A líbí se mi to, co si budeme povídat. Postavy se zde projevují jako skuteční bojovníci, tak proč ty souboje šetřit? No, jsou zvědavý, jak se bude dařit dál. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/03/555-naruto-4-most-hrdinu-75.html

manga

Masaši Kišimoto