Národní báchorky a pověsti I

Národní báchorky a pověsti I https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437703/bmid_narodni-bachorky-a-povesti-i-go2-437703.png 5 44 7

První svazek klasického souboru českých lidových pohádek a pověstí, které jedna z nejvýznamnějších českých prozaiček převyprávěla s velkým respektem k půvabu lidové řeči a národních tradic.

Booky84
22.06.2021 5 z 5

Krásné klasické pohádky, někdy trochu strašidelné i krvavé, ale naštěstí vždy s dobrým koncem, jak to má být.

666Jitka
10.06.2021 5 z 5

Krásné národní báchorky, které pro nás sesbírala a sepsala úžasná Božena Němcová, jsou napsány bohatým českým jazykem. Tentokrát jsem je poslouchala na radiu VLTAVA v podání nejkrásnější Popelky Libušky Šafránkové, která nás včera navždy opustila ...

Amneris
13.02.2021 5 z 5

Jako malá jsem dostala knihu s pohádkami Boženy Němcové a ráda jsem si je díky této knize připomněla. Mnoho z nich jsem ani neznala. Ráda si přečtu i druhý díl.

Ana72154
28.09.2020 5 z 5

Ráda jsem na tyto pohádky zas zavzpomínala.

rozina351
06.02.2020 5 z 5

Pohádky mého dětství a (tajně) i dospívání. Teď si je konečně čtu se svými dětmi. Ačkoli jde o notoricky známé náměty, které se objevují u různých českých a evropských pohádkářů, Němcová jim dokáže dát to "něco", co z nich dělá texty mimořádné krásy, které dokážou nasytit mnohé potřeby lidské duše. Pohádkám Němcové bývá mnohdy vyčítána složitost jazyka a nečeská větná skladba, pro mě je neotřelý jazyk spíše plus, protože je to jazyk nádherný!

marimari
30.06.2016 5 z 5

Nejkrásnější pohádky jaké znám. Jako malá jsem měla oba svazky v šedé vazbě vydané v edici knihovna klasiků - ČS v roce 1950. Půjčila jsem je a už se mi nevrátily. Nová vydání nebyla tak obsáhlá a chyběl i dodatek autorky o původu pohádek a vysvětlivky některých slovních obratů. V antikvariátu se mi podařilo oba svazky koupit, ale bohužel jiná vydání a ne tak zachovalá. Nicméně už se těším na prázdniny s vnoučaty, kdy jim budu méně známé pohádky číst.

hortenzie
18.01.2013 5 z 5

Krásné klasické pohádky. Podařilo se mi po dlouhém pátrání sehnat oba díly - chodila jsem si je půjčovat jako malá do knihovny. Později vyšla spousta vydání pohádek od Němcové, ale já jsem sháněla tyto. Je tam několik pohádek, které se většinou do jiných vydání nedostaly. Je krása číst si, jak je zlo potrestáno a dobro vyhrává - aspoň v pohádkách, když to nejde v životě.