Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215963/bmid_napoleon-bonaparte-NhF-215963.jpg 4 7 2

Čím žil, na co myslel a o čem snil zprvu neznámý mladý důstojník? V co doufal? S čím počítal chudý a neurozený podporučík bez rokodmene, korsický rodák s olivovou pletí, který mluvil špatně francouzsky?

LuiCJ
29.12.2019 5 z 5

Túto knihu som čítal pomerne dlho, no aj napriek tomu, jednoznačne za prečítanie stála.

Knižiek od nemeckej autorky Susanne Rebscher vlastním 3, táto však bola prvá, ktorú som si prečítal. Vybral som si ju preto, lebo v čase, keď som ju začal čítať, sme sa v škole na hodinách dejepisu učili o Napoleonovi Bonapartovi. Spomenul som si, že toto dielo mám a tak som sa rozhodol po ňom siahnuť.

Náučnú literatúru mám veľmi rád a v minulosti som už prečítal niekoľko kníh o histórii. Dejiny a história celkovo mi prídu ako jeden z najdôležitejších predmetov na skúmanie. Viem, že to povedali už mnohí a tak sa k nim pripájam aj ja - čím lepšie chápe ľudstvo minulosť, o tom lepšie porozumie súčastnosti a budúcnosti. Je to tak.

Táto kniha veľmi pekne a hlavne zaujímavou formou mapuje život jedného z najkontroverznejších postáv 18. a 19. storočia - Napoleona Bonaparta. Dovtedy, dokiaľ som si knižku neprečítal, nevedel som o ňom skoro nič. Po prečítaní sa cítim oveľa viac obohatený o rôzne zaujímavosti, historické fakty a súvislosti. Stále sa však vynárajú mnohé nové otázky - Napoleon Bonaparte od Susanne Rebscher mi ich pomohol lepšie pochopiť.

Kniha obsahuje mnoho vyklápacích obrázkov, "otváračiek" a hlavne zaujímavostí z daných období.

Ja som rád za túto knihu, dala mi skutočne viac pochopiť život "samozvaného" cisára a určite ju odporúčam každému - či už je dieťa alebo dospelý čitateľ.

hlavsas
07.06.2015 5 z 5

Tato kniha přináší poznání o životě Napoleona Bonapatre.

klady:
1 úplný a správný výklad historie
2. hezké obrázky a mapy
3. zábavné poznání jednotlivých etap života pomocí rozkládacích částí knihy
4. trojrozměrné dobové věci (stuha Řádu čestné legie, frank)
5.graficky je zpracován jako starý poničený deník
Zápory:
1. velký formát knihy

životopisy, biografie Napoleon Bonaparte, císař, 1769–1821 populárně-naučné publikace

Susanne Rebscher
německá, 1966