Narkothing

Narkothing

Narkothing je příběh entuziastického feťáka Martina, pro kterého jsou nejdůležitější přátelé, drogy a lehké ženské, navíc je do toho všeho nešťastně zamilovaný. Dobrodružný život hlavního hrdiny je plný obscénního sexu, zvratů a sociálních poznatků člověka požívajícího omamné látky, který touží po lásce. Kouzlo četby spočívá v inspiraci skutečnými zážitky autora i jeho přátel a jistě i v tom, že je text psán neotřelým, výstižným až obhroublým stylem. Samotný spisovatel se tak nesnaží nikoho vychovávat, jen píše, jak mohou věci v životě vypadat z pohledu člověka, který se nebál vyletět do nebe, dopadnout na zem a probořit do pekla. Vzhledem ke kontroverznímu obsahu není kniha určena puritánům, moralistům, ignorantům, smažkám a manipulovatelným jedincům!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347113/narkothing-5Cu-347113.jpg 4.236
Literatura česká, Erotika, Sociologie
Vydáno:, Tomáš Šimek

Ema22
28. červnaodpad!

Tahle kniha není nic pro mě. Nudné, stále se opakující scény spojené se sexem, nezřízeným pitím a drogami, ve kterých si hlavní hrdina dokazuje, jaký je borec. Po dvou kapitolách končím. Rjú Murakami je úplně jinde.

IHateHipstersha

Skvělá kniha, která dokáže otevřít oči a umožní pochopit myšlení drogově závislého člověka, jeho postoj k životu. Narkothing je velmi otevřený příběh a opravdu není pro každého. Ať už jazykovým stylem, který se sice postupně vyvíjí, ale pořád je trochu kostrbatý, tak (a to především) tématy, kterým se autor věnuje.

Mrs.Morgan
07.12.2017

Kniha se mi nezdala zas az tak dobrá.prislo mi to spis jako chlubeni necim co k chlubeni prostě neni....ale zustala mi ulozena v paměti,a to uz o něčem svědčí.....a taky uz nemam vycitky (jako ze si nicim jatra)ze si vezmu dva ibalginy,kdyz me boli hlava :) protoze,to co "požil,užil a přežil" hlavni hrdina,je šílené

JarekManiš
03.12.2017

Skvělá kniha ve které spisovatel popisuje život člověka pro kterého jsou na prvním místě kamarádi,drogy a nevázaný sex. Člověka, kterého nikdy nepřitahoval tento svět omamných látek, nevázeného sexu a nekončícího života bez starostí o budoucnost asi kniha moc nezaujme a bude se jim zdát zvrhlá,vulgární a bůhví co ještě, ale jak autor zmínil v první kapitole: "Nelíbí se vám? Tak to nečtěte."Je to příběh ze života feťáka. Co jste jako čekali? Kniha mě zcela vtáhla do prostoru ve kterém se příběh odehrával a přečetl jsem si téměř za 2 dny. Po celou dobu jsem u čtení usmíval a věřím že každý, kdo v textu najde porozumění se usmíval též. :) Za mě úžasná kniha!

AdrianaArché
24.11.2017

Bez cenzury. Tak se dá jednoduše vyjádřit "zakázaný" obsah knihy, který se mi chvílemi jevil jako příručka k užívání drog. Není proto divu, že anotace uvádí, pro koho dílo není určeno - ačkoliv je jasné, že poslední dvě položky tvoří největší základnu příznivců. Stačilo se o ní jen zmínit "zkušenějším" kamarádům a v rozzářených očičkách jsem jim viděla nadšení a neutuchající touhu knihu - další manifest jejich bytí - vlastnit.
V první půlce jsem byla z Martina zhnusená. Dělalo se mi z jeho názorů, mluvy, smýšlení o ženských a obscénních zážitků blivno. Ačkoliv jsem ho nesoudila, sympatizovat jsem s ním také nedokázala. V druhé půlce od té neřízené hrubosti opustil a sem tam se projevil i jako charakter. Byl mi milejší jako vyděděnec na okraji společnosti, který si váží všeho, co se mu dostává. Žasla jsem, s jakou chutí do života se se svojí nezáviděníhodnou životní situací dokázal porvat.

Jestli tohle autor skutečně zažil a dostal se z toho, tak má můj velký obdiv. Jeho osobní fb profil mluví za vše.

Abrakadabra
20.11.2017

Tady asi půjdu proti proudu, ale za mě kniha určitě na plný počet není. Srovnání s Mementem nebo My děti ze stanice Zoo je také hodně mimo. Já osobně měl s knihou jeden velký problém a to ten, že mi bylo naprosto jedno, jak to s Martinem nakonec dopadne. Kniha je psaná velice zábavnou formou, což mi z počátku vyhovovalo, ale postupem času, kdy se Martin měl propadávat do větších a větších sraček, už mě to jen otravovalo. Ke konci knihy jsem si už jen přál, ať se stane něco, kde nebude mít autor neustálou potřebu popisovat, jaký je sexuální démon. Tohle je další věc, která mě ke konci už štvala. Kdybych vytrhal všechny strany, kde je popsaný nějaký z mnoha Martinových koitů, počet stran by rázem klesl tak na polovinu. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Jako prvotina je kniha určitě fajn a na líné nedělní odpoledne dobrým společníkem, ale vážně ji brát zkrátka nedokážu.

Luc24
05.11.2017

Krásně se čte. Suprově se dá vžít do role.

Peggy1990
05.11.2017

Knihu jsem si koupila na doporučení známých. Velice me bavila a nechodit do prace mam ji prectenou do 24 hodin :) Vzhledem k tomu, ze mam take drogovou minulost a opletacky s policii mi nejsou cizí, byl mi příběh Martina velice blízký a vedela jsem, co prožívá a o co jde a jaké to je. Co me trochu stvalo, bylo Martinovo přesvědčení lehkého ukončení s drogami (což se na konci ukaze, jak to lehké vůbec není). Každopádně jsem rada, ze jsem dopadla lépe jak Martin a vše zvládla pomoci rodiny a pravých přátel :)) Urcite knihu dočtete az do konce, stojí za to ;)

radar0834
05.10.2017

Kniha mě nebaví.....ale zkusím vydržet !!! :)

Veniquela
05.10.2017

Pokud máte rádi tento typ knih, musíte si jí přečíst!!! Jedna z nejlepších tohoto tématu, četla se sama a neskutečně jsem se u toho pobavila :) Doporučuji !!!

PabloBrkaso
04.10.2017

Někde jsem měl napsanou recenzi ale za boha ji nejsem schopný najít.
Takže aspoň takto: Kniha ze startu plochá, není tam nic extra zajímavého, dokud hlavního hrdinu nedožene jeho styl života a nezačne opravdová akce. V druhé polovině se dokonce začíná i projevovat osobnost protagonisty a na konci knihy člověk rád že tu knihu otevřel. Takže asi tak, vydržte, bude to lepší.

slecnapeta
17.09.2017

Trochu jsem měla pocit, že knížka je vlastně taková učebnice o drogách (hodně dobrá učebnice, lepší než letáčky, které jsme před 10 lety dostávali na ZŠ v rámci osvěty). Zhruba v půlce jsem si říkala, co ten kluk ještě všechno provede. Občas jsem jeho chováním opovrhovala (stejně jako by asi on opovrhoval mým, z jeho pohledu, nudným životem), občas mi ho bylo líto a občas jsem mu dokonce fandila.
Doporučuji přečíst, je to tak dvoudenní záležitost a to se dá ve společnosti Martina zvládnout i bez tvrdých drog :).

Nevimm
01.08.2017

Tak tohle je fakt hukot. Jako občas jsem dostal chuť na pořádný drogy :).

Mrs.MF
31.07.2017

Za mě skvělá kniha, která rozhodně není pro každého. Vždycky mě knihy tohoto typu bavily, hltala jsem různé dokumenty o drogách apod., jelikož jsem vždy chtěla pochopit proč?! a jak takový člověk smýšlí, jak se cítí, co prožívá, atp. a Narkothing je opravdu skvělý a ukázkový výlet do mysli a života jednoho feťáka, kde můžeme krásně vidět, co jsou drogy schopné udělat s klukem, který to má pod "kontrolou", protože je to přeci zábava a nemůže se nic stát.