Napoleon z Notting Hillu, Létající hospoda, Návrat Dona Quijota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor obsahuje tři osobité románové fantazie se společensko-kritickým zabarvením. První z nich se odehrává na sklonku 20. stol., kdy anglický král z rozmaru přikáže obnovit v londýnských čtvrtích středověké poměry. Létající hospoda těží z groteskní situace, kdy britský parlament v rámci smiřovací politiky s Tureckem vydá zákon o zrušení hospod a hostinců. Návrat Dona Quijota je autorovým posledním románem, v němž se kriticky vyslovuje k některým aktuálním událostem a rozporům své doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/5486/napoleon-z-notting-h-5486.jpg 4.322
Orig. název:

The Napoleon of Nottting Hill, The Flying Inn, The Return of Don Quixote

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Napoleon z Notting Hillu, Létající hospoda, Návrat Dona Quijota

Přidat komentář
Vidlička
24.10.2017

Jistě ne bez důvodu Chestertona měl rád i Čapek a zval ho do Prahy...

Damato
24.06.2015

Při čtení úvodní věty první knihy : "Lidské plémě, k němuž tolik mých čtenářů patří,hrávalo dětské hry od počátku a zřejmě je bude hrát až do konce , což je pro hrstku těch, kdož dospěli, mrzuté." jsem si říkala, že to třeba bude dobré. A bylo to výborné, určitě doporučuji k přečtení.

Sandik
09.04.2015

Výbor z Chestertonova románového díla, spojující v rámci jedné knihy, knihy tři. "Napoleon" je Chestertonova prvotina a je to na ní znát, je poněkud nevyrovnaná a formálně ne zcela zvládnutá, i když už tady je zjevné, že "ten kulaťoučký pán" je originální myslitel a přesný pozorovatel. "Hospoda" je textem velmi příjemným, výborně napsaným, vtipným a dodnes aktuálním. "Návrat" místy poněkud těžkne, ale i tak rozhodně stojí za přečtení. Obecně jsou sice Chestertonovy rozsáhlé texty tím méně zajímavým, nejlepšími jeho kousky jsou rozhodně krátké eseje a povídky, ale i tak jde o četbu pozoruhodnou, ostatně jako vše, co kdy G. K. Ch kdy napsal a publikoval ;o)

Ikkju
29.01.2012

Zaujal mě výběr hlavy státu zabodnutím nože do telefonního seznamu... Dovoleno je vše, od diktatury po anarchii, alespoň není nuda... Jediný neměnný zákon je doba vládnutí. Vtipné!

WEIL
08.08.2011

Není to kniha, kterou bych měl mezi oblíbenými, třebaže jeden čas byla i na zdejším trhu velmi žádaná. Ale nemohu vyloučit, že jako její vlastník si ji někdy ví oblíbím. Jde o jeden svazek povídek, které vycházely v celcích, ve třech knihách.

Autor a jeho další knihy

Gilbert Keith Chesterton

Gilbert Keith Chesterton
anglická, 1874 - 1936

všechny knihy autora

Kniha Napoleon z Notting Hillu, Létající hospoda, Návrat Dona Quijota je:

v Přečtených30x
v Doporučených3x
v Knihotéce40x
v Chystám se číst10x