Narcis a Goldmund / Pouť do Země východní / Pozdní prózy

od:


KoupitKoupit eknihu

Román Narcis a Goldmund (1930) zpodobuje v historizujícím novoromantickém hávu a v rozložení do dvou kontrastních postav mnicha-askety a umělce-erotika autorovy vnitřní rozpory a umělecká a životní hledání. Povídka Cesta do Země východní (1932) líčí pouť reálně ireálného bratrstva duchovní a umělecké elity všech dob a národů za trvalými hodnotami. Svazek doplňuje 15 drobnějších próz časově a tematicky spjatých s různými obdobími Hesseho života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31973/souborne-dilo-viii-31973.jpg 55
Orig. název:

Narziß und Goldmund / Die Morgenlandfahrt / Späte Prosa

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
roman9739
23. července

Je s podivem, že na toto dílo nejsem schopen napsat žádný komentář. Stále dokola začínám, mažu, začínám, mažu a stále to není ono. Narcis a Goldmund se nedá popsat, ten se musí přečíst. V kontextu Hesseho díla, které jsem doposavad přečetl, je to prostě jedinečný kousek, který nelze uchopit pár větami.
Pouť do Země východní je v tomto ohledu jednodušší. Atmosférou navazuje "jen" na Stepního vlka a tuto rovinu Hesseho imaginace mám tuze rád. Je to zcela odlišný styl vyprávění a díky soubornému dílu, kde je tato povídka zařazena hned za, pro mě slovy neuchopitelného, Narcise a Goldmunda, může čtenář zažít celou šíři Hesseho geniality.

kniper
27.08.2012

Tak Hesse mně opět nezklamal. Výborně čtivý úvodní román nastíní rozpor mezi světem smyslovým a intelektuálním, mezi požitky a obětováním se. Z toho všeho jsem pochopil, že je zbytečné pokoušet se o nějaké umění, pokud člověk nemá životní zážitky a to ne ledajaké, ale takové, při kterých běhá mráz po zádech - životní zážitky otřásající celou lidskou existencí jako je smrt, zrada, zrození, nenávist, usmíření ale hlavně láska.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Hermann Hesse

Hermann Hesse
německá, 1877 - 1962

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených5x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst3x