Narozeniny Asterixe a Obelixe

Narozeniny Asterixe a Obelixe https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30067/narozeniny-asterixe-a-obelixe-30067.jpg 4 56 5

Asterixova dobrodružství série

Asterix a jeho věrný přítel Obelix slaví letos na podzim 50. narozeniny. A právě u příležitosti jejich kulatin vychází 22. října 2009 po celém světě nové album, v kterém najdete jako obvykle plno kresleného i psaného humoru.

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

L´anniversaire d´Astérix et Obélix - Le livre d´or , 2009

Atlantis
22.09.2020 2 z 5

Ach jo, takhle zprznit oslavu narozenin jedné z ikon evropského komiksu? Nejlepší jsou asi první tři strany, kde naši milovaní hrdinové zestárnou, vidíme jejich rodiny a je to milé a nostalgické. Kdyby taková byla celá kniha, nezlobím se. Místo toho tady máme naprosto nahodilé nápady, kdy se Uderzo asi chtěl ještě naposledy vyřádit a vykreslit (od dalšího dílu totiž Asterixe přebírají noví tvůrci).
Je to slabé, prázdné a naprosto z toho necítíte tu ikoničnost Galů a jejich příběhů. Jsem hodně zklamaný.

Kuža007
09.09.2019 4 z 5

Oslava Asterixových a Obelixových narozenin. Příběh je lehký. Humor lehký. Je to vlastně rekapitulace Asterixových a Obelixových dobrodružství. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale ze dvou zásadních důvodů jsem dal nakonec čtyři.
1. Je to Uderzovo rozloučení s Asterixem a Obelixem. Prožil s nimi půl století a nerozlučné přátelství s René Goscinnym, až do jeho smrti. To si zaslouží obdiv a potlesk.
2. Krásný dopis Asterixe a Anny Goscinnové. Asterix děkuje svým dvěma stvořitelům a Anna Goscinnová píše s láskou o Asterixovi, jako o postavě, která jí pomohla se vzpamatovat z otcovy smrti - Reného Goscinnyho, a o Albertu Uderzovi jako o svém milovaném rodinném příteli, strýci.
Pádné důvody pro čtyři hvězdy.

borknagar
07.12.2014 3 z 5

34. díl Asterixe je taková malá oslava za 50 let existence dvou nejznámějších postav z celé Galie. Co se týče celého příběhu (pokud se tomu dá říkat příběh) je celkem průměrný. Pár dobrých vtipů, narážek a pěkných ilustrací (např. str. 47 - Asterixův portrét z nejrůznějších předmětů). Ale co si jinak budeme nalhávat, už to není jako kdysy. Ale stejnak srdce zaplesá, když vyjde nějaký nový díl. S chutí si ho přečtu a nostalgicky zavzpomínám :)

tyzik.cejka
25.04.2013 2 z 5

to je fakt nuda 2 hvězdy za první stránky dál mě to opět zklamalo

Ruw
06.04.2011

Tak tohle je opravdu bída. Úvodní příběh, kdy tvůrce nechal Asterixe a spol o 50 let zestárnout ještě ujde, ale ve zbytku sešitu jsem usmál asi dvakrát.

Autoři knihy

Albert Uderzo