Naprostá šílenost: Anna na cestě z úzkosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Středoškolačka Anna už týden nevyšla z pokoje. Jakmile to zkusila, rozbušilo se jí srdce a udělalo se jí tak špatně, až si myslela, že umře. Vrací se do školy s diagnostikovanou úzkostí, která na ni dotírá z každého rohu. Najednou je pro ni problém mačkat se s jinými lidmi v autobusu nebo se vydat do školy neprozkoumanou trasou. Příjemné nejsou ani ustarané pohledy rodičů. Nečekané zklidnění přijde do Annina života společně s klukem, který chodí do školy stejnou cestou. I když Anna ani nezná jeho jméno, cítí k němu okamžité přátelství. A když první den prázdnin zastaví před Anniným domem jeho dodávka, vydá se Anna na nečekanou výpravu. Jak to zvládne i s číhající úzkostí? Nový český komiks svým moderním pojetím připomene například díla Rainy Telgemeierové, zároveň se ale vydává vlastním směrem podobně jako hlavní hrdinka Anna, se kterou se bez problému ztotožní holky i kluci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479898/big_naprosta-silenost-anna-na-ceste-z-u-Fwq-479898.PNG 4.810
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Naprostá šílenost: Anna na cestě z úzkosti

Zuazna
22. listopadu

Po dlouhé době komiks, který mě nadchnul. Vtipný, otevřeně mluvící o věcech, které se všichni snaží tajit, krásně a originálně nakreslený. Rozesměje i dojme.

vlaju
20. listopadu

Téma psychických potíží, strachu a pocitu, že mi nikdo nerozumí, ve formě velmi srozumitelného komiksu. Povedeně odvyprávěné i parádně nakreslené.


lucie3725
12. listopadu

Ke konci slza na krajíčku a nadšení. Obrovský nadšení, že tohle je český komiks. Aktuální a skvěle zpracované téma. Nádherné výtvarno. Díky!

Mona-Lisa
03. listopadu

Docela tenký komiks, který sfoukneš během večera za tři stovky. Trošku drahý špás, říkáš? Pro mě tedy ne a ráda se k němu budu vracet.
O tomu, že mít úzkosti a tím být pro okolí divný je normální. A někdo to má na denním pořádku do té míry, že je to diagnóza s medikací. Nemoc. Se kterou se musí naučit žít.
Toto krátké dílo je neuvěřitelně vtipná záležitost. A to píšu z pohledu člověka, který tyto úzkosti sem tam má, tak si to můžu dovolit.
Neustále mám tendeci se k vybraným pasážím vracet pro jejich vtipnost/výstižnost/neúprosnost v jednom.
Kresba koresponduje s příběhem sedmnáctileté holky, která překoná sama sebe a vyleze ze sve komfortní zóny na výlet se spolužákem po Evropě.
Takže je nemilosrdná i milá. Trapná i romantická. A hlavně krásně mluvící sama za sebe i bez bublin se slovy. V tom se podle mého nejvíc pozná kvalita komiksu a tento snese mé plné hodnocení