Narcismus – vnitřní žalář

Narcismus – vnitřní žalář https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62244/narcismus-vnitrni-zalar-8GX-62244.jpg 4 126 24

Vznik poruchy, průběh a možnosti jejího překonání. Narcismus (narcistická porucha osobnosti) patří k mimořádně rozšířeným formám psychických obtíží dnešní doby. Zkušený německý terapeut Heinz-Peter Röhr se ve své knize zabývá osobitým způsobem vzniku této poruchy, jejím průběhem a naznačuje možnosti jejího překonání. Za východisko si autor zvolil kuriózní pohádkový příběh bratří Grimmů „Železná kamna“. Hlavními protagonisty pohádky jsou princ zakletý do železných kamen, která stojí v lese a princezna, která v tom lese zabloudila. Na těchto postavách autor ukazuje kořeny, z nichž narcismus vyrůstá. Pohádkový děj pak doprovází jeho úvahy o hlavních rysech mužského a ženského narcismu, o narcistním soužití, ale také o cestách, které vedou k uzdravení a svobodě. Závěrečný doplněk je stručným, věcným pojednáním o popisované poruše, o jejím společenském významu a konkrétních možnostech terapie.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Narzißmus – das innere Gefängnis , 1999

Delicius
16.08.2016 4 z 5

Muka pro narcistickou stránku mého (Bytostného) Já .

Adelyna
03.07.2016 5 z 5

O poruše jsem věděla něco málo už tehdy, když jsem si knihu kupovala, vlastně prohloubení znalostí bylo hlavním důvodem koupi.
A kniha nejen splnila mé očekávání, naprosto mě nadchla a obohatila a taky si od teď víc snažím všímat toho, co se ukrývá v pohádkách.

Epik
22.05.2016 4 z 5

Líbí se mi, že autor používá k výkladu pohádku jako zrcadlo reality. Bolestně přesně popisuje co prožívám ve svém životě. Nicméně mi tam chybělo víc praktických věcí, jak se ze železných kamen dostat.

Martinka 135
17.06.2014 4 z 5

Pro pochopení narcistické poruchy ideální. Vždycky, když si chci vzpomenout na nějaké projevy, vybavuji si železná kamna, skleněný vrch, hlubokou vodu, otce s princeznou atd. Ty demonstrace na pohádkách mají přeci jen něco do sebe. U Hraniční poruchy osobnosti jsem o tom natolik přesvědčena nebyla, tady je to více dotažené, méně pravidel Anonymous Alcoholics a posledních částí, které se mi u HPO už zdály trochu nudné. Dokonce jsem si sama chvíli myslela, že jsem narušená narcistka, dokud jsem se nedosla k části, kde se psalo, že v západním světě trpí lehkou formou spousta lidí.