Naposledy se ohlédni

Naposledy se ohlédni https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379855/bmid_naposledy-se-ohledni-axd-379855.jpg 4 90 38

Před rokem se Billie Flanaganová vydala sama na horskou túru – a od té doby ji nikdo nespatřil. Záchranáři našli jen její rozbitý mobil a jednu pohorku, tělo ale ne. Manžela a dospívající dceru tragédie těžce zasáhne – Jonathan hledá útěchu v občasném pití, Olive se propadá do osamělosti a pronásledují ji podivné vidiny a halucinace, jako by její matka byla stále naživu. Její otec má o trápení víc… a vtom náhodou narazí na tajemství z minulosti, které před ním Billie dokázala skrýt. Jeho představy o vlastní ženě se zhroutí. Nakolik ji doopravdy znal? Kdo vlastně Billie Flanaganová byla? Olive se spolu s otcem snaží vypátrat pravdu, a to nejenom o Billie, ale také o sobě samých. Láska je někdy opravdu slepá a to, co nechceme vidět, prostě nevidíme. Zamysleli jsme se někdy nad rozdílem mezi dojmem, který jsme si utvořili o člověku, kterého milujeme, a tím, jaký ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Leda

Watch Me Dissapear , 2017

biairicia
01.09.2023 4 z 5

Půjčila jsem si v knihovně, protože tam byla vystavená a zaujal mě název. A musím říct, že jsem byla celkem mile překvapena. Kniha se četla dobře. Asi bych pod názvem čekala něco jiného, ale tím že jsem vůbec netušila o čem je a neměla žádná očekávání, tak dobrý.

mistrikova
09.07.2023 3 z 5

Přiznám se, že jsem knihu začala číst s určitým skeptickým očekáváním, že to bude totální hloupost. Nakonec jsem změnila názor díky zajímavému vývoji děje a vyprávění příběhu ze strany dcery i manžela zmizelé ženy, jejíž životní příběh skrývá v sobě tajemství v minulosti. Jako oddychovka je to relativně dobrá a čtivá kniha.

ErčaV.
13.11.2021 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, místy dost napínavá. Nic složitého a pěkně oddechová.

Buchtičkajani
20.10.2021 3 z 5

Knížka se četla dobře i kdyz chvílemi se trochu táhla, ale mě zklamal ten závěr.

Dandulka
16.07.2021 4 z 5

Docela hezky pribeh, ma spad a je plny zvratu presto jsem musela jednu hvezdicku uvrat. Uz me vazne otravuje,jak se soucasne romany jen hemzi lesbami (homosexualy ale ne,prevazne se jedna o zeny), a tady ji autorka dela z patnactilete skolacky! Jako by se jednalo o modni zalezitost, jako kdyby i bez toho nebyl roman poutavy, jako by se autori obavali,ze bez techto postav by jim romab bukdo nevydal! Pritom si ale neuvedomuji, ze vseho moc skodi!

Runinka
15.05.2021 3 z 5

Četla se dobře,rozjíždí se postupně,fajn relax.knížka.

micha-ella
23.10.2020 4 z 5

Jak na prvních pár stránkách narazím na duchařinu, tak knížku odkládám, tyhle bláboly opravdu nesnáším. Jenomže pak jsem neměla co číst a tak jsem se k odložené knížce vrátila s tím, že popisy vizí budu přeskakovat a šlo to, vůbec mi v ději nechyběly. Kdyby je autorka vynechala, byl by ten příběh mnohem pravděpodobnější, protože jinak je ta knížka výborně napsaná. Správná oddychovka - jen s tou malou vadou.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Naposledy se ohlédni je tajemný rodinný příběh o odpuštění a o tom, že nikdy nemůžeme o nikom prohlásit, že ho doopravdy známe. Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst knihu, která nabídne jak mírné napětí, tak i hlubší zamyšlení nad životem. Něco ve vás zanechá. A já vám garantuju, že si ho užijete tak moc, jako já.

Knihomol2108
21.01.2020 4 z 5

Přečetla jsem za tři dny. Napínavé, krásně napsané, máte nutkání se ke knize neustále vracet. Zajímavá zápletka, pěkně vykreslené postavy .

DailyCoffeeCZ
29.11.2019 3 z 5

Jsou thrillery, které přečtete, a za půl roku vůbec netušíte, o čem byly. A pak jsou takové, jejichž zápletku si už nikdy z hlavy nevymažete. Přestože v tomto případě jde o zdánlivě tuctový thriller, něco mě láká přečíst si ho znovu.

A to nikdy nedělám. Ne u tohoto žánru. Proč bych měla číst dvakrát něco, u čeho už vím, jak to dopadne? Oběť, pokud přežila, se z traumatu vzpamatovala, vrah je chycen, popřípadě zabit, a všechno zlo ze světa vymizelo (aspoň dočasně). Proč se k tomu vracet? Protože některé lidské činy zkrátka nechápete a snažíte se pro ně najít přijatelná ospravedlnění či aspoň vysvětlení.

Naposledy se ohlédni spisovatelky Janelle Brow vypráví o jedné zdánlivě všední americké rodině. A možná by taková byla i dál, kdyby jednoho dne nezmizela manželka a matka v jedné osobě Billie Flanaganová, žena, která byla pro všechny srdcem i hlavou celé rodiny. Dlouho se mělo za to, že nešťastnou náhodou zemřela při jedné ze svých osamělých turistických výprav. Že jí podklouzla noha a spadla někam, kde jí nikdo nemohl vidět ani slyšet. Jenže tu něco nesedí. Když dospívající Olive začne svou matku vídat i v běžném životě, třeba ve škole, všichni si myslí, že se zbláznila. Nejvíc v šoku je její otec, který na paranormální jevy rozhodně nevěří. Zato jedna z Oliviiných kamarádek ano, a tak jí začne ve snaze najít svou matku podporovat. Pomalu, ale jistě se začínají objevovat věci, které spíš poukazují na to, že všechno v jejich životech bylo doposud jenom jedna velká lež, a kým vlastně Billie Flanaganová, jež jednoho dne zmizí, ve skutečnosti byla.

Je to thriller, který dokáže vtáhnout. Možná ne hned po prvních pár stránkách, ale po pár desítkách rozhodně. Drží vás v napětí a očekávání, nechá vás tápat a do poslední chvíle doufat, že všechno dobře dopadne. To je také úkolem všech příběhů tohoto žánru. Když se to nepodaří, není to dobrý thriller. Pravdou ovšem je, že tato kniha jazykově ani stylisticky nijak nevyniká. Je psaná hodně jednoduchým jazykem, navíc zkraje knihy mi přišlo, že nejsou věty stylisticky správně poskládané. Teprve když jsem se ponořila do děje, přestala jsem její nedostatky vnímat.

Že má však o zajímavou zápletku, to knize upřít nelze, a ta je také důvodem k tomu, proč si thriller možná někdy v budoucnu přečtu znovu. Zmizení ženy se ale v thrillerech neobjevuje poprvé. Snad největší ohlas na podobné téma sklidila kniha Zmizelá, která byla i zfilmována a v hlavních rolích si zahráli Ben Affleck a Rosamund Pike. Pokud jste knihu Zmizelá četli a nebyli jste z ní příliš nadšení, po téhle snad ani nesahejte. Sice nemá úplně stejnou zápletku, ovšem jisté náznaky podobnosti tu určitě jsou. Ale víte co… možná si knihu přeci jenom přečtěte. Sice Zmizelá je celosvětově mnohem úspěšnější, ale to neznamená, že by podobné knihy nestály za pozornost. Navíc si myslím, že kdyby někdo zfilmoval knihu Naposledy se ohlédni, možná by dosáhla podobného úspěchu jako Zmizelá. Ačkoliv postavy ve Zmizelé mají zajímavějších psychologický vývoj, zápletka je dle mého silnější v této knize. Když zmizí manželka, je to politováníhodné, ale když zmizí matka dospívající patnáctileté dcery, která je svou matkou posedlá, jde skutečně o hodně.

Janaves
10.06.2019 3 z 5

Nejsem si úplně jistá,jak hodnotit.Příběh nebyl špatný,ale něco mi tam vadilo. Možná zbytečně dlouhé.

astra3
15.05.2019 3 z 5

Asi to nebyla zrovna kniha, bez které bych nemohla být. Nic moc pro mě. Někomu se může líbit.

Zlatinka.Emilly
29.03.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když místy jsem byla na rozpacích, jestli jsou části příběhu reál nebo snad fikce. Co ty vidiny? Opravdu to je důsledek mozkového poškození? Ten konec jsem opravdu nečekala. Takže nakonec "hju-ga".

mariva
07.03.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila víc, než jsem čekala. Chvilkami jsem sice měla chuť děj nějak popostrčit a odolávala jsem pokušení nahlédnout do Epilogu, který vše vysvětluje, ale čtení mě bavilo.

capricornus
04.03.2019 4 z 5

V této knize si autorka se mnou pěkně pohrála. Pořád si říkáte, že to už tady bylo, že ten americký sen nikdy snem nebyl. Když už konečně uvěříte tomu, co vám autorka podsunuje, závěr je úplně jiný ... že by krize středního věku???

Dixinka
24.02.2019 3 z 5

Kniha se dala shrnout do 100 stan. Trošku jsem se nudila.

Hvězdinka
20.02.2019 3 z 5

Děj se vlekl, mít tak o 100 stran méně, knize by to prospělo. Neurazí, nenadchne.

Reniee
17.02.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a nezklamala mě. Dobře se četla, byla napínavá a závěr...tak ten mě dostal úplně nejvíc...samozřejmě v dobrém ???? Takže tuto knihu vřele doporučuji.

knihovniceS
11.02.2019 2 z 5

Ufff! Dočetla jsem, ale musela jsem se dost nutit. Tedy světový bestseller si představuji jinak. Děj se vlekl, chyběl tomu spád a lepší konec , který mě fakt zklamal.

Denisa232623
07.02.2019 2 z 5

Docela dlouho trvalo než mě kniha začala bavit. Pak už se četla dobře, ale nestalo se v ní nic závratně zajímavého. Určitě bych to nehodnotila jako světový bestseller.
Hlavně mě odrazovaly Oliviiny vize, nemám ráda tohle “nadpřirozeno”.

Janelle Brown
americká, 1969
2018  74%Naposledy se ohlédni
2021  84%Krásné věci

Kniha Naposledy se ohlédni je v