Národní parky světa

Národní parky světa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159513/bmid_narodni-parky-sveta-159513.jpg 4 7 2

Kniha popisuje slovem i obrazem 87 národních parků světa. Je doplněna mapami.

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Slovart (ČR)

National Parks of the World , 1991

Vidlička
27.02.2024 1 z 5

Pro první nástřel, do kterého světového národního parku se vydat na dovolenou, fajn.
Ale předmluva příšerně patetická, překlad podivnej (a to je to samej RNDr....) a uspořádání knihy na prd. Chápu, že chtěli ušetřit za křídovej papír, ale víc bych ocenila, kdyby příslušný text ke každému parku byl hned u fotek, a ne muset furt listovat tam a zpátky. A jedna dvě fotky k parku (sice krásné a velkoformátové) mi pro informaci a pokochání taky nestačily. A největší šmelo byly na konec přifařené české a slovenské národní parky, ovšem bez fotek jakýchkoliv, to už mi připadalo úplně jako paskvil... Informace o parcích nehodlám ověřovat, ale pochybné mi přišlo už to, že autor pořád vykřikoval o Yellowstonském jako o prvním na světě (1872) a přitom o stránku dál píše o Galapágách, že se staly NP v roce 1834, takže asi tak.
Knížku jsem ulovila v naší domovní knihobudce pro účel rozstříhání jí na koláže, a po přečtení toho nebudu litovat teda ani zbla.

Květinka008
03.10.2022 4 z 5

Nádherná obrazová publikace, na prolistování fajn, ale jinak jaksi... v dnešní době zbytečná.

národní parky

Autorovy knížky

1994  77%Národní parky světa

Kniha Národní parky světa je v