Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte

Románová biografie se důkladně drží pramenného materiálu a je strhujícím portrétem nejslavnějšího Korsičana. Čtenář může velmi podrobně sledovat Napoleonovu kariéru od jeho dětských let až po poslední vydechnutí v internaci. Záplava věcných podrobností i množství citátů z dopisů kupodivu není nijak na překážku čtivosti díla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32492/napoleon-bonaparte-32492.jpg 4.417

Napoléon Bonaparte (1993)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Melantrich

jadran
12.08.2017

Stejně, jako mně velice příjemně překvapily Dějiny Francie od Marca Ferroa, tak jsem byl i zde udiven objektivitou, se kterou Castelot podává život a dobu "velkého" Napoleona. Jenom mně vždycky děsí, když si vezmu, jak ten "humánní" a "svobodomyslný" národ galského kohouta dokáže prakticky dodnes oslavovat tvůrce prvního totalitního režimu se všemi těmi průvodními jevy, které u Hitlera a komunistických vůdců tak rozhodně odsuzuje. Ale Castelot (stejně jako zmiňovaný Ferro) to vidí poněkud jinak a popravdě řečeno, podstatně objektivněji.

horac
22.10.2013

Doporučuji všem kdo mají rádi toto historické období.Kniha je psána velmi poutavě.