Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397525/bmid_napsano-krvi-PRq-397525.jpg 4 43 10

Detektiv Joe „Kazatel Everson, vězeňský kaplan, který se stal policistou, se vrací domů. Deset let honil zabijáky v Atlantě a získal si pověst jednoho z nejlepších detektivů na oddělení vražd, pak ale jeho kariéra vykolejila, když se nervově zhroutil při vyšetřování případu několikanásobného vraha dětí. Jenže jakmile Kazatel dorazí domů do městečka Creekville v Severní Karolíně, dojde tam poprvé za deset let k vraždě – někdo brutálně zamorduje místního knihkupce. Jelikož je Kazatel mezi místními policisty jediný, kdo má s vyšetřováním vražd nějakou zkušenost, dostane případ na starost a učiní šokující odhalení: knihkupce zavraždili přesně tak jako lichvářku v Dostojevského Zločinu a trestu. S pomocí Ariany Haleové, studentky práv a knihomolky, která oběť znala, pátrá Kazatel uvnitř místní spisovatelské komunity. Když se však najde druhá oběť v kulisách připomínajících Poeovy Vraždy v ulici Morgue, pochopí Kazatel s Arianou, že čelí inteligentnímu, sečtělému zabijákovi, jehož mozek je stejně výkonný, jako zvrhlý. A že mohou být jeho příštím cílem...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Argo

Written in Blood , 2017

cukrovka
01.09.2023 4 z 5

Detektivní příběh se zajímavou zápletkou. Knížka má pomalý začátek, ale postupně se rozjede. Závěr je překvapivý.

koki.veru
13.04.2020 5 z 5

Moc pěkné. Zajímavá zápletka, skvělé postavy, napínavý děj a hlavně velice překvapivý závěr. Super ????

Jiparis
19.01.2020 5 z 5

Tak mně se líbilo moc. Spousta zvratů a nečekaný konec.

Hella
13.01.2020 3 z 5

Rozhodně nevymyslím nic přesnějšího, než přede mnou trefně popsala ArwenAragorn. Ani mě kniha nikterak neoslovila a případná další pokračování si v budoucnu nechám s klidem ujít.

ArwenAragorn
26.12.2019 3 z 5

Asi jsem nějaká divná, ale za mě je to průměr. Knížka mě ničím významně nenadchla.Téma vražd podle knih není ničím nové. Ani Kazatel mě neuchvátil, takový pro mě docela nezáživný klaďácký chlápek. Musím říct, že na prvních 100 stranách jsem se někdy i nudila. Ale motiv nebyl špatný.

janina66
17.10.2019 5 z 5

Mooc hezká detektivka. Bez žádných krvavých scén. Kazatel byl sympaťák. Určitě si přečtu pokračování.

mikika
08.10.2019 4 z 5

asi jsem měla větší očekávání, mě kniha přišla maličko průměrná.

rodak
03.10.2019 5 z 5

Nevím proč,ale strašně mi to připomínalo ostrovní trilogii od Maye.Způsob vyšetřování, popisy reálií, ač příběh je odjinud.Jinak tedy luxusní detektivní román s naprosto šokujícím nepřeplácaným a nepřekombinovaným závěrem.

karol.cadex
16.09.2019 5 z 5

Na začátku roku jsem byla k letošním detektivkám poněkud skeptická, ale teď co detektivka, to perla! A tahle obzvlášť.
Kazatel je naprosto sexuální symbol, charisma ze stránek od něj přímo prýští, je inteligentní, žádný macho typ, ba naopak se potýká i se špatnou minulostí, dovede přiznat vinu a chybu... Regulérně jsem se zabouchla! Ari, se kterou "spolupracuje" je nejvíc milá a taky děsně inteligentní, žádná pipka, akorát mě mrzí, že neměla větší prostor, ve kterém bychom se o ní dozvěděli něco víc.
Kirbyho - Kazatelova mladého parťáka bych nejraději propleskla, ale vytrestal se sám...
A ten konec??? Do kousku mě rozebral.
Fakt pecka, z knihy jsem opravdu nadšená.

encyklopedie
05.09.2019 5 z 5

....to byla jízda.....Kazatel se ukázal jako sympaták ....vynikající napsáno....jedna z nejlepších knih, co jsem četl v poslední době.....
Nedám svých oblíbených 321%, dám 323%

thrillery mysteriózní, mystéria