Napůl zlý

Napůl zlý https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/bmid_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4 680 151

Half Bad série

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Bad , 2014

Kira128
30.01.2017 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, že jsem ji četla poměrně dlouho, nějaká špička to zase nebude. U mě je totiž naprosto normální přečíst jednu knihu za dva dny...
Jak bych začala? No, třeba takhle. Příběh byl jednoduše zajímavý a abych řekla pravdu, nejvíce se mi líbila první část, kde autorka psala z pohledu druhé osoby (či jak to mám nazvat). Velmi mě to zaujalo a donutilo pokračovat dál. To se ovšem zlomilo po pár stránkách, kdy se mi přestal líbit autorčin styl psaní. Byl, když to řeknu takto, zvláštní. Často se v některých momentech opakovala stejná slova a podle mě to nebylo takové... řekněme "vyšperkované". Neslané a nemastné. Rozhodně se s tím dalo více pohrát. A co si budeme nalhávat, určitě by poté byl příběh více poutavý.
Teď něco k postavám. Oblíbila jsem si Nathana, překvapivě, když byl hlavní postavou. Líbilo se mi, jak jeho jméno, tak jeho způsob chování. Byl i celkem inteligentní, což musím autorce zatleskat, to se tolikrát zase nevidí.
Moc jsem si zamilovala i Annalise, sice to byla Bílá čarodějnice a já byla jednoduše na straně Černých, ale měla jsem ji ráda.
A Mercury... Páni, naprosto skvělé jméno, nad kterým se budu rozplývat ještě nějaký ten pátek.
Takže, abych to shrnula. Kniha byla originální, to se popřít nemůže, ale rozhodně si s ní šlo více vyhrát. Bylo to takové... nedoladěné. Každopádně jsem ráda, že jsem ji přečetla, jelikož jsem si celkový příběh vážně užila, ale do nebes ho zase vychválit nemohu. I tak knihu ale doporučuji, nic tím neztratíte a přinese vám to příjemný zážitek.

Suou
21.01.2017 5 z 5

Nooo na začiatku som bol ... prijemne prekvapený ? Prvý krát som videl takýto štýl písania a veľmi sa mi páčil. Na knihu som narazil náhodou keď som bol na FB niekto tam dal obrázok, že to akurát prečítal a hneď mi padla do oči táto veľmi zaujímavá obálka.
Bolo to zaujímavé čítanie, ponuré, smutné a veľmi som nevedel akým smerom sa to bude vyvíjať. Hlavná postava bola super, jeho štýl myslenia bol zaujímavý. Jeho utrpenie bolo veľmi ... no vedel som si to predstaviť. A dosť ma prekvapilo keď sa tam objavil ten gej :D. Knihu som prestal čítať 50 strán pred koncom, nieže by ma to prestalo baviť ale nejako prišli knihy na ,ktoré som sa dosť tešil, ale kniha sa mi veľmi páčila.
+ Je to spisovateľki/yn debut, to ma veľmi prekvapilo...
Moje hodnotenie 5z5

Undómiel
08.01.2017 5 z 5

Knihu jsem jen náhodou nalezla v knihkupectví. Až po koupi mi kamarádka řekla, že jí už přečetla a že je skvělá. Upřímně jsem jedním z mála, které pozitivní kritika nepřiměje si knihu hned jít přečíst. Většinou jsem pak nakonec jen zklamaná.
Asi jako většina čtenářů, ani mě tahle kniha ze začátku vůbec nechytila. S hlavní postavou jsem se "zžila" asi až po 30 stranách, kdy jsem si říkala proč to vlastně čtu. Ale vytrvala jsem. Kniha je dokonalá především díky popisu situací, které si většina z nás ani představit neumí. A ne jednou jsem se zamyslela nad zdravotním stavem autorky. Kdo může něco takového psát. Jenom čtení určitých pasáží bylo celkem náročné. Ovšem tato vlastnost je v základu jedním z důvodů co čtenáře pohání ke čtení další a další kapitoly. Soužití s hlavním hrdinou Vás nutí chtít vědět jak to dopadlo a co bude dál a jestli vůbec potká našeho hrdinu i něco dobrého :)
Takže zatímco prvních pár stran jsem četla asi 4 večery, kdy jsem se neustále přemlouvala číst dál, zbylých 300 jsem měla přečteno mrknutím oka a už už jsem sahala po dalším dílu.
Koho kniha zaujme?? Podle mého názoru musí zaujmout každého :) ale na své si přijdou především milovníci P. Rothfusse.
Závěrečné shrnutí: Kniha perfektní!!! NENECHTE SE ODRADIT OD ČTENÍ!!! :) Ačkoli se připravte, že nebudete moci přestat :)

anid
28.11.2016 5 z 5

Knihu jsem četla s tím, že potřebuji něco číst jinak se unudím k smrti, ale nakonec se mi dost líbila. Kniha je na začátku psána v druhé osobě, jako první 3 stránky v pohodě, ale pak se to stalo utrpení a já listovala dopředu, zda to bude normální. Naštěstí ano. Kniha je čtivá, ale někdy se autorka zabírá moc do detailů. Taky mi trochu vadí fakt, že nás přímo nutí litovat hlavní postavu (což se jí u mě moc nepodařilo). Kniha se mi celkově líbila a ano doporučuji :)

Megi67
14.11.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, ačkoliv musím přiznat, že anotace mě moc nezaujala. Začátek psaný ve 2. osobě, mě překvapil, ovšem mile na rozdíl od většiny lidí. Nutilo mě to pokračovat ve čtení, protože jsem prostě chtěla vědět, co se tam vlastně stalo. S Nathanem jsem se sžila a téměř okamžitě si ho oblíbila. Některé pasáže byly hodně kruté, ale jsem za to ráda. Právě tyto kruté scény ve mě vyvolávaly nejvíce emocí a každá dobrá kniha by v člověku měla vyvolat nějaké emoce. Nebyla to klasická romantická kniha pro teenagery, což je pro mě akorát plus, protože takové to ufňukané "já ho/ji hrozně miluju" mě už přestává bavit. Postavy byly skvěle vymyšlené a Nathana jsem si prostě zamilovala. Jak by tomu taky mohlo být jinak po tom všem, co si prožil? Kniha mě bavila od začátku až do konce a nemohla jsem se odtrhnout. Konec měl spád a dokonale mě navnadil na další díl, do kterého se hned pustím.

paja0903
04.10.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že se bude jednat opět o HP ale klobouk dolů, četlo se to skvěle a zajímavý nápad o tom jak jsou rozděleni čarodějové

Domča
16.08.2016 4 z 5

Velké překvapení! Nebýt na této knize cedulka s neuvěřitelnou akční cenou, nikdy bych si tuhle sérii nepřečetla, nějak mě původně nezaujala anotace ani ukázka. Ale jsem ráda, že jsem se nechala nakonec zlákat :)
Zajímavý příběh Nathana a jeho odhodlání bojovat za přežití mě vtáhl, mám ráda akční děj a tady jsem se opravdu ani chvíli nenudila. Celý "čarodějnický" svět mi ani trochu přes prvotní obavy nepřipomínal svět HP, ono je to ve skutečnosti sobě tak vzdálené, že dál už to být snad ani nemůže.
Sarkasmus, čtivý styl, nepřeidealizovaná hlavní postava, tempo, směr, kterým se příběh ubírá,... to všechno jsou velké plusy. A jedno extra PLUS za nesnášenlivost elektronických přístrojů a potřebu spát pod otevřeným nebem ;)

Markouš
26.07.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Napínavá, brutální a tajemná. Nathana jsem si oblíbila už od první stránky a je to jedna z nejlepších postav, se kterou jsem se setkala. A obálka je samozřejmě topovka. Velmi doporučuji :)

Alena_S
19.07.2016

Docela mě zajímá, jak to s nimi bude dál, i když na velké uchvácení příběhem teprve čekám. Doporučím spíš čtenářům, kteří by si při čtení potterovských knížek škodolibě představovali, jaké by asi bylo nechat zlo vyhrát - budoucnost v tom světě by nejspíš vypadala stejně, jenom blažejové by to asi měli horší :)

Knihomlok2015
05.07.2016 4 z 5

Velmi čtivé, velmi příjemné a velmi překvapivé. (velmi spokojená, velmi se těšící na další díl)

dqenisa
27.06.2016 5 z 5

Prostě skvělý příbeh. Četlo se to opravdu moc dobře. doporučuji i ten námět příběhu je takový neotřelý. Už se těším na další díl .:-)

Hoshi
25.06.2016 5 z 5

Musím pochválit zajímavou obálku, která mě naprosto uchvátila.
Příběh mě pohltil, i když jsem zprvu nevěděla, co si mám o knize myslet. Jak to u takových příběhů bývá, některé postavy jsem si oblíbila a jiné bych nejraději zašlapala do země (ale tak to má asi každý čtenář).
S radostí se vrhám na druhý díl.

kikizubik
18.06.2016 3 z 5

Kniha mě nezklamala, ale ani neuchvátila. Je to pro mě takový průměr, který měl opravdu boží námět a čtivý styl psaní, ale i přes tyto faktory mě neokouzlila tak moc. Některé postavy, jak to bývá u každé knihy zvykem, bych nejraději zaškrtila a udupala do země, ale pak jsou tu samozřejmě i takové postavy, které nejde nemilovat.

delatrix
11.06.2016 1 z 5

Knížku jsem sice přečetla jen do půlky, ale musím říct, že mě dost zklamala, čekala jsem víc. Celou dobu mi to přišlo strašně smutné a depresivní.

CHESS
04.06.2016 4 z 5

Naprosto úžasný. Rozhodně předčila má očekávání a mile mně překvapila :)

Nicola.k.
04.05.2016 4 z 5

Naprosto povedená kniha. Četla se svižně, příběh dobře vymyšlený a za 44 Kč na Buxu? No neberte to :D

Lusa
24.04.2016 5 z 5

V době vydání před dvěma roky jsem četla na knihu recenzi v Pevnosti a říkala jsem si, že to nezní vůbec špatně. Když jsem jí o další rok později našla v košíku výprodej, za směšnou cenu, řekla jsem si, že to zkusím, uvidíme. Další rok ležela v knihovně s ostatními a čekala až se k ní dostanu. A teď když jsem jí konečně přečetla musím říci, že jsem udělala opravdu dobře, že jsem si přečetla recenzi a šáhla po ní v tom košíku. Příběh mě dokonale strhnul, sice to nebylo to typické napětí u kterého člověk ani nedýchá, ale i tak mě to velice chytlo, takže samozřejmě musím pokračovat ve čtění této zajímavé série.

simix001
21.03.2016 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou při pročítání jiných recenzí a vcelku příjemně mě překvapila. Čarodějnické téma je zase zpracováno trochu jinak, čarodějové a čarodějky se dělí na Bílé a Černé, ale jak to tak bývá, barva neurčuje charakter. Co mě možná trochu zklamalo, bylo, že chybělo hlubší vysvětlení magie a různých kouzel (čaroděj ovládá jen svůj talent, ale jak tedy dělají kouzla, která s tím nesouvisí?).
Moc se mi líbil mírně "zmatený" začátek: kraťoučké kapitoly, vysvětlení jen jistých částí... to vše dělalo pro mě děj dynamičtější. V tomto rychlém zajímavém tempu kniha pokračuje až tak do 3/4, kde vše téměř zastaví a nastává nudnější část knihy. Konec nakonec ale nezklamal a vrátil se do starých kolejí.
80%

kayu
07.03.2016 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu skeptická ohledně stylu psaní. Ten se však posléze změnil a už mě to vtáhlo do děje. Musím ocenit hlavně nápad, protože se mi moc líbí téma čarodějnic v dnešním světě. Nathan má zajímavou osobnost a hodně jsem s ním soucítila.
V ději jsem se v některých pasážích lehce ztratila.
Určitě se však pustím do dalšího dílu.

JeffyBlack
22.02.2016 2 z 5

Mám pocit, že jediné, co se mi na knize líbilo je obálka. V ději jsem se strašně ztrácela, styl psaní mi vůbec nesedl a celkově jsem od knihy očekávala trošičku víc.