Napůl divoký

Napůl divoký https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208652/bmid_napul-zivy-napul-divoky-2HN-208652.jpg 4 387 62

Half Bad série

Volné pokračování fantasy příběhu Half Bad – Napůl zlý nás opět přivádí do novodobé Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi, „blažeji“, žijí Bílé – hodné a Černé – zlé čarodějnice. Nathan nepatří ani do jednoho světa, je synem mocného Černého čaroděje a Bílé čarodějnice, je takzvaný Poloviční kód. Nathan je stále ještě na útěku před Lovci a pátrá po svém příteli Gabrielovi, s jehož pomocí může osvobodit milovanou Annalise. V Radě Bílých čarodějnic se zatím chopil moci Soul O´Brien a svou válku proti Černým čarodějnicím rozšířil na celou Evropu. Bílé a Černé čarodějnice se proto spojí, aby mu společně vzdorovaly. Nathan je vtažen do povstání a zjišťuje, že nečekaně bojuje po boku starých přátel i dávných nepřátel. Ne všem ale může věřit… Nejdříve ze všeho se však musí naučit, jak ovládat své Nadání – zvláštní, divokou schopnost, která hrozí, že ho přemůže…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Wild , 2015

Tirisa
Tirisa
18.09.2023 3 z 5

Začátek hodně pomalý...už jsem si říkala, že to nedám...ale nakonec jsem se začetla, dokončila a rozečetla poslední díl...jsem přece jen zvědavá, jak to dopadne. Zatím ale stále průměr, proto tři hvězdičky.

Denča23
Denča23
24.02.2023 4 z 5

Super, super a prostě super.
Žádné zbytečné a nudné části, všechno se rychle vyvíjí.
No a ten konec ? Achjo..

Vendulis
Vendulis
29.12.2022 3 z 5

3.5⭐️ První cca polovina knihy mě moc nebavila, hodně jsem se přemlouvala ke čteni, poté uz to bylo lepší. Jen škoda, ze se začalo něco zajímavého dít až na posledních 80 stranách. A Gabriel...bez něj by to celé bylo ještě horší, díky za něj.️

petr_
petr_
07.12.2022 4 z 5

Řekl bych, že si příběh i v tomto díle zachovává svoje tempo a poměrně dobře se mi četl. Nezbývá mi než doufat, že v posledním díle vyústí nějaké dobré finále.

kikikrat
kikikrat
22.06.2022 5 z 5

Lepších 4,5*/5*. Začátek byl pomalejší a mně trvalo déle než jsem se začetla. Když se ale dal příběh do pohybu, nemohla jsem přestat číst. Okamžitě jsem si oblíbila Van i Nesbitta a líbil se mi i vývoj Nathana a Gabriela. Milostný trojůhelník mě hodně bavil a to na ně moc nejsem. Ten konec byl epesní a já jsem z této série opravdu nadšená. Velice originální.

anngelina
anngelina
24.01.2022 4 z 5

Ve zkratce plusy a minusy:
+ vývoj hlavni postavy pokračuje i v tomto díle - jak poznává sebe sama a čelí svým rozhodnutím;
+ originální romantická linka, naprosto nezapomenutelné;
- příběh trochu ztratil své tempo z prvního dílu. Az v poslední třetině to mělo tu správnou dobrodružnou atmosféru

Monyel
Monyel
22.08.2021 4 z 5

Druhý díl série byl, stejně jako ten první, velmi čtivý. Příběh plynule navazuje na konec první knihy. Nathan je stále na útěku před Lovci a Radou Bílých čarodějnic, tentokrát však má již svůj Dar, který se snaží pochopit a naučit ovládat. Spolu s Gabrielem, kterého jsem si velmi oblíbila, se snaží osvobodit Annalise. Oproti první knize, je tu více krve a zabíjení, což mě trochu mrzí. Přeci jenom jsem doufala, že Nathan bude mít se zabíjením větší problém. Dále je tu spousta nových zajímavých charakterů, zejména Van s Nesbittem, kteří do příběhu skvěle zapadli. Autorka má zajímavý styl psaní. Je velmi osobní, čtenář tak může lépe nahlédnout do Nathanovy hlavy a pochopit co prožívá. Myslím, že se jedná o velmi povedený druhý díl a už se těším na závěr série.

Grohlinka
Grohlinka
17.07.2021 3 z 5

Druhý díl trilogie Half Bad je velmi dobrým druhým dílem. Líbil se mi o malinko méně než díl první, zejména jeho první polovina, která mě upřímně trošku zklamala. Mise na záchranu Annalise, která si vůbec žádnou záchranu nezasloužila, Nathana zradila už v prvním díle, když dovedla své bratry na místo jejich setkání a ti jej poté pořezali a ani bych se nedivila, kdyby prozradila úkryt tajného bytu, jak ji podezříval Gabriel. Odporná, slabá a slaboduchá dívka, které se mohlo věnovat mnohem méně prostoru a knize by to jedině prospělo. Druhá polovina knihy se mi naopak velice líbila a opravdu dobře četla a až moc rychle utekla. Oblíbila jsem si postavu Marcuse, je to zatím rozhodně moje nejoblíbenější postava. Nathan, až na pro mě nepochopitelné poblouznění slabochem Annalise, už se mi též začíná líbit. Těším se na třetí díl a na to, co přinese.

TaNya_
TaNya_
07.04.2021

(SPOILER) Příběh pokračuje, objevuje se super postava Nesbitt. Nathan je sem tam protivnej, ale chemie s Gabrielem graduje. Srala mě Annalise, hrozná pipka, podle mě se těm dvěma moc věnovalo.

MystoganW
MystoganW
05.04.2021 3 z 5

Horší než první díl ...o dost,ale zajímá mě jak to dopadne. A dozvím se to? Ne, protože poslední díl není k mání.

roso.mak
roso.mak
19.03.2021 1 z 5

Tak tahle knížka se mi zdála vyloženě špatná. Začínají tam přibývat mrtvoly, ale člověka to tak nějak vůbec nezajímá.

Konec se samozřejmě musel řádně vyhrotit, ale člověk tomu tak nějak nevěří.

andrejci
andrejci
09.12.2020 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila protože mě předchozí díl moc bavil. Asi jsem se těšila moc. Některé část mě moc bavili. Někde jsem se zase strašně nudila a hrozně se to táhlo. Mám pocit, že tyto situace převažovaly. Děj byl zajímavý a konec mě opravdu překvapil. S hlavním hrdinou si asi nesednu. Jednu chvíli mi nevadí a pak mě zase štve. Hodnotila bych to tak na 3, 5 hvězdičky

Ailee
Ailee
03.12.2020 3 z 5

Tři je málo, čtyři moc. Stejně jako v prvním díle mě první polovina strašně nebavila, ale narozdíl od prvního dílu nebyl ten konec tak zajímavý, abych to byla schopna autorce odpustit. Nejvíc mi však na celé knize asi vadilo chování Annalis a Nathana v posledních pár kapitolách. Ta změna nebyla moc uvěřitelná. Protože kdybych jí uvěřila, musela bych uvěřit, že povaha těch dvou je pokřivená víc, než jsem si myslela.

Luccinda
Luccinda
21.11.2020 4 z 5

Po dočtení prvního dílu, ze kterého jsem byla dost na rozpacích, jsem se na pokračování popravdě moc netěšila. Ale nakonec musím přiznat, že mě Napůl divoký velmi příjemně překvapil. Nestává se moc často, aby byl druhý díl z trilogie lepší než ten první, ale u Half Bad tomu tak skutečně bylo!

Tuhle knížku jsem přečetla během jednoho dne a vážně mě to bavilo. Byl tam znát určitý posun v autorčině psaní, téměř zmizely nudné pasáže a ani hlavní hrdina Nathan už mě nerozčiloval tolik, jako v předchozím díle. Především se mi ale líbilo, jakým směrem se začal vyvíjet příběh. Najednou nepůsobil tolik ohraně, Sally Green do něho vložila pěknou řádku překvapivých momentů, a hlavně mě konečně začalo zajímat, kam se příběh bude ubírat. Hodně se mi líbila také romantická linka, která se vyvinula pro mě velmi nečekaným směrem. Ze začátku jsem z ní měla takové smíšené pocity, nevěděla jsem přesně, kdy tam ta náklonost mezi oběma postavami vznikla, ale postupem času jsem jim začala hrozně moc fandit. Takže za romantickou linku má autorka ode mě velký palec nahoru!

ydnac
ydnac
03.09.2020 5 z 5

1.díl jsem si půjčila v knihovně s tím, že jsem vůbec nevěděla co mě čeká a docela se mi to líbilo:-) 2.díl jsem už hltala a 3. díl úplně super :-) Je to zas něco jiného, originálního, neotřelého i když určitě pro mladší než jsem já, ale s tím jsem počítala :-) Autorku jsem si oblíbila má dobré nápady :-) a její knihy se dobře čtou.

Verunka926
Verunka926
04.08.2020 3 z 5

Tento díl se mi líbil rozhodně více než první díl a ani mi už tolik nevadilo chování hlavního hrdiny Nathana.

AliceTief
AliceTief
05.06.2020 5 z 5

krásně napsané, příběh opravdu strhující

Luigi1
Luigi1
28.05.2020 5 z 5

Vše jsem stihl a opět čtu výborné

marina4088
marina4088
06.04.2020 5 z 5

Druhý díl zcela úžasné série - úžasný styl psaní, je zde už více rozebrán děj a celkově je kniha o trošku lepší jak první díl, zacož poklona, protože moc často se nepodaří předrčit první díl.

jmn7053
jmn7053
10.03.2020 4 z 5

Kniha se čte ještě lépe než první díl; zároveň se autorka více odvázala, díky čemuž je děj, postavy, atmosféra,... lepší, více akční a zábavnější!
Postavy se skvěle doplňují, jejich vzájemné vztahy fungují a hrdinové jsou neuvěřitelní sympaťáci.
Je to divoké, zábavné, drsné a v dobrém slova smyslu přihlouplé.
Jedinou výtkou je zbytečné natahování některých pasáží. Ale co už. Nathan je jako divoká šelma (doslova), která pobíhá po lesích Evropy a Vy můžete s ním, tak kdo by odolal! :)

homosexualita pro dospívající mládež (young adult)

Sally Green
anglická, 1961